SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Leon Edwards twierdzi, że Jorge Masvidal odrzucił propozycję walki

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 210

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2554 Napisanych postów 14831 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 293788

Getty Images

Leon Edwards twierdzi, że Jorge Masvidal odrzucił propozycję walki

Leon Edwards i Jorge Masvidal to dwaj czołowi zawodnicy dywizji półśredniej UFC, którzy dodatkowo mają między sobą konflikt. Ten konflikt sprawia, że dużo mówi się o potencjalnej walce między nimi.

Jak dotąd jednak, obydwaj zawodnicy nie mieli jeszcze okazji wyrównać rachunków w klatce. Rozmawiając ostatnio z MMA Junkie, Leon Edwards stwierdził, że chce tej walki, i że matchmakerzy UFC podzielają jego zdanie, ale stwierdził, że Masvidal odrzucił ofertę walki.

Leon Edwards
"Jedyna walka, która ma teraz sens, to ja i Masvidal, to jest walka, której chcę. Rozmawiałem z UFC. Chcą tej walki. Chcę ją, ale Masvidal odrzuca propozycję. Mówią, że nie chce walki, więc nie wiem. Ja jestem tutaj. Będę gotowy do akcji pod koniec roku i mam nadzieję, że dostanę jedną z tych walk.

Mówią, że Masvidal odmówił, że nie chce walki ze mną. Próbuje się przebić, mówiąc, że chce dostać absurdalną sumę pieniędzy za walkę. Ja jestem gotowy. Czekam tylko na to, co się stanie, więc nie mogę się doczekać. Miejmy nadzieję, że walka dojdzie do skutku".

Jorge Masvidal dał jasno do zrozumienia, że po znokautowaniu Bena Askrena w rekordowym czasie 5 sekund na UFC 239, interesuje go tylko walka z Conorem McGregorem za dobre pieniądze lub pojedynek z Kamaru Usmanem o tytuł wagi półśredniej.

Leon Edwards - podobnie jak prezydent UFC Dana White - nie wierzy, że Masvidal jest na takiej pozycji, aby móc wysuwać tego rodzaju żądania.

Leon Edwards
"Po prostu nie wierzę, że ma taki tupet, by żądać tego, czego chce. Ma 2-2 w ostatnich czterech walkach, a ja mam 8-0 w ostatnich ośmiu walkach, drugi tak dobry bilans po mistrzu. Czuję więc, że powinienem być przed nim w walce o tytuł. Jednak nadal jestem gotów postawić moje 8-0 przeciwko jego 2-2, aby udowodnić, kto jest numerem 1".

Edwards uważa, że Masvidal jest w stanie postawić ultimatum, ale sam może to zrobić. Mówi, że po jego niedawnym zwycięstwie nad Rafaelem dos Anjos, zaakceptuje tylko walki z Masvidalem lub Usmanem.

Leon Edwards
"Moje dwa wybory to albo Kamaru - rewanż - albo Masvidal. To jedyne dwie walki w mojej karierze, które mają sens. Posiadam serię ośmiu zwycięstw. Wykonywałem więcej pracy niż ktokolwiek w tej dywizji, więc czuję, że zasługuję na jedną z tych dwóch walk. Ktokolwiek będzie pierwszy, jestem gotowy do wyjścia do pojedynku.

Jestem gotów zmierzyć się z Masvidalem tylko po to, żeby go uciszyć i wyruszyć w drogę po tytuł. Po prostu przestań uciekać i przyjmij walkę i udowodnijmy fanom, że jesteś tym, za kogo się podajesz. Jestem gotowy do akcji w listopadzie, więc daj mi znać".

Podczas gdy Leon Edwards i Jorge Masvidal mają nadzieję zmierzyć się w niedalekiej przyszłości z Kamaru Usmanem o tytuł mistrza, następny kandydatem do pojedynku o pas wydaje się być Colby Covington. Być może pojedynek Leona Edwardsa z Jorge Masvidalem byłby w międzyczasie dobrą opcją jako eliminator do walki o tytuł.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2554 Napisanych postów 14831 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 293788

Fot. AP

Menadżer Jorge Masvidala dementuje informację podaną przez Leona Edwardsa o odrzuceniu walki

Menadżer Jorge Masvidala dementuje informację podaną przez Leona Edwardsa, o tym, że jego klient miał otrzymać ofertę walki i odrzucił ją.

Edwards powiedział w wywiadzie, że UFC zaproponował mu walkę z Masvidalem i że zaakceptował ją, ale stwierdził, że Masvidal odrzucił ofertę.

Prezydent UFC Dana White powiedział w tym tygodniu, że Colby Covington dostanie walkę o pas wagi półśredniej z mistrzem Kamaru Usmanem i dodał, że organizacja zaoferuje Masvidalowi innego przeciwnika. Uważa się, że tym zawodnikiem będzie Edwards.

Tymczasem Abraham Kawa, menadżer Masvidala powiedział, że rewelacja przedstawiona przez Edwardsa jest „fałszywą wiadomością”. Oto, co powiedział Kawa na Twitterze:

Abraham Kawa
„#fakenews nigdy nie zaproponowano nam walki z Leonem, ponieważ wynegocjowaliśmy już walkę o tytuł po wygranej z Askrenem. To desperacka próba. Tak, następną walką Jorge będzie pojedynek o tytuł. To nie mogło być żądaniem, jeśli zostało to uzgodnione przed walką z Askrenem. Dzięki.”

https://twitter.com/Abraham_kawa/status/1159550280037470209

Wypowiedź Kawy kłóci się jednak z tym, co powiedział Dana White o tym, że Colby Covington zmierzy się teraz z Kamaru Usmanem o pas. Gdyby tak było, to walka Masvidal vs. Edwards miałaby wiele sensu, zwłaszcza jako eliminator do kolejnej walki o pas. Walka ta mogłaby być również co-main eventem i służyć jako ewentualny pojedynek rezerwowy, gdyby coś się stało z walką Usman vs. Covington.

Jednak według Kawy, Masvidal pozwoli Covingtonowi stoczyć walkę o tytuł i pozostanie na uboczu oczekując na swoją kolej w walce o pas.

Abraham Kawa
„Colby jest następny. Następna walka Jorge będzie o tytuł. Wiedzieliśmy to już przed walką z Askrenem”.

https://twitter.com/Abraham_kawa/status/1159552934939648006

Zobaczymy, czy UFC nie ma nic przeciwko pomysłowi Masvidala, który zamierza zaczekać na walkę o pas. Z kolei taki obrót spraw spowodowałby, że Leon Edwards musiałby stoczyć kolejną walkę mimo, że ma znakomitą serię ośmiu zwycięstw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert

Instagram/@gamebredfighter

Jorge Masvidal zapowiada, że zamorduje Leona Edwardsa w walce

Jedną z najgorętszych rywalizacji w ostatnim czasie w UFC jest ta pomiędzy Jorge Masvidalem i Leonem Edwardsem dlatego wydaje się, że walka między nimi jest nieunikniona.

Zawodnicy wagi półśredniej rozpoczęli konflikt przy okazji marcowej gali UFC w Londynie, krótko po tym jak Masvidal znokautował Darrena Tilla w walce wieczoru.

Za kulisami gali doszło do incydentu w którym Leon Edwards zaczął prowokować Jorge Masvidala, kiedy ten udzielał wywiadu po walce. Masvidal zaatakował Edwardsa wdając się z nim w szamotaninę.

Żaden z zawodników nie został ukarany za ten incydent, ale ta sytuacja tylko podsyciła emocje i dała grunt pod ich pojedynek, który fani chętnie by obejrzeli.

Jednakże, pomimo wygranych Edwardsa i Masvidala na marcowej gali, zostali oni zestawieni do kolejnych pojedynków z różnymi przeciwnikami. Gamebred skończyłby walkę z Benem Askrenem na UFC 239 nokautując go latającym kolanem w rekordowo krótkim czasie 5 sekund. Z kolei Rocky przedłużył swoją aktualną passę do ośmiu zwycięstw z rzędu po dominującej wygranej z Rafaelem dos Anjos.

Według Leona Edwardsa, UFC zaoferowało Jorge Masvidalowi walkę z nim, ale miał on odrzucić ją. Gamebred i jego zespół zdementowali te doniesienia. Masvidal odpowiedział na te rewelacje podczas rozmowy z mediami przy okazji gali UFC w Urugwaju.

Jorge Masvidal
"To nie będzie na jego warunkach i kiedy tylko ku**a on zechce. Zawsze będzie na moich". To dlatego tak bardzo go to boli. Musi wsłuchać się w ten wywiad i ludzie zadzwonią do niego i powiedzą mu. Jesteś ku*wa nikim. Ja prowadzę ten program. Posłuchaj mnie. Kiedy powiem, że skopię ci pieprzony tyłek, skopię ci pieprzony tyłek. Teraz mi za to zapłacą. Jak już mówiłem, 16 lat gonię za tym marzeniem o zdobyciu pasa. Myślisz, że pozwolę, aby jakiś robal, taki jak ten facet, choć na chwilę wybił mnie z tej drogi, mojego przeznaczenia w kierunku zbudowania swojej wielkości? W kwestii zdobycia pasa? Zdobędę teraz pas i zmiotę go z powierzchni ziemi".

Jorge Masvidal kontynuował i sugerował, że Leon Edwards może być zwyczajnie przereklamowany.

Jorge Masvidal
"Wszyscy mówili, że Ben Askren był niesamowitym zawodnikiem, zanim nie zmierzył się ze mną z całym tym jego grapplingiem. Ale po tym, jak zniszczyłem go po pięciu sekundach, mówią teraz, że jest przereklamowany. Zamierzam pokonać Leona Edwardsa tak dotkliwie, że powiedzą to samo o nim. Powiedzą, że jest przereklamowany. Nie ma w moim ciele ani jednej kości, która nie zgadzałaby się z tym, co mówię. Zamorduję tego faceta, kiedy będziemy walczyć. To mięczak. Jesteś mięczakiem, Leon, i ku*wa sam o tym wiesz. Walka się odbędzie, kiedy ja tak powiem".
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC on ESPN 7 - Aspen Ladd vs. Yana Kunitskaya oraz Claudia Gadelha vs. Cynthia Calvillo

Zestaw 1