SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Szajba - Chasing The White Rabbit

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 771718

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 118772
_Szajba_
O właśnie, zależało mi na tym żeby poprawnie robić low bar`a, bo przy sztandze na kapturach trochę przy wstawaniu kładzie mnie na glebę.
Na zdjęciu dłonie trzymam w rozstawie 80cm, spróbuję szerzej.

Miałem jeszcze o białko dopytać.
W diecie mam ustaloną podaż białka na 2g na kg całkowitej masy ciała.
Zostawić tak jak jest, czy może trochę podnieść, np do 2.5?


Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2015-02-24 21:03:09


im wężej chwytasz tym większa sztywność tułowia.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4917 Napisanych postów 15291 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1180542
_Szajba_


Miałem jeszcze o białko dopytać.
W diecie mam ustaloną podaż białka na 2g na kg całkowitej masy ciała.
Zostawić tak jak jest, czy może trochę podnieść, np do 2.5?


Ja osobiście na LC bym nie podnosił bo źle się czułem przy białku >2g.
Najlepiej na redu mi pasował rozkład b2 t2 ww1 w g/kgmc i ww około treningowo a w dnt węgle tylko ok 30g z warzyw.
Musisz protestować bo to mogą być indywidualne odczucia.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4357 Napisanych postów 10989 Wiek 53 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 552700
Gwid

im wężej chwytasz tym większa sztywność tułowia.

Popracuję trochę nad mobilnością barków i nadgarstków. Powinno pomóc.

kabo9
_Szajba_


Miałem jeszcze o białko dopytać.
W diecie mam ustaloną podaż białka na 2g na kg całkowitej masy ciała.
Zostawić tak jak jest, czy może trochę podnieść, np do 2.5?


Ja osobiście na LC bym nie podnosił bo źle się czułem przy białku >2g.
Najlepiej na redu mi pasował rozkład b2 t2 ww1 w g/kgmc i ww około treningowo a w dnt węgle tylko ok 30g z warzyw.
Musisz protestować bo to mogą być indywidualne odczucia.

W styczniu miałem 2,5b na kg i podejrzewam, że powodowało to nocne wyprawy do toalety. Przy 2g problem zniknął. Stosunek makro wychodzi mi podobny do tego jaki Ty stosowałeś, tyle że bez węgli.
A jak już tu zajrzałeś to doradź czy kierować się w przyszłości na CKD czy TKD?

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 518 Napisanych postów 10132 Wiek 52 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 68495
Uważaj na siebie.
Przyjąłbym białko w ilości góra 1,5 g na kg należnej masy ciała w DT i 1 g w DBT. Należną masę ciała możesz odczytać z tabel albo wyprowadzić z wzoru na BMI.
Węgle w ilości 1:1 z białkiem w DT i 1:0,5-0:8 w DBT. Przy tym większość węgli w DBT na kolację, a w DT zaraz po treningu.
Przykładowa podaż węgli:
DBT
Posiłek 1: 10%
Posiłek 2: 10%
Posiłek 3: 25%
Posiłek 4: 5%
Posiłek 5: 50% (przed snem same węgle - ziemniaki, dżem, owoce)
DT
Posiłek 1: 10%
Posiłek 2: 10%
Posiłek 3: 20%
Po treningu: 20%
Przed snem: 40%
Albo ogólnie: większość węgli w DT masz zjeść w drugiej połowie dnia, w okolicach treningu. Śniadania bez węgli to jeden z najlepszych wynalazków. Sytość trzyma do południa
Źródła węgli praktycznie dowolne, poza laktozą z nabiału. Im wyższy IG w kolacji, tym sen głębszy i bardziej treściwy

To są tylko moje obserwacje. Ostrożnie z tym.

Jak patrzę na Twoją miskę to wyrzuciłbym kuraka na rzecz świni (karkówka, szynka) i dołożyłbym masła, śmietany. I unikaj fanatycznego unikania soli. Musisz mieć elektrolity w porządku (pij ile potrzebujesz). Nie od czapy byłoby dołożenie witamin. Piszę to po przeżyciu przynajmniej dwóch zapaści na skrajnym LC. Jako ciekawostkę powiem, że większość zgonów na dietach LC wiązała się z deficytem kalorycznym i przeciążeniem nerek (sprawdzałem po drugiej zapaści co mi groziło).

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4917 Napisanych postów 15291 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1180542
_Szajba_

A jak już tu zajrzałeś to doradź czy kierować się w przyszłości na CKD czy TKD?


Przetestuj sobie jedno i drugie, to żaden problem a będziesz wiedział. Mi lepiej pasowało TKD ze względu na lepsze treningi i równomierne rozłożenie węgli bez opychania się w co tydzień pod korek.
Ale ogólnie nie zamierzam stosować w najbliższej przyszłości ani jednego ani drugiego .

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2015-02-25 09:48:21
...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13737 Napisanych postów 32192 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143618
MaGor - te Twoje zalecenia o małej ilości białka odnosisz do ludzi, którym zależy na masie mięśniowej?
Podobno kulturyści bazują na większej ilości białka na redukcji w celu ochrony masy mięśniowej.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 518 Napisanych postów 10132 Wiek 52 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 68495
ojan
MaGor - te Twoje zalecenia o małej ilości białka odnosisz do ludzi, którym zależy na masie mięśniowej?
Podobno kulturyści bazują na większej ilości białka na redukcji w celu ochrony masy mięśniowej.

Naukowcy są nieugięci i nie dbają o interesy koncernów sprzedających białko serwatkowe. Podobno dorosły, przeciętny człowiek degeneruje nieodwracalnie około 30 g białka na dobę. Tyle samo musi dostarczyć żeby zrównoważyć rozpad. Z tym, że aby uzyskać surowiec na zbudowanie 30 g białka zjeść trzeba pewnie około 50 g białka wysokiej jakości. Zakładam (sam z siebie), że 120 kg chłopa składającego się z samych mięśni, skóry i kości zużywa więcej białka, ale nie mitologizowałbym jego dobroczynnego wpływu na organizm. Białka ma być tyle ile ma być. Organizm lepiej poradzi sobie z chwilowym niedoborem niż z permanentnym nadmiarem. Nie bez powodu autor popularnej diety wysokobiałkowej stracił uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13737 Napisanych postów 32192 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143618
MaGor - nie odniosłeś się do głównego tematu zapytania.
Nie chodzi mi o białko serwatkowe.
Większość kulturystów okresowo stosuje dietę z dużą ilością białka (ja też obecnie).
Szkoda tego lekarza! - o ile to prawda (czytałem, że były takie zakusy)(Podobnie mogliby pozbawić uprawnień lekarkę leczącą małą ilością węglowodanów)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 518 Napisanych postów 10132 Wiek 52 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 68495
Ja nie jestem zwolennikiem chronienia mięśni za cenę przesadzania z podażą białka. To moje zdanie, ale ja nie jestem lekarzem i nie przeprowadziłem żadnych badań.
Kilka faktów jednak przemawia za moim podejściem i dlatego się ich trzymam.
Żeby zbudować 1 g czystej masy mięśniowej trzeba... ? No właśnie. Ile białka? Tak potraktowany problem byłby uproszczeniem. Białko nie zamienia się w żołądku w małe kuleczki, które potem oblepiają mięsień. Muszą w organizmie zaistnieć złożone warunki do takich procesów.
Nie wiem czy dostępność aminokwasów potrafi "chronić" mięsień. Jeżeli następuje utrata tkanki mięśniowej to bardzo rzadko ma to miejsce w drodze przemian energetycznych. Osławiony katabolizm rozpoczyna się po 90 minutach treningu i też dotyczy chyba raczej osób liczących swe przyrosty z aptekarską precyzją. Potem i tak (przy prawidłowej regeneracji) nastąpi odbudowa. Jeżeli już to można mięśnie chronić BCAA. Tylko problem w tym, że BCAA to takie wstępnie strawione białko (celowo upraszczam), które organizm potrafi błyskawicznie przekształcić w węglowodany (proces glukoneogeneza), a węglowodany to pompa-regeneracja-energia (albo ich subiektywne poczucie) Nie wiem czy warto uczyć ustrój korzystania z białka jako źródła energii. Bo ja się nauczy to mu jeszcze zostanie
Wartość biologiczna mięsa z chowu przemysłowego pozostawia wiele do życzenia. Obawiam się, że ze 100 g piersi kurzych z fermy, organizm potrafiłby, w skrajnie korzystnych warunkach, uzyskać 5 do 6 g czystych aminokwasów.

Pani lekarka ma za sobą dokumentację medyczną. Ducan miał ją przeciwko sobie. Obalono jego stwierdzenie, że dieta białkowa nie niesie szkodliwych następstw. Pani doktor z Lublina redukuje ataki epilepsji u dzieciaków. Z 8 dziennie do 1 na 8 miesięcy

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4917 Napisanych postów 15291 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1180542
No dobrze ale w obydwu przypadkach mówimy o skrajnościach. Dużo białka a dieta składająca się z samego białka to dwie różne sprawy. Tak samo dieta LC i stan ketozy, który jest wynikiem skrajnej wersji LC to też są dwie kwestie. Mimo, że ketoza leczy epilepsję, jest stanem niepożądanym dla zdrowego człowieka i nie powinna być stosowana na dłuższą metę mimo że ma za sobą badania.

Kulturyści stosują dużo białka, ale w ich przypadku raczej nie zachodzi proces glukoneogezy dlatego, że żeby on nastąpił musi być spełnionych kilka warunków. Przede wszystkim musimy mieć puste magazyny z glikogenem, a jedząc całą masę węgli w ciągu dnia nie sądzę żeby trening w naszym amatorski wydaniu spowodował opróżnienie mięśni i wątroby z glikogenu. A PRO popijają sobie zwykle przed w trakcie i po vitargo które jest szybkowchłanialnym źródłem węglowodanów i też mogą być pewni, że na pewno organizm nie upomni się o białko jako źródło energii i zostanie ono dobrze spożytkowane (zresztą popijają vitargo też z innych względów ).

Dlatego ja bym nie obawiał się białka na diecie zbilansowanej lub HC, ale na LC tak jak wcześniej sam napisałem nadmiar białka objawiał się złym samopoczuciem.
W każdej diecie i w tym co robimy musimy zachować jak najlepszy bilans dla samych siebie. Każdy organizm jest trochę inny i może reagować inaczej na różne ilości makro.

pozdr.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma na lato z Lidlem

Następny temat

Wstępne Zmęczeni Mięśni VS Plan na Masę

electro
Polecane artykuły