SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szajba - Chasing The White Rabbit

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 723159

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Pozdrowienia z lasu
Test suunto i krótkie bieganie na poranny rozruch.
Co prawda nie wiem jeszcze z czym to się je, ale się dowiem.
Tego typu biegi zaserwuję sobie dwa razy w tygodniu, z tym że trochę dłuższe.
Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki dotyczące biegów interwałowych, jakieś dobre rady, z wdzięcznością je przyjmę nim wyzionę ducha.








When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Cześć, przeczytałem dziennik, ciekawie! Będę zaglądał.

Co do interwałów - ja mam w planie 6 x 800, 5 x 1000, 4 x 1600 ( narastająco co tydzień, potem powrót do 6 x 800 ) - ułożone za pomocą Xzaara. Mogę polecić, choć to mordercze jest dla mnie.

I - gratuluję postępów z bieganiem:)

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ja sobie do powiadomek Ciebie dodałem Sorki że dopiero teraz zauważyłem odważniki u Ciebie. Jakoś ostatnio wiele rzeczy mi umyka przez ograniczoną ilość czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
shadow78
Cześć, przeczytałem dziennik, ciekawie! Będę zaglądał.

Co do interwałów - ja mam w planie 6 x 800, 5 x 1000, 4 x 1600 ( narastająco co tydzień, potem powrót do 6 x 800 ) - ułożone za pomocą Xzaara. Mogę polecić, choć to mordercze jest dla mnie.

I - gratuluję postępów z bieganiem:)


Będzie mi miło :)
Interwały na dystansie 800 metrów? W tym tempie w jakim biegam "interwałowo" jeszcze sporo czasu minie nim dobiję do 400 metrów. No chyba że "bieganie interwałowe" to nie to samo co "leć tak szybko jak dasz radę, a później zdychaj jak najkrócej byś miał siłę dalej biec"
Te moje postępy to właściwie wstęp. Mam smaka na postępy, ale muszę sporo popracować nad wydolnością.

novyneo
A ja sobie do powiadomek Ciebie dodałem Sorki że dopiero teraz zauważyłem odważniki u Ciebie. Jakoś ostatnio wiele rzeczy mi umyka przez ograniczoną ilość czasu.

Liczę na to, że oprócz powiadomek, czasami wtrącisz słówko.
W sumie opłaciło się "zareklamować" w dzienniku Magora, do tej pory męczyłem tylko jego, teraz mogę męczyć Was obu
Z teorią u mnie na bakier, (nuży mnie czytanie książek instruktażowych, coć przyznam, że Pavel barwnie potrafi pisać) więc pewnie od czasu do czasu będę kierował jakieś zapytania.

Dzisiejszy trening

Rozgrzewka - 10 minut

Front Squat - 2KB24 - 5x10
Wykroki chodzone - KB24 - 5x10
MC Sumo z boxów - 2KB24 - 5x12
Zbieranie grzybków - KB24 - 5x12
i jeszcze raz
Wykroki - KB24 - 5x10
Swing - KB24 - 5x25

Rozciąganie - 15 minut

Całość 1h31min. Podczas treningu zaprzęgłem suunto do roboty, pokazywał mi tętno na bieżąco, ale nie zapisał. Szlag by go trafił :/
W skrócie - do treningu po rozgrzewce przystąpiłem z pulsem 102, po każdej serii puls skakał do 160, w czasie przerwy spadał do 125 i przystępowałem do kolejnej serii. Przy lzejszych ćwiczeniach jak "zbieranie grzybków" dochodziło do 150, przerwy skracałem tak by nie spadało poniżej 120. No i przy swingach na koniec trzymałem się w zakresie 160-140 przez cały czas.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Coś zawsze "skrobnę", czasem mi się udaje usiąść i napisać to i owo. Fajnie Ci idzie połączenie biegania z odważnikami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Ej, Szajba, interwałów nie leci się w trupa. To nie sprint, tylko szybkie tempo, które można wyliczyć z tabel Danielsa - mi się nigdy nie chciało - biegam trochę poniżej granicy wyrzygu :) Gdybyś chciał podejść naukowo do tematu, masz tu tablice:
http://www.electricblues.com/archive/DanielsTables3-00-00.xls 

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
shadow78
Ej, Szajba, interwałów nie leci się w trupa. To nie sprint, tylko szybkie tempo, które można wyliczyć z tabel Danielsa - mi się nigdy nie chciało - biegam trochę poniżej granicy wyrzygu :) Gdybyś chciał podejść naukowo do tematu, masz tu tablice:
http://www.electricblues.com/archive/DanielsTables3-00-00.xls


U mnie niestety nie występuje "granica porzygu" i do tej pory biegłem do momentu gdy oddech stawał się tak szybki, że zaczynałem zaginać czaso-przestrzeń.
Powyższa tabela to nie dla mnie. Mogę obliczyć ciąg silnika rakietowego, ale nie podejmę się wyciągania wniosków z czegoś czego nie rozumiem

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Jeśli na wyczucie, to biegaj tak szybko interwały, jak możesz, ale żeby przebiec i mając w pamięci, że jeszcze przed Tobą kilka razy... zrobiłbym też dłuższe przerwy troszkę, tak żeby oddech uspokoić prawie całkowicie...

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
shadow78
Jeśli na wyczucie, to biegaj tak szybko interwały, jak możesz, ale żeby przebiec i mając w pamięci, że jeszcze przed Tobą kilka razy... zrobiłbym też dłuższe przerwy troszkę, tak żeby oddech uspokoić prawie całkowicie...


Niestety będę chyba musiał biegć na wyczucie :/ Suunto smart nie bardzo chce współpracować. Na stronie poducenta, w książce skarg i zażalen, długa lista zdegustowanych użytkowników. Trochę mało poważna firma. Deklarują iż sprzęt współpracuje z Androidem, serwują apkę która funkcjonalnością i wyglądem sugeruje iż ją ktoś w Notepadzie na lunchu napisał, a koniec końców u 90% końcowych odbiorców nie działa.

Dzisiejszy trening

Rozgrzewka - 10 minut

Podciąganie nachwytem - 1,2,3,4,5x5
Wyciskanie naprzemienne - 2KB24 - 5x5
Renegade Row - KB24 - 5x10
Snatch - KB24 - 2x10
Przenoszenie kettla - 5x10

Rozciąganie - 15 minut i jeszcze się porozciągam

W podciąganiu machnąłem 5 drabin, przerwy odpowednie by odpocząć (od 20sek do 1 minuty) całość zajęła mi 23 minuty.
Pozostało mi zdecydować czy w następnym treningu dorzucić szczebli czy doczepić odważnik.
Wyciskanie naprzemienne - nie barzo wiem jak to nazwać :)
Wygląda mniej więcej tak



Snatch - tylko dwie serie bo bałem się że po tym drążku nie będę jutro w stanie młotka podnieść. Dziesięć na prawą, dziesięć na lewą i zmiana.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Poranne bieganie.
Do bieganie na wszelki słuczaj uruchomiłe dwie apki. Ni jedna ni druga nie zapisała danych z pasa Suunto, niemniej obie pokazywały wskazania. Muszę się nad tym tematem zagłębić.
Cel biegania - określenie tempa do biegania interwałowego.
Po krótkiej rozgrzewce (bardzo krótkiej) pobiegłem 2,2 km, chwila spaceru, trochę najwolniejszego biegu na jaki mogłem się zdobyć i kilka podbiegów do 170, odpoczynek do 120 i znowu bieg. Na wykresach wyglądało to mniej więcej tak











W czasie pierwszego długiego odcinka tętno stopniowo do góry, później utrzymywało się w okolicach 170
Przy biegach interwałowych na najbliższy czas będę starał się biegać w tempie ok 4min/km na dystans 800metrów
Jak wyjdzie, zobaczymy


Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2015-10-10 12:21:58

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma na lato z Lidlem

Następny temat

Wstępne Zmęczeni Mięśni VS Plan na Masę

WHEY premium