SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szajba - Chasing The White Rabbit

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 722657

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Dokładnie tak jak Kabo pisze
Zalecałbym jednak wymianę łańcucha na nowy.
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12141 Napisanych postów 30551 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131088
Dzięki Wam obu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Trochę rozwinę swoją wypowiedź. Jak zapewne każdy wie, łańcuch służy do przekazywania energii pomiędzy kołami zębatymi. Koła zębate mają stałą niezmienną geometrię, a co za tym idzie, łańcuch powinien być jak najdokładniej do tej geometrii dopasowany. Rozciągnięcie łańcucha powoduje, że odstęp pomiędzy rolkami się zwiększa, przez co pracuje w dalekiej od zaprojektowanej trajektorii ruchu niszcząc koła zębate. Ot i cała filozofia.
Ciekawym rozwiązaniem byłoby zastosowanie paska klinowego i kół pasowych (notabene nazywanych szajbami), niestety znacznie skomplikowałoby to ten prosty mechanizm, gdyż należałoby cofnąć się trochę wstecz i korzystając z wiedzy Leonarda da Vinci, zastosować koła pasowe o zmiennej średnicy. Niestety nie mogę znaleźć rycin ilustrujących ten wynalazek.

Właściwie to chciałem tylko sobie napisać, coby nie zapomnieć, że muszę obniżyć mostek w rowerze, kupić pedały spd-sl i odpowiednie do nich obuwie, zamówić BA, bo chyba czas zacząć się wspomagać i kask na rower jakiś.


Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 6/8/2018 11:46:36 PM
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12141 Napisanych postów 30551 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131088
A co to BA?
Może mi też by się to przydało?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
też się zastanawiałem i mi wyszło że to beta alanina , ale poczakajmy na Szajbę czy zgadłem

a propos SPD to ja miałem swego czasu noski, jak wyrżnałem przez to że nie zdążyłem nogi wyjąć to je rozmontowałem, ale przy Twoim hobby to SPD raczej jest pożądane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12141 Napisanych postów 30551 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131088
kabo9
też się zastanawiałem i mi wyszło że to beta alanina , ale poczakajmy na Szajbę czy zgadłem

a propos SPD to ja miałem swego czasu noski, jak wyrżnałem przez to że nie zdążyłem nogi wyjąć to je rozmontowałem, ale przy Twoim hobby to SPD raczej jest pożądane
Jeśli tak to polecam SHOW TIME - tanio wychodzi, skóra szczypie po kilku minutach od wypicia i jest tam dosyć dużo dodatków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
jeżeli mowa o produktach IHS to już chyba lepszy będzie High Kick,
2x więcej BA, no i przeznaczenie dla sportów wytrzymałościowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12141 Napisanych postów 30551 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131088
kabo9
jeżeli mowa o produktach IHS to już chyba lepszy będzie High Kick,
2x więcej BA, no i przeznaczenie dla sportów wytrzymałościowych
W HK porcja to 15g a w niej jest 3g BA
w ST porcja to 5g a niej jest 1,6g BA
puszka ST to 72 porcje a HK chyba nawet 3x mniej porcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Łańcuch może też spadać dlatego, że zębatki są wyjechane. Tak miałem. Wyglądały jak piła tarczowa.
Co chciałem ruszyć na skrzyżowaniu, to ZONK! Przeskakiwał łańcuch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12141 Napisanych postów 30551 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131088
panteon
Łańcuch może też spadać dlatego, że zębatki są wyjechane. Tak miałem. Wyglądały jak piła tarczowa.
Co chciałem ruszyć na skrzyżowaniu, to ZONK! Przeskakiwał łańcuch.
Dokładnie tak mam. Czyli lepiej nowy rower mam kupić! Ale ten kupiłem za nagrodę (500zł) burmistrz Zabrza za osiągnięcia sportowe kilka lat temu (musiałem oddać podatek za nią )
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma na lato z Lidlem

Następny temat

Wstępne Zmęczeni Mięśni VS Plan na Masę

WHEY premium