SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szajba - Chasing The White Rabbit

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 718728

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
kabo9
czy na węglach czy na tłuszczach i tak ostatecznie liczy się bilans
także nie wiem co w niej takiego fajnego, tym bardziej że na tłuszczach dużo szybciej można popłynąć z kaloriami


Zgadza się, bilans jest najważniejszy, ale .... Na tłuszczach łatwiej uniknąć uczucia że jest się na głodówce. a lekkie popłynięcie z kaloriami nie odbija się tak na całości jak t ma miejsce przy węglach.
Oczywiście są i złe strony. Spadek wydajności przy maksymalnych obrotach. Niestety, na tłuszczówce potrzeba więcej tlenu do pracy, co przy maksymalnych wysiłkach odbija się czkawką. Dlatego też, zaraz po redukcji wbijam się w CBL

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1180542
wg mnie jednorazowe popłynięcie nie odbija się na całości ani na węglach ani na tłuszczach
na węglach możesz odnieść mylne wrażenie, że się odbiło na całości bo ciągniesz wodę i waga rośnie, z tym ze ona po 2-3 dniach spada
przynajmniej tak u mnie to działa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
kabo9
wg mnie jednorazowe popłynięcie nie odbija się na całości ani na węglach ani na tłuszczach




Jednorazowe oczywiście że nie odbije się czkawką. Chodziło mi raczej o zwiększoną podaż przez dłuższy okres,3dni, tydzień, gdzie na węglach od razu nadwyżka idzie w bełch, a na tłuszczach niewiele się zmieni.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130566
_Szajba_
kabo9
wg mnie jednorazowe popłynięcie nie odbija się na całości ani na węglach ani na tłuszczach

Jednorazowe oczywiście że nie odbije się czkawką. Chodziło mi raczej o zwiększoną podaż przez dłuższy okres,3dni, tydzień, gdzie na węglach od razu nadwyżka idzie w bełch, a na tłuszczach niewiele się zmieni.
Tego to akurat nie byłbym taki pewny . W jednym z kulturystycznych pism czytałem, że łatwiej nadmiar tłuszczy pójdzie w "bebech" niż nadmiar węgli. Węgle uzupełnią glikogen (co oczywiście pociągnie za sobą wzrost wagi ciała poprzez zatrzymanie wody - chwilowy) a tłuszcz dołoży się do zapasów tłuszczowych i będzie go trudniej stracić. Właściwie to jest takie dzielenie włosa na czworo patrząc w perspektywie kilku dni i zależne od ilości nadwyżki. Ale, że to forum dyskusyjne to sobie pogadaliśmy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
@Kabo
Jeszcze niedawno krążyły opinie, że na tłuszczówce można jeść do bólu, bo się nadmiar wydali (za dużo tłuszczu niby przeczyszcza).
Dla mnie problemem jest nie sięganie po węgle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
No i potrenowane.
Godzinka spokojnej pracy. Niby tętno na to nie wskazuje, niestety na tłuszczu tak to wygląda Po 31 minutach zabrakło mi paliwa, co objawiło się zakłuciem w okolicach wątroby, chwilę później zdechły baterie w trenażerze. Wciąż napieprzają mnie wszystkie ścięgna po ostatnich bieganiach, na szczęście w pedałowaniu to nie przeszkadza, a po treningu wszystkie dolegliwości ustępują


When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
_Szajba_
Chodziło mi raczej o zwiększoną podaż przez dłuższy okres,3dni, tydzień, gdzie na węglach od razu nadwyżka idzie w bełch, a na tłuszczach niewiele się zmieni.


Na tłuszczach generalnie ciężko o nadwyżkę, chyba, że ktoś lubi jeść kiedy nie jest głodny - taka to różnica.


Zmieniony przez - Ronin78 w dniu 2017-12-06 07:41:18

PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1180542
panteon
@Kabo
Jeszcze niedawno krążyły opinie, że na tłuszczówce można jeść do bólu, bo się nadmiar wydali (za dużo tłuszczu niby przeczyszcza).


niestety teraz w necie tyle krąży, że trzeba od razu odsiewać oczywiste bzdury, a później przesiać jeszcze trochę żeby uzyskać coś wartościowego
namnożyło się oszołomów typu zieba, a ludzie to łykają jak pelikany
weź przeczytaj swoje zdanie jeszcze raz i powiedz czy to nie podchodzi pod science fiction, przecież jakby tak było to wszystkie grubasy stosowały by tę dietę nie tyjąc , niestety krążące opinie o jedzeniu do bólu nie potwierdziły się, a przynajmniej ja nie widziałem efektów tych super tłuszczówek






Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2017-12-06 08:13:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Jeść do bólu - bym się zgodziła, nadmiar wydali - tu już oczywista bzdura.
Moje próby tłuszczówki kończyły się tym, ze mało co byłam w stanie zjeść bez ww obok - tym samym nie dobijałam z kaloriami.. Więc śmiało o takich osobach mozna by napisać, ze mogą jeść na maxa. Zresztą tłuszcz solo tak szybko syci (i dziwnie oblepia język...fuj), ze po jednym brzuszku łososia zjedzonego solo miałam dość, a jak z chlebkiem i pomidorkami to i 3 potrafię wciągnąć:)
Także w każdej plotce jest małe ziarenko prawdy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Zaznaczam, że czytałem to i przytaczam (a nie twierdzę tego):

"jesz tłuszcz i niewykorzystany sobie krąży we krwi (kwasy tłuszczowe), aż go wykorzystasz, albo wydalisz"

W ogóle, to taki trochę skrót myślowy:
- jesz tłuszcz, to się szybciej i na dłużej nasycisz (w porównaniu do WW).
- jesteś głodny? wciągnij kostkę smalcu. nadal jesteś głodny? zjedz kolejną
Faktycznie może przejść ochota na jedzenie (tego smalcu), ale czy przejdzie ochota na jedzenie tak w ogóle?

Mam jak Paatik - samo tłuste, to niewiele bym zjadł, ale z chlebem..

Próbowałem takich posiłków - paczka dużych kabanosów + pół paczki orzeszków + kubek śmietanki 30%.. i po 2-3h znowu głodny, a kalorii to miało ponad 1000..
Możliwe, że potrzebna jest adaptacja, żeby organizm przełączył się na korzystanie z tłuszczy.

U mnie śmieci przekreślały całą ideę tłuszczówki.
Są osoby, które po kawie z tłuszczem (30-40g masła, czy kokosa) przez kilka godzin nie chcą jeść, nie czują głodu po prostu. Ja tak nie mam, dlatego węszę jak tylko widzę, że ktoś pisze o kawie z masłem..
MaGor pił rano i jadł koło 14. (siciła go ewidentnie)
Szajba pije do posiłku (syci? jest różnica?)
Jsdolan pijał po posiłku i go syciła.

Mi po prostu smakuje. A jeszcze 3-4 lata temu mało kto u nas o tym słyszał (a tłuszczówki istniały).

Kabo, nie pomyliłeś Zięby z Kwaśniewskim?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma na lato z Lidlem

Następny temat

Wstępne Zmęczeni Mięśni VS Plan na Masę

Wiecej