SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szajba - Chasing The White Rabbit

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 721317

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Z tym nowym ftp to jest taka sprawa ze przez 3 tyg nowego planu sie zastanawiam jak ja do ch..a wafla wykrecilem to ftp-) ale jak dojdzie troche wytrzymalosci to ostatnie treningi ktore posinny byc najtrudnieksze sa znosne. Patrze szajba na twoj plan i tak sobir pomyslalem: cholera jak ja znam te treningi-)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
To już wiem o czym będę myślał przez najbliższe trzy tygodnie treningów. W większości z testów moc oscyluje w granicach FTP.
A mogłem mieć łatwe i przyjemne życie, osiem godzin pracując i 16 godzin leżąc na kanapie

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 3897 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76176
_Szajba_
To już wiem o czym będę myślał przez najbliższe trzy tygodnie treningów. W większości z testów moc oscyluje w granicach FTP.
A mogłem mieć łatwe i przyjemne życie, osiem godzin pracując i 16 godzin leżąc na kanapie


Miało już nie być o trenażerach i mocy wirtualnej, ale.... włączyłem dzisiaj z ciekawości moc wirtualną i porównałem z odczytami z pedałów. Różnica drastyczna (pomimo kalibracji)... Na wirtualnej 232 a na tej w pedałach 175W . Nie zmienia to oczywiście faktu, że twoja wirtualna moc Ci wystarczy do efektywnego treningu.

Ja też się ciężko adoptuję do nowego FTP. Dlatego robię test rzadko





Zmieniony przez - Marcel_197 w dniu 15/11/2017 12:33:37

Podsumowanie I fazy redukcji: http://www.sfd.pl/Redukcja_ze_105kg__podsumowanie_str._170-t966196-s170.html
Rekordy osobiste w Tri:
1/8 IM: 1h23’30’’: Pszczyna 2014 // 1/4 IM: 2h28’59’’: Radłów 17/07/2016 // 1/2 IM: 4h59'40'Lisbon 2018: IM Kopenhagen 2017: 11h48'
Dystans Olimpijski: 2h32'04’’: 5150 Warszawa 11/06/2017

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Jeśli nie będzie o trenażerach i mocy wirtualnej, to no o czym mam pisać?
Obiecuję nie porównywać mocy wirtualnej z mocą rzeczywistą i trenażera z pomiarem mocy jako takim. Zresztą nigdy tego nie robiłem.

Z innej bajki. Udało mi się w końcu poprawnie zaimportować dane z trenażera do serwisu movescount, będe miał teraz wszystko w jednym miejscu.
Udało mi się pozbyć danych dotyczących prędkości i dystansu przesyłanych przez TR.

Marcelu, mógłbyś mi sprawdzić na swoim trenażerze jaką moc wygenerujesz kręcąc ośka-blat z kadencją 100rpm? Ewentualnie jakiś inny zakres, ale tak by mieć takie dane jak kaseta, blat, kadencja i generowana moc.

Wczoraj zrobiłem krótki test (bardzo krótki) korzystając z apki tacx. Blat-ośka 53/11. Nijak się do tego nie potrafię odnieść, ale na wykresie widać generowaną moc, kadencję i prędkość. Nie wiem co jest nie halo, ale na pierwszy rzut oka prędkość jest mocno zaniżona. O ile dobrze liczę powinno być coś ok 61km/h.
A jak się to ma do mocy?






Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2017-11-15 13:41:11

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Szajba najważniejsze mieć punkt odniesienia. To czy kręcisz 300 watow, 400 pseudowatow, czy 500 kartofelkow to bez znaczenia moim zdaniem. Jeżeli np po miesiącu będziesz kręcił +10% niezależnie której jednostki to znaczy, że progresujesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
a ja tam mam pedaly z pomiarem ktore sprawdzilem z pomairem powertapa w piascie (porownywalem 2 miesiace, kazdy trening robilem na 2 pomairy) a jeszcze dodatkowo sprawdzilem na ostatnich zawodach z innym pomiarem ktory nie ma prawa sie mylic przez swoja konstrukcje i jeszcze sprawdzilem swoje waty w realu jezdzac po drodze na podstawie tego jakie generuje predkosci przy jakiej mocy i wiem ze krece na dobrych mocach tzn. nic mi nie zawyza wyniku i raczej nie zaniza a tez mi znajomi mowili ze krece waty bo pewnie pomiar zly itd. hehe ale wszystko sprawdzone i wytestowane, dziala git.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Kalik, dużo racji w tym co piszesz. Problem w tym, że nie znając swojej rzeczywistej mocy odpada mi czynnik rywalizacji z Tobą, Marcelem czy Pirlo. Nie mam kogo gonić

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Jak napisałem to co napisałem to dokładnie o tym samym pomyślałem -te "prawdziwe waty" służą tylko (a może aż) porównywanie się z innymi :) Ale jeszcze lepiej waty/kg porownnuwac (pisze to często bo jestem jakieś 20 kg od was lżejszy )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
kalik tyle ze na plaskim w/kg nie maja znaczenia -) dlatego ty nie bedziesz nigdy jechal z taka sama predkoscia jak ja na tych samych w/kg chocbysmy mieli to samo cda, rower itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Niestety wiem :)
ale ego też jest ważne :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma na lato z Lidlem

Następny temat

Wstępne Zmęczeni Mięśni VS Plan na Masę

WHEY premium