Niezwykłych historii o pokonywaniu trudnych przeszkód w dążeniu do celu było już wiele na Fitplocie. Niektóre wywołują emocje i poruszają do łez. Inspirują nas i sprawiają, że zaczynamy doceniać życie, które mamy. Tak jest właśnie z historią Ziona Clarka, 22-letniego afroamerykańskiego zapaśnika i studenta, który urodził się bez nóg. Matka, której nigdy nie poznał i nie chce poznać oddała go do adopcji.

Do 16 roku życia przebywał w siedmiu domach zastępczych, gdzie głodzono go i bito. W krótkim, bo trwającym zaledwie 10 min. filmie dokumentalnym Clark przyznał, że był trudnym dzieckiem. W 2015 roku Zion został adoptowany przez Kimberli Hawkins, matkę dwójki dzieci, która nawiązała świetny kontakt z Clarkiem. Od tego czasu Kimberli zapewniła mu miłość i stabilność. Zdeterminowany młodzieniec nie tylko świetnie sobie radzi bez nóg, ale także wyrósł na znanego zapaśnika. W jednym z wielu wywiadów dla Times Reporter Zion powiedział:

„Nie wierzę w wymówki - nie ma usprawiedliwienia, aby zrobić coś dobrego lub złego. Wierzę, że robimy to, co chcemy i zamiast usprawiedliwiać się, skupiam się na poprawianiu złych decyzji i budowaniu dobrych.”

Zion Clark jest sportowcem, któremu zależy na tym, aby inspirować innych. Trenuje również, aby zostać światowej klasy olimpijczykiem. Jeśli jeszcze nie obejrzeliście tego krótkiego dokumentu, koniecznie odpalcie Netflixa i poświęćcie 10 minut, aby obejrzeć historię Clarka. On zdecydowanie nie ma wymówek, więc na co czekasz?

https://youtu.be/FWo0MN_tY1E

 

https://youtu.be/2h2wjRBBBuI

Źródło zdjęć: www.face2faceafrica.com

Komentarze (2)
alex79

No i ta historia powinna dac do myslenia co niektorym...

3
Gryfina_Rabarbell

Brawo Fitplota! Wiecej takich inspirujacych bobohaterow a nie jakis tam Bazooka man czy kolejna 'modelka' lub 'fit trenerka' z instagrama z ekstremalna 'hiperlordoza' do zdjecia.

3