W dobie dominacji białek serwatkowych odżywki białkowe na bazie białka jaj zostały nieco zapomniane, jednak niesłusznie. Zanim to jednak nastąpiło, to właśnie odżywki z białka jaj przez długie lata były uznawane za te najlepsze, a to dzięki wzorcowemu profilowi aminokwasowemu.

Jaja nadal są świetną alternatywą dla produktów mlecznych i to nie tylko w kontekście osób uczulonych na białka mleka lub cukier mleczy, ale także z racji na wysoką wartość odżywczą i pewną wyjątkowość surowca. W przeciwieństwie do białka serwatkowego, białka jaj są naturalnie pozbawione tłuszczu i węglowodanów, a zawarte w gotowej odżywce węglowodany są wyłącznie kompozycją, która ma zapewnić maksimum walorów smakowych. 

białko jaja kurzego allnutrition

Jest to lekkostrawne i czyste źródło białka, które oferuje stabilny i wolniejszy "dopływ" aminokwasów do naszych mięśni. Białko jaj trawione jest wolniej, niż białko serwatkowe, jednak szybciej, niż białko kazeinowe. Jeśli odżywki białkowe na bazie białek serwatkowych traktujemy, jako najlepszy sposób na dostarczenie niezbędnego budulca po sesji treningowej, a białko kazeinowe, jako najlepszą formę suplementacji przed snem, to odżywki białkowe na bazie białka jaj możemy uznać za idealne rozwiązane stosowane w ciągu dnia. Skoro tak jest, to dlaczego białka serwatkowe są na topie?

Białka serwatkowe są jednak nieco tańsze i nieco łatwiej rozpuszczalne od odżywek bazujących na białku jaj, więc i w tym przypadku górę wzięła raczej ekonomia. Mając jednak na uwadze wymienione walory poszczególnych białek, na rynku suplementów często oferowane są  mieszanki białek (białko serwatkowe/kazeina/białko jaja kurzego).

W tym materiale koncentrujemy się jednak na najnowszym produkcie marki ALLNUTRITION, który z pewnością ucieszy nie tylko zwolenników "starej szkoły" suplementacji.

ALLNUTRITION EGG WHITE PROTEIN

Producent nieustannie poszerza swoją ofertę i kolejny raz, uginając się pod namowami klientów, do oferty włączono właśnie odżywkę białkową bazującą na białku jaja kurzego. Przepyszna wanilia oraz intensywna czekolada to nowe, jeszcze "gorące" odżywki białkowe w ofercie sklepu SFD.

Niska wartość kaloryczna, wysoki udział białka, bliska zera zawartość tłuszczy i znikomy wpływ na glikemię (także dzięki zastosowaniu sukralozy) sprawia, że do naszych rąk trafia produkt idealny do budowy mięśni i ich regeneracji, ale także świetna odżywka dla osób dbających o linię i odchudzających się.  Jeśli nie tolerujesz mleka, już znalazłeś idealny zamiennik!

Jak wiemy, zwiększenie udziału białka w diecie jest strategicznym działaniem dietetycznym podczas procesu odchudzania. Badania naukowe dowodzą, iż diety bazujące na 30% udziale energii dostarczonej z białka są optymalne dla utraty tłuszczu. 

ALLNUTRITION EGG WHITE PROTEIN oferowane jest obecnie w niedużych opakowaniach 500 g, więc niewątpliwie jest to atutem dla osób, które chcą wypróbować tą legendarną formułę białkową.

Komentarze (2)
Bull

Ja uwielbiam odzywki na bazie jaj. Chętnie podjadałem Egg Animala wiec wypróbuje ALLNUTRITION.

2
RPS1990

Sam chętnie kiedyś wypróbuję, bo Frederic Delavier w swojej książce "Suplementy żywnościowe dla sportowców" napisał, że odżywka bazująca na proteinach jajecznych ma bardzo wysoką wartość biologiczną dorównującą białku serwatkowemu i jeśli ktoś nie ma alergii na białko jaja kurzego, to może ona stanowić ciekawą alternatywę np. dla WPI.
Identycznie sprawa wygląda jeśli ktoś nie toleruje odżywek pochodzenia mlecznego, ale dobrze toleruje odżywki pochodzenia jajecznego.
Cenowo proteina jajeczna wychodzi mniej więcej ok. 100 zł za kg lub nieco więcej czyli tak jak dobre WPI.

0