SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szajba - Chasing The White Rabbit

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 722544

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W sumo jak na moje niedoświadczone oko i Twoje dane (80cm) stoisz za wąsko, więc schylić się musisz, żeby sięgnąć sztangi, to i szans nie ma, żeby zacząć z bioder. Przez ten rozstaw też, piszczele są pochylone, zamiast pionowo. Trochę dynamiki nie widać no i ciągniesz sztangę do góry a nie na siebie. Generalnie, krzywdy sobie nie zrobisz, bo plecy ładnie trzymasz.
Ps. Zakresu ruchu stawów skokowych to Tobie zazdroszczę, może to przez częste prace na drabinie? Serio piszę. Czy może mobilizujesz je jakoś dodatkowo? Tłukę je piłką codziennie a o takiej głębokości przysiadów mogę pomarzyć Już nie wspominając, że przez te zabawy z czajnikiem, pewnie ze sztangą nad głową też zrobisz bez problemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Jakiś czas temu gadałem z właścicielem siłowni, na którą latamy na kettle. Rozmawialiśmy o ciągach. Użył fajnego zwrotu (a chłopaki u niego ciągają po 250 - 300 kg). "Podchodzisz do ciężkiego ciągu, nieważne jakiego, to masz być monolit. Dopóki nie czujesz, że jesteś sztywny, w jednym kawałku i pospinany, nie rozpoczynasz podnoszenia. Inaczej możesz sobie narobić biedy." Może i ma to sens.

Kuba, myślisz, że Szajba startuje z pięt? Mnie się wydaje - ale to sam zainteresowany musiałby powiedzieć, że przy takich niskich siadach kolana ciągną piętę do przodu i kończy się to tym o czym pisał Gwid; do gry włączają się plecy.

Szajba co z oddechem robisz na dole w siadach? Dobierasz powietrza czy zwiększasz kompresję przez te "hopki"?

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
jak nie z pięt to raczej z całych stóp, ale przy wstawaniu nie ciągnie go do przodu więc raczej z idzie z pięt

dobieranie powietrza w dolnej fazie może skończyć się przy dużych ciężarach tylko i wyłącznie utratą świadomości z różnymi następstwami

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
kuba_n

dobieranie powietrza w dolnej fazie może skończyć się przy dużych ciężarach tylko i wyłącznie utratą świadomości z różnymi następstwami

A nam kołcz pokazywał jak się to robi No, może nie z 150 kg na garbie, ale podobno da się i tak.
Nie jest to pełny wdech, pełną piersią, ale zaciągnięcie głęboko przez nos, w celu zwiększenia ciśnienia śródbrzusznego. Absolutnie bez wydechu!
Prawdopodobnie nie sprawdziłoby się przy wielopowtórzeniowych seriach. Przy 10 repach potrafi już we łbie zakołować, w ostatnich seriach.

A Ty Kuba jak oddychasz przy siadach/ciągach? Na wstrzymanym oddechu lecisz?

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
u mnie idzie to intuicyjnie, ale zawsze na wstrzymanym, chyba że jakieś pierdułkowate ćwiczenia robię to wtedy nie ma znaczenia

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Sprawdziłem ze sztangą. Trochę bolało
Schodzę w dół utrzymując ciężar na piętach, następnie, możnaby rzec iż,siadam na łydkach, przez jak to określił Maciek "hopkę" poglębiam przysiad wbijając się tak jakby w miednicę i startuję do góry z pięt, a dokładniej z ich wewnętrznej części. Przez "hopkę" dodaję do startu efekt sprężyny i dodatkowo zwiększam, tak myślę, kompresję przez dociśnięcie brzucha do ud. Ruch w górę zaczynam od obrotu bioder, co powoduje przesunięcie środka ciężkości do przodu, co z kolei kompensuję przez ruch barków do góry i do tyłu. Tak się mnie wydaję
Powietrze nabieram na górze, przed bojem, spinam korpus i siadam, na dole nie dobieram powietrza, ale tak jakby jeszcze raz spinam korpus bez wcześniejszego rozluźniania i wydycham powietrze pod koniec fazy wstawania.

fanslaska
W sumo jak na moje niedoświadczone oko i Twoje dane (80cm) stoisz za wąsko, więc schylić się musisz, żeby sięgnąć sztangi, to i szans nie ma, żeby zacząć z bioder. Przez ten rozstaw też, piszczele są pochylone, zamiast pionowo. Trochę dynamiki nie widać no i ciągniesz sztangę do góry a nie na siebie. Generalnie, krzywdy sobie nie zrobisz, bo plecy ładnie trzymasz.
Ps. Zakresu ruchu stawów skokowych to Tobie zazdroszczę, może to przez częste prace na drabinie? Serio piszę. Czy może mobilizujesz je jakoś dodatkowo? Tłukę je piłką codziennie a o takiej głębokości przysiadów mogę pomarzyć Już nie wspominając, że przez te zabawy z czajnikiem, pewnie ze sztangą nad głową też zrobisz bez problemu.


Przy szerszym rozstawie boję się, że sobie sztangę na palce odstawię Te osiemdziasiąt centymetrów to rozstaw od piety do pięty, palce są sporo szerzej. Próbowałem w większym rozstawie, ale wtedy nie ma szans bym podniósł cokolwiek cięższego, Dynamiki nie ma bo to spory ciężar dla mnie, a i dośwaidczenie w tej pozycji żadne.
PS . Stawy skokowe - nie ewoluowałem w kierunku kanapy i często wypoczywałem i wypoczywam w pozycji w kuckia, a za młodu babki straszyły, że od siadania na ziemi można wilka złapać i cokolwiek by to było, do siadania nie zachęcało. Pracując na drabinie (ze szczeblami, nie stopniami) łydki cały czas trzeba w spięciu trzymać Godzinę można tak wytrzymać, ale później zaczyna się mimowonie tańczyć to opuszczając to podnosząc pięty do góry. I tak do wieczora. Skurcz i rozluźnienie w maksymalnym zakresie.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Trening

Rozgrzewka - trening z córką

Podciąganie podchwytem - 5x5
Wiosłowanie sztangielką w opraciu o ławkę - 42kg - 10x10
Uginanie przedramion ze sztangielkami - 12kg - 10x10
Dipsy - cc - 10x10

Rozciąganie - 20 minut

Nie chciało się, gdyż od dwóch dni ledwo łażę, tak mnie nogi i dupsko napieprza. Miały być tylko plecy, ale w trakcie rozochociłm się wyszło jak wyszło. Jutro wolne, pojutrze klata i barki.
Jadą dwa KB16, będzie można w ramach Kraty na lato wprowadzić trochę szybszych kompleksów z powyższymi.
Summa summarum będę dysponował 144kg w odważnikach więc z pomocą sztangi będzie możliwość wykonywania "ciężkich" ciągów, co myślę przydatnym może być w okresie redukcji. Póki co żadnych planów nie robię, bo te bardzo często biorą w łeb. Zobaczy się.
Kombinuję by w kółka gimnastyczne się zaopatrzyć. Również zobaczy się.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Trening

Rozgrzewka - trochę sztangą pustą pomachałem

WL - 40x10 50x10 60x10 70x5x10
WL skos - 60x5x10 50x5x10
Unoszenie sztangi do nosa - 32x10x10

Rozciąganie - coś tam się jeszcze porozciągam

To zdecydowanie nie był mój dzień. Z jednej strony miałem tylko dzień przerwy od machania na bicki, tricki i plecki, z drugiej strony....
Z drugiej strony od rana z każdego kąta zerkają na mnie ziemniaki, banany, jabłka, chlebek, cukierki, a nawet cukier. Zapchałem się boczkiem, jajami i golonką, popiłem smalcem i przegryzłem kapustą. innymi słowy zainaugurowałem LC. Żona się wściekła, że kapuśniaku zjeść nie chcę, bo ziemniaki, ja się wściekłem że ziemniaki w kapuśniaku
Pomarańcze się uśmiechają.
Zagryzę twarogiem ze śmietaną i spać.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_Szajba_

Zagryzę twarogiem ze śmietaną i spać.

Będzie w nocy sikane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
to tak działa? jak jadłem na noc kostkę twarogu półtłustego z jogurtem naturalnym to nie miałem takich reakcji.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma na lato z Lidlem

Następny temat

Wstępne Zmęczeni Mięśni VS Plan na Masę

WHEY premium