SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szajba - Chasing The White Rabbit

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 721306

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12119 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130939
_Szajba_
Jakoś nieszczególnie podchodzą mi te błyskawiczne konkursy. Kiepsko w nich wypadam. Raz nie dałem rady zrobić 100 przysiadów w 200 sekund, innym znów razem nie zrobiłem 100 pompek w 200 sekund. Brak mi szybkości i przegrywam z kretesem
Jest tu cała masa "dzików" i "dzikusek" w dziale, niech walczą, ja z racji wieku ustępuję pola młodym
Nie zawsze się wygrywa .
Masz szybkość i wytrzymałość oraz kondycję.
Jesteś dojrzałym mężczyzną z którego młodsi mogliby brać przykład! Wchodzenie na pieniek pokazało to znakomicie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12167 Napisanych postów 22008 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627426
Nie tylko młodsi mężczyźni mogą brać z Szajby przykład:) Pan Jan podszedł do sprawy w szowinistyczny sposób
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12119 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130939
Paatik
Nie tylko młodsi mężczyźni mogą brać z Szajby przykład:) Pan Jan podszedł do sprawy w szowinistyczny sposób
Muszę sprawdzić dokładniej znaczenie tego słowa. .
Szanuję kobiety a jedną to kocham.
Jednym zdaniem - Szajba wzorem dla wszystkich.

Sprawdziłem : "Szowinizm (fr. chauvinisme) – na ogół skrajna postać nacjonalizmu, głosi solidarność wszystkich grup społecznych danego narodu, a wobec mniejszości narodowych i innych narodów nakazuje przyjmować wrogą postawę. Wyrażenie pochodzi od Nicolasa Chauvin, żołnierza napoleońskiego z komedii Le soldat laboureur Eugene'a Scribe'a. Bohater tej opowieści był fanatycznie i naiwnie oddany Napoleonowi.

W szerszym kontekście pojęcie to oznacza też wyolbrzymione, bezkrytyczne i niezreflektowane uczucie przywiązania do własnego gatunku, rasy, grupy społecznej, płci, narodu albo przywódcy oraz wyolbrzymianie ich zalet, a pomniejszanie lub negowanie ich wad, idące zazwyczaj w parze z równie przesadnym i nieuzasadnionym deprecjonowaniem innych oraz uznawaniem prawa do ich ujarzmiania.

Pojęcie to bywa używane jako synonim dyskryminacji danych grup w danych dziedzinach, np. anglosaski szowinizm w filozofii nauki oznacza podejście ignorujące frankońskie osiągnięcia w filozofii nauki (Poincaré, Duhem, Bachelard), szowinizm generacji to przekonanie, że starsze pokolenie jest znacznie lepsze od młodszego, często też określenie to stosowane jest w kontekście dyskryminacji ze względu na płeć – seksizmu.

Przeciwieństwem szowinizmu są tolerancja i otwartość, a w sensie politycznym internacjonalizm i kosmopolityzm."

I zawstydziłem się. Przepraszam, że wypowiedziałem się mało precyzyjnie.


Zmieniony przez - ojan w dniu 2019-01-27 14:44:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12167 Napisanych postów 22008 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627426
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Paatik
Nie tylko młodsi mężczyźni mogą brać z Szajby przykład:)


Jedyne co mi się nasuwa na myśl, a mógłbym tu świecić przykładem zarówno dla młodszych jak i starszych, to powściągliwość w pisaniu postów
2

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12119 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130939
_Szajba_
Paatik
Nie tylko młodsi mężczyźni mogą brać z Szajby przykład:)
Jedyne co mi się nasuwa na myśl, a mógłbym tu świecić przykładem zarówno dla młodszych jak i starszych, to powściągliwość w pisaniu postów
Zadumałem się nad granicami skromności.
Bardzo cenię Twoje posty i czekam z ciekawością na każdy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12167 Napisanych postów 22008 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627426
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Jesteś dojrzałym mężczyzną z którego młodsi LUDZIE mogliby brać przykład!

Nie wiemy co autor miał na myśli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Bez aluzji
Lubię Was czytać i śledzę uważnie Wasz zmagania z materią, jeśli jednak o mnie chodzi, to staram się mniej gadać a więcej robić Staram się
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33471
Staram się ograniczać czas w mediach społecznościowych, bo zauważyłem, że ćwiczenie na tym cierpi, ale jest to ciągła walka, częściej przegrywam niż wygrywam tę walkę, a zegar tyka. Po Twojej słusznej uwadze, kończę. Specjalnie mam włączone półgodzinne odliczanie na głos czasu. Do wieczora późnego SFD, hej!

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma na lato z Lidlem

Następny temat

Wstępne Zmęczeni Mięśni VS Plan na Masę

WHEY premium