SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 792169

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4576
dla mnie 5cm to b.duzo .Miec 175 a 180 to widac roznice chyba?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1358 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22408
5cm to nawet sporo.To ze twoj tata jeszcze w tym wieku tyle urosl swiadczylo ze jeszcze nieprzeszedl do konca okresu dojrzewania.Ja z wlasnych obserwacji zauwazylem ze koledzy ktorzy zaczeli sie szybciej rozwijac to po 16 roku zycia urosli do 18 tylko ze 1-3cm.Tak jest naprawde w wiekszosci przypadkow.Jesli chodzi o mnie to zaczalem pozno przechodzic okres dojrzewania przez co skok naglego wzrostu mi sie troche opoznil.W wieku 16lat mailem ok 172-173 i przez 2 lata jeszcze uroslem do 181-182.Pozniej juz byl tylko minimalny wrost ok 2cm na 2 lata.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1390
Masz racje 175 a 180 a nawet 180 a 185 to bardzo duza roznica, 5 cm to juz widac golym okiem ;) Tyle tylko ze jak pisalem po 19 roku zycia szansa zeby tyle urosnac jest bliska zeru, niektorym sie poszczesci moze. Ja bym byl na serio super zadowolony jakbym mial 180 cm, przynajmniej bym wtedy przerosl mojego ojca bo wg jakis głupich wzorów powinienem mieć jakieś 183 cm, jesli by sie kierowac zasada ze kazde nastepne pokolenie jest srednio o kilka cm wyzsze od poprzedniego. No ale te prognozy wynikające ze wzrostu przodków można sobie generalnie w buty wsadzić bo jak widac nie kazdy moze przerosnac ojca, bo wtedy w krotkim czasie ludzie staliby sie gigantami, wiec natura tak tym steruje ze raz w gore, raz w dol. Mysle ze nie ma tutaj zadnej zasady i nasz udzial w tym procesie jest znikomy.

Zmieniony przez - AstonDBS w dniu 2007-06-03 15:05:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40
a co mozna stwierdzic u mnie mam 14 lat w listopadzie 15,tata 170 mama 164.Ja mam rowniez 170 od 6 klasy pdst do konca 2 gim uroslem kolo 12 cm.
Rzecz w tym ze slyszalem ze rosnie sie po dziadkach.Moj ojciec mial ojca ktory mial 183 i 3 braci ktorzy maja po 184 on niestety taki niski wyszedl.Czy jest jeszcze szansa ze wyciagne 180?dodam ze waze 65 kg

Zmieniony przez - espectro w dniu 2007-06-05 10:29:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4576
Urosniesz jeszcze z 10cm , zobaczysz.

A tera ja mam pytanie:
Czy mniejsza waga tzn mniejsza zawartosc tłuszczu powoduje ,że taki ktos moze byc troszke wyzszy.Jeżeli spaliłbym z 5-10kg jest szasna ,że z 2-3cm podciągne.Słyszałem cos ,że im mniej tłuszczu tym lepsze wydzielanie hormonu wzrostu , po za tym kręgosłup bedzie mieał lżej jesli zwalisz troche sadła, czy tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1390
Z tym tłuszczem to ciekawe, nigdy o tym nie słyszałem wprawdzie. Nie wiem tylko czy możesz spalić az tyle tłuszczu? :) Ja mam w sobie max ok. 9 kg tłuszczu przy ok. 11-12% zawartości tłuszczu. Możesz zejść gdzieś do 10% tkanki tłuszczowej prowadząc w miarę normalny tryb życia (mniej to już ekstrema raczej dla zawodowych sportowców). Jeśli jesteś przeciętnej budowy (czytaj masz trochę sadła na brzuchu) to możesz mieć 15-17%, nie wiem tylko czy to coś da w kwestii rośnięcia ;) Aczkolwiek schudnąć nigdy nie zaszkodzi, szczupły zawsze wygląda na wyższego. Ojciec jest ode mnie wyższy o 3 cm ale wyglądamy praktycznie na równych bo on waży jakieś 90 kg a ja 72 kg, a wiadomo kaban ściąga do ziemi ;) Więc optycznie też zyskujesz 1-2 cm szczupłą budową ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9
Ktos na początku tematu napisał: "Genetyka jest tajemnicza nauką i bywaja rózne akcje(matka 160cm, ojciec 175-dziecko 190)."

Mama- 160cm. Ojciec- Sto siedemdziesiąt z hakiem, a ja 192cm i 16 lat, nadal rosne :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9
Ja np. bylem u pielęgniarki i w jakims tam roku mego życia miedzy bodajze 13-14 urosłem 16.8cm :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7427
Facet mający 175 i mniej cm to nie facet, a baba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1390
b2iz zachowaj idiotyczne wypowiedzi dla kolegow z gimnazjum bo cos mi sie widzi ze nie masz wiecej jak 15 lat a forum nie jest od zasmiecania. Jak dorosniesz to moze sie przekonasz czym sie rozni chlopiec od mezczyzny bo narazie nie masz o tym zielonego pojecia. O meskosci decyduja tez inne cechy nie tylko wzrost, jest wielu niskich i bardzo meskich facetow a niejeden co ma 190 cm to metroseksualna panienka bez jaj w pofarbowanych wloskach i jakis gejowskich ubrankach, osobiscie znam sporo takich wyzszych ode mnie o glowe panienek. Zapewne spotkalbys na swej drodze niejednego 175 cm twardziela ktory by ci ostro skopal dupe.

Zmieniony przez - AstonDBS w dniu 2007-06-06 23:45:04
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ksiazeczki lekarskie

Następny temat

Kalms

WHEY premium