SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 791973

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
A co do Brada Pitta to ten gosc nie ma za cholere wiecej niz 180 cm i ma na 95 % mniej troszke.Wogole wszystkie gwiazdy telwizji sa bardzo przecietnego wzrostu a wrecz niskie szczegolnie laski.
Natomiast wystepuje powszechne zjawisko w mediach i wogole u ludzi ze saobei dodaja pare centymetrow mowiac ze maja wiecej niz maja i ja tego nigdy nie zrozumiem bo przeceiz stojac kolo takiej osoby i tak widzisz ile ktos ma wzrostu w porownaniu z TOba.No ale ja rozumiem ze jest to taka metoda polepszanai swojego EGO.

Stalem kolo takich aktorow jak Grabowski grajacy Ferdka Kiepskiego (spotkalem go w tesco na zakupach hehe) i bylem w szoku bo on w tym serialu jest najwyzszym zdecydowanie aktorem a przechodzac kolo niego byl naprawde duzo nizszy.
To samo mialem z Mariuszem Pudzianowskim kurde podaje przewaznie w statystykach 186 cm wzrostu a stalem z nim ramie w ramie i kurde gosc ma 183 maxymalnie,przez wiele lat jezdzilem na rajdy i obracalem sie w tych kregach bo mieszkam pare ulic od Leszka Kuzaja.I kurde to samo mialem z Cholowczycem ktory podaje sobie ze ma 196 cm. a gosc jest dokaldnie mojego wzrostu a stal z nami jego uwczesny pilot Maciek Wislawski ktory podaje ze ma 192 i jego wzrost sie zgadzal mial taki sam wzrost jak ja i Cholek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
A CO DO STROJU TO FAKTYCZNIE OPTYCZNIE Z DALEKA DA SIE ZROBIC INNE WRAZENIE BO NOSZAC SKATOWSKIE SPODNIE SZEROKEI Z OBNIZANYM KROKEIM I ZA DUZE KOSZULKI WYGLADA SIE Z DALEKA JAK KRASNAL ALE JAK DO KOGOS PODEJDZIESZ TO OD RAZU WIESZ ILE MA WZROSTU I SIE OKAZUJE NP. ZE KOLES MA 10 CM WIECEJ NIZ JA.

sory za brak editu

Zmieniony przez - Piorunos w dniu 2008-01-24 00:02:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1390
Piorunos ale nie musisz pisac 3 razy nowego posta, mozesz po prostu edytowac tego ktory juz napisales;)
Widzisz problem polega na tym ze mowimy o 2 kompletnie roznych sprawach, Ty mowisz o wzroscie realnym ktorego nie da sie w zaden sposob oszukac bo postawisz ludzi prosto pod sciana boso i wyjdzie na jaw ile kto ma wzrostu, niewazne czy chudy czy gruby jak ma 180 to bedzie jeden i drugi mial czubek glowy na tej samej wysokosci (linia oczu moze sie minialnie roznic dajmy na to o 0,5-1 cm). Tu chodzi o optyczne postrzeganie czlowieka, oko czlowieka nie jest doskonalym mechanizmem, podobnie jak nasze zmysly postrzegania, ktore nie pozwalaja nam okreslic dokladnie odleglosci jaka nas dzieli od jakiegos punktu ani powiedziec ze ktos ma dokladnie 181,3 cm spoglodajac na niego. Ty twierdzisz np. ze Pudzian ma 183 cm, daje sobie reke uciac ze znalazla by sie osoba ktora by twierdzila ze Pudzian z cala pewnoscia wyglada na 185 cm, a inna ze na 184 itd itp. Pudzian jest bardzo szeroki wiec inna sprawa ze moze sprawiac optycznie wrazenie nizszego niz jest w rzeczywistosci, poza tym skad wiesz ze Pudzian stara sie byc wyprostowany, moze ma niedbala postawe ktora dodatkowo go ciagnie w dol. Dlugonoga wychudzona modelka wyglada na wyzsza niz gruba stara baba o tym samym wzroscie, nasz zmysl wzroku nas oszukuje. Poczytaj sobie kiedys magazyn typu Focus to sie sam przekonasz. Dlaczego np. doradza sie ludziom grubym ubieranie na czarno albo laska ktore chca sobie "wydluzyc" nogi zakladanie czarnych rajtek? Bo kolor czarny wydluza optycznie i sprawia ze ktos wydaje sie dluzszy niz jest. Przyklady mozna mnozyc...

Co do Brada Pitta to:
"people had seen Pitt put down 178 cm on an audition form for his height. Well, before he was A-list, aged 24 he wrote his own height as 180 cm in a teen magazine profile. Granted he can look 182cm, but then he has impeccable posture"
Jak widzisz ciezko jest ocenic wzrost czlowieka z dokladnoscia co do cm, jak nie masz pkt odniesienia ktorego wysokosci jestes pewien mozesz spokojnie popelnic blad o 1-3 cm zaleznie od tego jak postrzegasz dana osobe. Tobie np. latwo jest ocenic czy ktos ma 188 czy 196 bo masz 193 cm wiec pkt odniesienia jest zblizony ale watpie zebys np. spogladajac na mnie powiedzial 175 a nie np. 176 czy 177 nie majac lepszego punktu odniesienia. Tak samo jak ja widze kolesia wyzszego ode mnie o jakies 15 cm to nie potrafie stwierdzic czy on ma 190 czy 192 cm, ocenie jego wzrost na podstawie jego postawy, sylwetki, ubioru itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Ja to wszystko wiem i rozumiem Ale kolesia zblizonego wzrostu do Twojego bedziesz w stanie dokaldnie ocenic daje sobie glowe uciac.

A co do mojego editu a wlasciwie jego braku chyba nie zauwazylem ze na koncu wyraznie napisalem - sory za brak editu.

Zmieniony przez - Piorunos w dniu 2008-01-24 00:28:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1390
W momencie gdy pisalem mojego posta to tego z ostatniego z editem jeszcze nie bylo;)
Podsumowujac dopoki nie postawisz czlowieka boso pod sciana z miara nie masz pewnosci ile ma wzrostu. Nawet porownanie jednej osoby do drugiej wiele nie daje bo po pierwsze ludzie klamia ze swoim wzrostem, po drugie czesto zaokraglaja (szczerze kto mowi ze ma 179 albo 189 cm), po trzecie nie wiedza ile maja wzrostu (moj ojciec zyl cale zycie z przeswiadczeniem ze ma 176 cm wzrostu, dopiero ja go zmierzylem i wyszlo ze ma 178-179). Nawet jesli wiesz ile sam masz dokladnie wzrostu to porownujac sie do innej osoby nie jestes w stanie bezblednie stwierdzic ile ona ma wzrostu podczas codziennych sytuacji na ulicy, w tramwaju podczas rozmowy bo ludzie maja obuwie roznej grubosci, kazdy stoi w troche inny sposob, pochyla glowe, odchyla sie do tylu itp. wiec blad o 1-2 a nawet 3 cm w ocenie wzrostu innych ludzi to jak najbardziej realna sprawa i jak ktos potrafi to wykorzystac na swoja korzysc odpowiednia postawa (o czym juz wiele napisalem) to ludzie beda go postrzegac jako wiekszego niz jest w rzeczywistosci, zawsze te 2 cm mozna dodac;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7427
Piorunos od czubka głowy do brwi jest 5 cm? Przecież samo czoło ma 8 cm, a od końca czoła do czubka głowy ejst jeszcze kilka.
AstonDBS a próbowałeś może rozciągania typu długie wiszenie na drążku? Jak Ci tak zależy żeby mieć choć te 3 cm więcej, to może regularny trening rozciągający umożliwi taki wzrost nawet, jak naturalnie wogóle już nie rośniesz.

Zmieniony przez - b2iw w dniu 2008-01-24 02:46:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
b2wi cos Ci sie pochrzanilo i chyba nie przezytales ze zrozumieniem bo nie napisalem ze od czubka glowy do oczow jest 5 cm tylko -- "Bo nie wiem czy zdajecie sobie sprawe ze 5 cm to jest az polowa wysokosci od czubka glowy do brwi !!"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3255
Chłopaki wzrost to jest "to" gratuluje Piorunosowi. P.S. Powinienes wspomagać niższych, a nie sie z nich wysmiewać. Wyrywać im laski itp. Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7427
Sorry Piorunos, nie doczytałem. W takim przypadku to się mniej więcej zgadza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43
Witam mam 172cm wzrostu 62kg 17 lat i nie ukrywam że chciał bym jeszcze urosnąć do 180. Niestety nie wiem czy jest to możliwe ponieważ tata ma 175 a mama 165. Pewnie nie było by problemu z tym że ćwiczę na siłowni drugi rok. Co do sylwetki to jest gitara jestem zadowolony. Mięśnie są dobrze rozbudowane niby nie było żadnych koksów tylko odzywki. Czy są jeszcze jakieś szanse na wzrost 180cm i czy mogę jakoś działać ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ksiazeczki lekarskie

Następny temat

Kalms

WHEY premium