SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 792154

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 592
Co do cwiczen, to wiadomo, ze ruch to zdrowie, wiec warto pocwiczyc. W sklepie mozna sobie bez problemu kupic drazki rozporowe, jak ktos chce to niech poplywa (jak umie) i streching, w sumie rozciaganie jest potrzebne, czy to rano wstajemy, czy przygotuwywujemy sie do cwiczen. Tylko co do tego drazka, czy przypadkiem nie jest tak, ze jesli sie uda jakims cudem (jesli to takze nie bedzie spowodowane przez geny) urosnac ten 1cm-2cm, to jak sie pozniej zaprzestanie cwiczenia, to to wszystko wraca? Byly tez glosy ludzi w tym temacie, ze oni cwicza i jakowych efektow nie widza. A slowo "podobno" moze byc "semantycznym naduzyciem".

Co do operacji, to nie wiem. Wiecej osob mogloby sie pokusic, gdyby zamiast 4cm-5cm wydluzalo od 10cm do 20cm, wtedy ludzie chetniej by na to patrzyli, zwlaszcza, ze trzeba duzo zaplacic i bez kilku miesiecy cierpien by sie nie obeszlo.

A jesli chodzi o metody optyczne typu wkladki do butow. Jak ktos zalozy, to znajomi i kumple beda wiedzieli ile masz i beda sie dziwili, jak on tak szybko podrosl. Plus 2cm, hmm... a co jesli, dziewczyna by to zauwazyla i zapytala, dlaczego on to nosi, z jakiego powodu, w jakim celu itp. i itd.?

Co do postaw, fryzur i ubioru, to przedtem byla mowa, wiec trudno cos tutaj dodac wiecej, chyba wczesniej zostalo to juz wystarczajaco omowione.

A co do wzrostu, to moze najodpowiedniej byloby, gdyby kazdy sie zmierzyl w wieku 25 lat, wtedy to juz czlowiek chyba przestaje rosnac i wzrost jest chyba najbardziej miarodajny, bo slyszalem o przypadkach, gdzie ludzie po 20 roku zycia, lekko podrastaja. Moze nie jest tak ze wszystkimi, ale jakis procent na pewno.

A sprawa z dziewczynami, o ktore wiele juz bylo wypowiedzi jest wciaz aktualna. I czasami podczas ich wypowiedzi traci lekka hipokryzja. Nie mam nic przeciwko niewysokim, ale sama mam np. 150cm-160cm kilka cm, a moj chlopak 185cm-195cm w zwyz. Hmm... Widac nawet po tamtym programie, jak ludzie patrza na wzrost i jak dziewczyny to widza, i trudno czasami jest, bo niektorzy z nich mieli naprawde fajne i ciekawe pasje, jednak jest jak jest i trudno sie mowi. Kiedys nawet uslyszalem, takie okreslenie jak "dyskryminacja". Moze nasze spoleczenstwo jest jakos malo tolerancyjne, a gdzie indziej, raczej mniej przygladaja sie temu i mniej slychac jakichkolwiek uwag na ten temat.

Uspokój sie. To nasz przyjaciel, Zegrzysław. No, Zegrzysław wycharcz coś do pani.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 244 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3930
Co do operacji, to nie wiem. Wiecej osob mogloby sie pokusic, gdyby zamiast 4cm-5cm wydluzalo od 10cm do 20cm, wtedy ludzie chetniej by na to patrzyli, zwlaszcza, ze trzeba duzo zaplacic i bez kilku miesiecy cierpien by sie nie obeszlo.

http://www.sk4.am.poznan.pl/menu/ilizarow.html

Poprzez symetryczne wydłużenie obu kończyn dolnych można uzyskać zwiększenie wzrostu nawet o 20 - 30 cm.

;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4576
Moim zdaniem jeżeli ktoś nie ma jeszcze 20 lat, moze miec nadzieje nawet na 10cm.Nigdy nic nie wiadomo.Przeciez w wieku 19 lat mozna urosnąc tak srednio z 2-3 cm.


Zmieniony przez - Bartek182 w dniu 2007-01-11 16:30:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dajesz mi nadzieje Bartek182
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1390
Zegrzyslaw wydzluzanie nog o 10-20 cm moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu bo raczej glupio by sie wygladalo z takimi dlugimi nogami, krotkimi rekami i tulowiem, poza tym wydluzenie o jeden cm to srednio miesiac czasu (wliczajac rehabilitacje), a kto by chcial chodzic w jakims zelastwie przez rok czy 2 lata. Dlatego moim zdaniem rozsadnie mozna sie wydluzyc o max. 5 cm i nawet nie wiem czy to juz nie byloby za duzo. Swoja droga poki co nie slyszalem zeby w Polsce ktos to zrobil w celach kosmetycznych i bardzo watpie czy byloby to w naszym kraju mozliwe, zagranica owszem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 93
Bartek182, dokladnie. Moj tata będąc w 5 technikum (miał ~20lat) urósł wtedy koło 10cm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 592
To prawda, przeczytalem o tej metodzie i glownie wydluzaja konczyn nog. A jak sie podrosnie 0 te 10cm-30cm, to zaburza proporcje ciala, jakby na to nie patrzec. O kilka centymetrow podwyzszyc? Hmm... w Polsce to raczej nie mozliwe, raczej robia takie zabiegi tylko w tragicznych przypadkach. Dla czystej kosmetyki i wlasnej satysfakcji, to raczej trzeba szukac specjalistow za granica. Mysle, ze w Polsce nie ma duzo takich placowek, ktore sie tym zajmuja.

A co do wyrostu... Tak jak ktos powiedyial mz wroykami nie jestesmy. Jak ktos chce wiedziec czy podrosnie to niech idzie do endokrynologa z wynikami wzrostu i wagi z roznych okresow swojego zycia. Ludzie maja w roznych okresach "wzmozony wzrost", niektorzy w wieku 15-16 lat, niektorzy w wieku 19-20 lat lub pozniej, nie ma jakiegos wytyczonego schematu, potem fakt troszke sie jeszcze rosnie do 25 wieku, jednak to juz malutko i powoli

Uspokój sie. To nasz przyjaciel, Zegrzysław. No, Zegrzysław wycharcz coś do pani.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2612
Ja mam 17 lat i jeden miesiąc, wzrost to 165/167cm. Jestem w drugiej klasie technikum. Jak już wiadomo jestem niski nie wyglądam nawet na 3 klasę gimnazjum włosy pod pachami dopiero mi zaczeły rosnąć jak i na twarzy nie mam zarostu a rozkwit dopiero (jakiś tam leko przyczerniony meszek). Z tego co napisałem można wywnioskować że nie wyglądam na 17 latka a na gimnazjalistę 1 lub 2 klasy. Pytanie moje to czy urosnę...? i czy mam większe szanse urosnąć z wyglądem osoby wizerunkowo odpowiadającej wiekowi 14/15 lat??? czy to nie gra roli??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 320 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8046
barssa o to jest dobre pytanie najlepiej to jak bys sie udal do endokrynologa
np. wtydy moze sprawdzi ci poziom testosteronu i bedzie wiedzial na jakim jestes etapie dojzewania tak mi sie zdaje no ale bez niego tez sie obejdzie tzn mysle ze jeszcze powinienes urosnac jakies 5 - 10 cm tak mysle ale jestem ciekaw czy przeczytales pare stron z tego tematu ? Chociazby ostatnie artykuly ktor byly kwintesencja tego tematu ? Ja tez jestem maly bo mam 163 cm 19 lat i co ? Jakos sie trzeba z tym pogodzic no trudno nie jest latwo ale trzeba miec jaja i juz nie wierze w to zebym cos urusl jak urosne do 21 lat ten centymetr lub 2 to tez sie bede cieszyl !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 244 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3930
Nie każdy rosnie do 25 roku zycia. To sa nieliczne przypadki, głównie występuja u sportowców... Ja mam zrośnięte nasady kości, a mam 20 lat.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ksiazeczki lekarskie

Następny temat

Kalms

WHEY premium