SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 792129

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1358 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22408
Tez tak myslalem zeby dojsc chociaz do 176-178.Ale udalo sie wiecej niz chcialem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7427
Wracając do tematu lasek- niektórzy pisali, że wystarczy być choć troszeczkę wyższym od dziewczyny, nie wzięli chyba jednak pod uwagę, że laski ubierają często buty na obcasie i jeśli facet ma 180 cm a jego kobieta ma 175 cm to w wysokim obuwiu kobieta będzie co najmniej równa. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to, że kobiety chodzą niemal zawsze maksymalnie wyprostowane, podczas gdy większość facetów mniej lub bardziej się garbi, dlatego 180 cm laska sprawia wrażenie znacznie wyższej od 180 cm kolesia. Facet powinien być znacznie wyższy od swojej partnerki, wtedy to ładnie wygląda.
Jeśli chodzi o idealny wzrost, to zależy jakie laski nas interesują. Jeśli ktoś lubi niezbyt wysokie, powiedzmy do 165 cm to wzrost trochę ponad 180 cm faktycznie będzie chyba odpowiedniejszy niż ponad 190 cm, choć oczywiście trafiają się przypadki, gdzie dziewczyna 150 cm chce dwumetrowego faceta, ale trzeba się sugerować większością, a nie przypadkami. Jeśli natomiast ktoś woli wysokie dziewczyny, tj. ponad 170 cm, to o wiele lepszym wzrostem będzie 190+ niż 180+. Z tego co zauważyłem, to takie wysokie dziewczyny szczególnie patrzą na to, żeby ich facet był bardzo wysoki. Oczywiście tu też się zdarzają przypadki, gdzie wysoka dziewczyna będzie wolała faceta minimalnie wyższego, równego sobie lub nawet niższym nie pogardzi, bo czasem widuje się pary, w których to dziewczyna jest wyższa tylko pytanie, czy to jej odpowiada czy po prostu tak wyszło.
Trudno więc określić idealny wzrost, a jak już, to typowałbym 190 cm jako idealny, bo przy takim wzroście faceta to wysokie dziewczyny będą zawodolone, a niskie jak założą obcasy to śmiesznie przy kimś takim nie będą wyglądały.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1390
Nie wziales tez pod uwage ze im wyzsza laska tym zwykle nosi nizsze obcasy. Spójrz uczciwie jak czesto widzisz zeby laska 175-180 cm chodzila na bardzo wysokich np. 8 cm obcasach? Taka laska wygladalaby raczej dosc smiesznie w wysokich szpilach. Osobiscie znam 3 bardzo wysokie laski co maja ok. 178-180 cm i zadna z nich nie chodzi na obcasach, jesli juz to na takich minimalnych co moze maja ze 2 cm. Nie zapominaj ze dla wiekszosci lasek bardzo wysoki wzrost to taki sam kompleks jak dla facetow niski wzrost. Ponadto laski nie nosza wysokich obcasow wbrew pozorom aby byc wyzszym tylko zeby zgrabniej sie ruszac i wygladac. Oczywiscie sa takie co to maja gdzies, bo jak taka 180 cm laska ma 195 cm faceta to moze sobie zalozyc nawet 10 cm szpile, a niektore moze po prostu maja to w dupie, ze wiekszosc facetow jest od nich nizsza i wystarczy im to ze niektorzy sa wyzszi.

Laski sprawiaja wrazenie wyzszych dlatego ze sa zwykle smukle i wasko wyciete w talii, dlatego nawet 170 cm dziewczyna wyglada optycznie na wysoka, podczas gdy facet takiego wzrostu wyglada na niziutkiego.

Co do garbienia sie to chyba za bardzo patrzysz na siebie, kazdy ma indywidualna posture, np. George Clooney ma 179 cm i wiekszosc daje mu na oko 178-179 cm bo facet generalnie przybiera rozne luzne pozy, nie stara sie byc wiekszy. A z kolei taki Brad Pitt ma wrecz nienaganna postawe i kazdy mysli ze ma co najmniej kilka cm wiecej niz oficjalne 180 cm. Ja osobiscie tez sprawiam wrazenie wyzszego, wsrod moich kumpli ktorzy maja po 178-179 cm czesto wygladamy na rownych, podobnie wszyscy mysla ze moj ojciec jest rownego wzrostu a jest wyzszy ode mnie o 3 cm, ale ja mam swietna posture i zawsze chodze wyprostowany a oni maja to w dupie (ale faktycznie wiekszosc facetow ma to gdzies). Nawet moi kumple co maja po 182 cm i nie przywiazuja uwagi do swojego wzrostu (czyli chodza i stoja bylejak) wygladaja na zaledwie nieco wyzszych ode mnie (optycznie moze 3-4 cm a nie faktycze 6 cm).

Co do idealnego wzrostu w aspekcie lasek to ja typowalbym przedzial 185-190 cm, bo praktycznie kazda laska uznaje faceta 185+ za wysokiego (o 1% wyjątków nie mowimy wiec pomijam tu jakies przerosniete panienki o wzroscie ponad 180-182 cm, swoja droga nie sadze zeby komus sie takie tyki podobaly), a z drugiej strony nie jestesmy za wysocy dla mniejszych lasek, bo czasami spotykalem sie z opiniami dziewczyn (nawet takich po 170 cm) ze facet ponad 190 cm jest za wielki i one czuja sie przy takim niekomfortowo. A co do tego dlaczego bardzo wysokie czesto wybieraja podobnych sobie wzrostem to przeczytalem jeszcze kiedys, ze to lezy w aspekcie psychiki takich kobiet, ktore w pewien sposob chca zakamulowac swoj wysoki wzrost, wybierajac faceta ktory nie bedzie na siebie zwracal uwagi zbyt wysokim wzrostem tak jak one i bedzie ich przeciwienstwem. Wiem brzmi troche niedorzecznie, ale kobiety tez sa niedorzeczne, wiec ciezko je czasami pojac.

Osobiscie mysle tez ze najlepsza roznica wzrostu miedzy partnerami to 10-16 cm, tez ze wzgledow praktycznych ;) Ale już taki max gdy to jeszcze jakos wyglada to 18-20 cm. Wieksze roznice wzrostu wygladaja czesto komicznie. Stad tez wyjatkowo wysocy faceci pod 200 cm wzrostu i wyzszi maja spory problem zeby znalezc partnerke o odpowiednich gabarytach. Sam bylem swiadkiem sytuacji jak moj 199 cm znajomek uderzal do pieknej laski ok. 165 cm wzrostu (na obcasach miala ze 170 cm), ona tylko spojrzala na niego w gore z przerażeniem w oczach i uciekła ;)

Pdsumowując gdyby kierować się tylko kryterium wzrostu to w mojej opini każdy cm poniżej tych 182 cm i powyżej 190 cm działa raczej na naszą niekorzyść zmniejszając potencjalną liczbę odpowiednich wzrostem partnerek. No ale w tym przedziale wzrostu jest max. 45% facetów, więc reszta też musi sobie jakoś radzić :)

W swoim przypadku zauwazylem ze zwracam uwage glownie lasek do ok. 165-166 cm, czasami 170 cm wzrostu, aczkolwiek spotykalem sie tez wiekszymi, z jedna nawet rowna mi ale nie czulem sie wtedy zbyt komfortowo.

Jednak podchodzac do tematu lasek racjonalnie to nie widze potrzeby zeby sie ograniczac, masz 183 cm a podoba ci sie laska co ma 180 cm? Uderzaj miej w dupie to ze nie jestes od niej wyzszy o 10 czy 15 cm. Jak jestes spoko koles to laska bedzie miala gdzies ze nie masz 190 cm, po drugie tak naprawde nie wiesz co ona mysli. Ponadto tylko ok. 3% panien ma ponad 177 cm wzrostu, wiec wybor mniejszych jest przeogromny a dziewczyny 16x cm są często bardzo zgrabne :)

Zmieniony przez - AstonDBS w dniu 2007-06-17 01:55:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Aston dobrze piszesz, podpisuję się pod tym co napisałeś

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40
laski zawsze jest jakis kompleks ale u mnie wzrost jest przeszkodą do pieknej budowy ciała xDD.Co prawda 15 lat skoncze dopiero w listopadzie czuje sie dosyc niski poniewaz u mnie w klasie wiekszosc ma ponad 175 a ja jedyne 170 i nie wiem ale czuje się jakby oni pneli sie w gore a ja stanal w miejscu :( wiekszosc mowi ze patrzy sie na rodzicow a wiekszosc kumpli ktorych znam to ojcow maja niskich sa anwet tacy co maja ojca 170 a oni sami po 195,wiec ta kwestia jest bardzo rozna.Moim jedynym marzeniem jest dobic jeszcze te 10-13 cm.Dajecie mi jakieś szanse:P?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 635 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11626
roznie to bywa z tym wzrostem ale to troche glupi temat pytac sie kogos czy jesczcze sie urosnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1390
Ciekawostki:

Na zagranicznym forum gdzie ludzie dystkutuja na temat wzrostu, jakis Brytyjczyk napisal ze zauwazyl ze imigranci ze Europy wschodniej (czyli glownie Polacy) sa ogolnie wyzszi od miejscowych a polskie kobiety to czesto wysokie szczuple blondynki, prawodpodobnie najpiekniejsze kobiety na swiecie ;)

Jakis facet z Albanii napisal ze w jego kraju ok 188 cm to normalny sredni wzrost wiekszosci mlodych facetow, za wysoka uchodzi tam osoba dopiero wzrostu ok. 193 cm ale nie wyroznia sie tym wzrostem zbytnio w tlumie.
W Alpach Dynarskich (obejmują prawie wszystkie kraje bałkanów) faceci powyżej 193 cm są wprawdzie wysocy ale uchodzą za codzienność, dopiero facet o wzroscie powyzej 200 cm jest postrzegany za zdecydowanie wyróżniającego się wzrostem. Średni wzrost 17-latka (czyli jeszcze urosną co najmniej kilka cm) w tym regionie jako całość to 185,6 cm. Generalnie potwierdza to fakt że ludzie na Bałkanach (Czarnogóra, Serbia, Słowenia, Chorwacja, Albania, Bośnia i Hercegowina) uchodzą za najwyższych ludzi na świecie. Jednak oficjalnie potwierdzony średni wzrost jest NAJWYŻSZY w Serbii gdzie wynosi on 186,5 cm, Holendrzy są dopiero na drugim miejscu. Rzekoma średnia 191 czy 193 cm dla Czarnogóry jak podają niektóre źródła jest podobno kłamstwem, bo nie potwierdza jej żadne oficjalne badanie. Na świecie nie ma i nie było (oficjalnie) żadnego kraju gdzie średni wzrost choćby zbliżył się do 190 cm, nie mówiąc o przekroczeniu tego wyniku. 28% meżczyzn w Alpach Dynarskich ma ponad 190 cm wzrostu, dla porównania w Holadnii jest to 20% a w Polsce poniżej 3%.

Średni wzrost gwiazd (w każdym wieku więc pod uwagę bierze się też 50-60 latków) w Hollywod to 180 cm dla faceta i 166 cm dla kobiety. Gwiazdy Hollywod sa srednio wyzsze niz przecietny przekroj spoleczenstwa w USA.

Wg ostatnich danych mieszkańcy USA uchodzą za najniższych wśród krajów uprzemysłowionych, co zadziwia w szczególności że kiedyś Amerykanie byli najwyżsi. W roku 1850 przeciętny Amerykanin był ok 5 cm wyższy od przeciętnego Holendra a obecnie przeciętny Holender jest o ok. 7,5 cm wyższy (średni wzrost Holendra 185,5 cm) od przeciętnego Amerykanina (178 cm). Naukowcy w USA tłumaczą to w ten sposób że w Holadnii czy Danii stosuje się lepszy sytem zdrowotny dla dzieci w okresie dojrzewania. W USA większość dzieci jest otyła ze względu na złe odżywianie, fast foody i tłuszcze powodują przyśpieszone wydzielanie hormonu wzrostu w młodym wieku i szybsze zakończenie wieku wzrostu.

Jak doczytam się jeszcze czegoś ciekawego to napiszę :)

P.S. Większość ludzi nie wierzy jak przedstawiam moje dane że przeciętny młody Polak ma ok. 181-182 cm, wg nich Polacy nie mogą być tacy wysocy i twierdzą że oficjalne 178 cm na pewno jest bliższe prawdy :) Ja tam jednak obstaje przy moich wynikach jako bliższych realnej codzienności mieszkańców dużych miast, jednak uwzględniając to że moje badania nie korzystały z faktycznych pomiarów a z tego co ludzie mówią i z mało wiarygodnego źródła jakim jest internet, można skorygować nieco ten wynik i uznać z dużym prawdopodobieństwem że sredni wzrost 20-paro latkow to ok. 180-181 cm w miastach i ok. 175-176 cm na wsi, co dałoby naszą średnia 178 cm dla całej Polski.

Zmieniony przez - AstonDBS w dniu 2007-06-21 08:59:08

Zmieniony przez - AstonDBS w dniu 2007-06-22 01:02:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7427
Masz może dane jaki jest średni wzrost w Anglii czy w Irlandii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 24 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 218
Hmm, wydaje mi sie ze im wieksza masz stope tym jestes wyzszy, wiec moze to troche od tego tez zalezy. Na ogol wyzsi koledzy maja wieksze nr butow, a nizsi troche mniejsze. Ja mam 42.5

--+---+--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 1358 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22408
Nietylko stope.Dlonie tez.Ogolnie jak ktos przykladowo jest wyzszy od ciebie ok 10cm to bedzie mial dluzsze wszystkie czlonki ciala.Jak rosniesz w gore to wydluzaja ci sie wszyzstkie kosci nietylko kregoslup.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ksiazeczki lekarskie

Następny temat

Kalms

WHEY premium