SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 792009

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3255
Stary nie da rady zaruchac poniżej 180 cm. I koniec dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7427
AstonDBS to wreszcie jakiś sensowny post. Dobrze, że zwróciłeś uwagę na to, że mozna wyglądać na wyższego lub niższego. Niektórzy mając 178-179 cm jak wspomniałeś mogą wyglądać na 180 cm lub nawet więcej, a niektórzy mający ponad 180 cm wyglądają na mniej, ja jestem przykładem. Już nie raz słyszałem, że nie wyglądam nawet na 180 cm, dpiero jak stanę przy jakimś niedowiarku blisko i się wyprostuję, to następuje zdziwienie z drugiej strony. Tutaj już nawet nie chodzi tylko o to garbienie się, ale o dość krótkie nogi w stosunku do tułowia, przez co z daleka wyglądam na dość niskiego, także jak ja bym sobie jeszcze dodał te kilka centymetrów, to bym został wyśmiany. Zalezy od człowieka.
Noszenie podwyższających wkładek też nie jest niczym złym, choć dla mnie to jest oszukiwanie samego siebie. Jeśli jednak bym miał na oku laskę, która w wysokich butach ma więcej niż ja, to może bym się na jakieś podwyższenie zdecydował, bo skoro ona może, to ja też.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1390
Podobnie mam kumpla ktory twierdzi ze ma 188 cm, dopoki tego nie powiedzial dawalem mu jakies 184-185 cm i nie wierzylem ze niby ma 188 cm, dalbym glowe ze sciemnia, ale faktycznie nie dba o swoja posture i chodzi i stoi zawsze taki jakby przykurczony przez co wyglada na 3-4 cm nizszego niz jest w rzeczywistosci, dopiero jak sie specjalnie wyprostuje to widac ze faktycznie moze miec 188 cm. No ale co z tego skoro na codzien tego nie widac i kazdy mysli ze ma max. 185 cm (w sumie to i tak sporo wiec powodow do zmartwien nie ma tak czy inaczej). Drugi przyklad to moj ojciec, ktory ma 178-179 cm ale ja wygladam przy nim praktycznie na rownego w codziennych sytuacjach, nawet wiekszosc ludzi zwraca uwage ze wzrostem dokladnie zrownalem sie z ojcem, czasami tylko wydaje sie ze moze jest 1-2 cm wyzszy ode mnie, dopiero jak ojciec sie specjalnie wyprostuje to widac te 3-4 cm roznicy. Powiedzialbym ze moze 1 na 10 osob dba o posture i wykorzystuje maksimum swojego wzrostu na codzien, reszta ma to w powazaniu dlatego wyglada na nizszych niz sa. Wiadomo ze najlepiej miec 190 cm czy nawet troche wiecej to mozna miec w dupie czy sie nosi odpowiednie ciuchy i jaka ma sie posture bo i tak zawsze wyglada sie na wysokiego, ale jak ktos nie ma tego szczescia to musi trzymac sie innych sposobow i nic wiecej nie da sie na to poradzic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
eee ale to wszytko - garbienie sie itd to jest w granicach 2 cm.Jak ktos jest wysoki to jest wwysoki nawet jak sie bedzie garbil to przeciez wzrost widac nie po tym jak ma glowe pochylona tylko dlugosc nog,na jakiej wysokosci ma biodra i ramiona i nawet jakby sie nie wiem jak garbil to widac ze ma dluzsze cialo od drugiego.A myslenie ze sie doda sobie cm fryzura to juz przesada bo akurat tym sobie nic nie dodasz bo kazdy fragment ciala lacznie z poziomem oczow zostaje na tym samym miejscu wiec tutaj nikt za wyzszego przez fryzure nie bedzie Cie uwazal.

Natomiast uwazam ze kazdy czlowiek powinien dbac o postawe nawet ze wzgledow zdrowotnych i zeby nie wygladac jak lajza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7427
Tyle tylko, że człowiek maksymalnie wyprostowany trochę sztywno wygląda, ja tam lubię zwykle luźno stać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Wystarczy sobie sprawdzic przy scianie kiedys i sami zobaczycie ze nie jest tak jak wam sie wydaje bo roznica miedzy normalna luzna postawa i wyprostowanym jak tyczka jest w cm minimalna.Sprawdzcie sobie a zobaczycie i mowie po raz kolejny ze wasz wzrost ludzie nie oceniaja po tym czy sie garbisz itd tylko po dlugosci ciala i jego czesci.Jakos jak siedzisz na lawce i patrzysz na ludzi idacych to nie masz odniesienia do siebie a potrafisz ocenic ile kto ma wzrostu.

Jakos jak stoje zupelnie luzno i gadam z gosciem co ma 188 cm to kazdy widzi ze jestem znacznie wyzszy i mi sie tez nie wydaje ze mam 188 cm bo nawet jak pochyle glowe to poziom ramion mam sporo wyzej.

Zmieniony przez - Piorunos w dniu 2008-01-23 19:20:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3255
Piorunos ale Ty jestes fajny i wysokijavascript: test('');
javascript: test(''); na bank duzo lasek masz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1390
Tutaj akurat Piorunos nie masz racji, wszystkie elementy takie jak sylwetka, ubior (przylegajacy do ciala, najlepiej monochromatyczny), fryzura (zostalo potwierdzone ze pionowo postawione wlosy wydluzaja sylwetke mimo ze linia oczu pozostaje na tym samym poziomie) i postawa wplywaja calosciowo na to jak wysoko optycznie wygladamy. Wez sobie 10 przypadkowych osob ktore maja rowno 180 cm, na bank nie powiesz ze wszyscy sa rownego wzrostu jezeli nie bedziesz wiedzial ze wszyscy maja faktycznie 180 cm, jednemu dasz 178 a drugiemu 182, trzeciemu 180. Bo chyba mi nie powiesz ze grubasek w skejtowskich workach o wzroscie 180 cm wyglada tak samo jak szczuply koles w waskich dzinach o wzroscie 180 cm, optycznie ten drugi moze wygladac na wyzszego o ladnych pare cm. Znam mase takich przykladow ze ludzie wygladaja na znacznie nizszych niz maja oficjalnie. Ja nie mowie ze mozesz zdzialac cuda i zniwelowac roznice 5 cm do zera ale umiejetnie mozna dodac sobie 2-3 cm optycznie wzrostu, specjalistami od tego sa gwiazdy Hollywood takie jak Brad Pitt ktory byl juz "widziany" skrajnie jako 178 cm a nawet 185 cm (cytowane w roznych gazetach) mimo ze faktycznie ma 180 cm ale mowi sie generalnie ze wyglada na 182 cm (np. stojac obok innych aktorow ktorzy maja po 177-179 wyglada na wiecej niz 1-3 cm wyzszego bo ma od nich lepsza postawe)

Zmieniony przez - AstonDBS w dniu 2008-01-23 23:18:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Ja to rozumiem ale dla mnie gosc ktory ma X wzrostu przykladowo 165 i postawi sobie fryzure bedzie po prostu gosciem 165 tylko ze z postawiona fryzura i wcale nie bedzie wygladal na wyzszego bo wszystkie czesci jego ciala pozostaja tak samo krotkie i to nie spowoduje ze bedzie wyzszy. To tak jakbys jamnikowi postawil uszy !!!! Czy bedzie wygladal wtedy jakby mial wzrost wyżła ?? Nie bedzie po prostu smiesznie wygladal bo uszy beda czescia jego wzrostu a nozki i szyja pozostana dalej krotkie

Ubior jakies ma tam znaczenie ale tylko patrzac na kogos z daleka.

BO PRAWDA JEST TAKA ZE TE WSZYSTKIE ZABIEGI I TAK NIC NIE DADZA JAK STANIESZ OBOK KOGOS RAMIE W RAMIE.WTEDY SWIETY BOZE NIE POMOZE !!!!

Zmieniony przez - Piorunos w dniu 2008-01-23 23:33:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Juz mowiac najprosciej jak sie da jabym gadal z panienka ktora ma tyle wzrostu co ja i ja mam buty na 2 cm podeszwie a ona na 6 cm to chociazbym sie nie wiem w co ubral i nie wiem jak prezyl i ona widzi z jestem nizszy i kazdy dookola !!!!!!!!!!!!!!!!
Bo nie wiem czy zdajecie sobie sprawe ze 5 cm to jest az polowa wysokosci od czubka glowy do brwi !! Juz nie mowiac o tym ze panna ma wtedy dluzsze nogi wiec i wyzej biodra i zarazem ramiona.

Zmieniony przez - Piorunos w dniu 2008-01-23 23:37:49
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ksiazeczki lekarskie

Następny temat

Kalms

WHEY premium