SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 792102

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1403
Nieno na tą operacje kości to ja bym nigdy sie nie zgodził nawet jak bym miał mniej niz 170. Mój kolega ma takie cos od dziecka co 2 lata mu "wkręcają" to w noge gdyż urodził się z jedną dłuższą a drugą krótszą niewiem dokładnie ile z tym chodzi ale wiem, że w tym czasie ma nauczanie indywidualne a na drugi rok znowu do szkoły i tak w kółko. pozatym chodzi na te różne rechabilitacje czasem tez na kulach. Kiedyś jak sie nie interesowałem tym tematem to myślałem jak on może z takim czymś chodzić a teraz widze że ludzie robią to na własne życzenie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30
szkoda że tak mówicie ze już nie urosnę... ale kilku kumpli tez tak nie rosło, byli ode mnie niżsi a teraz jakoś są wyżsi... jeden miał 165 a teraz ma 180, i to przez ten poprzedni rok tak jakos poszedł...... ciekawe tylko co będzie ze mną...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 196 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 940
Witam:)
Mam 16,5 lat, obecnie 192cm i mam również pytanie. Będąc dziś u lekarza sportowego, na kontroli zrobił mi on USG. Badał bolące kolano, bark i nadgarstek. Wyszło, że chrząstka wzrostowa w kolanie już się muruje czy tam wzmacnia, w nadgarstku podobnie, w barku jeszcze troche porośnie i zacznie się murować. Nie badał kręgosłupa jednak. Czy ludzki organizm jest na tyle tajemniczy, że pomimo tego coś jeszcze wyciągne? wiem ze to pytanie typu: czy wygram milion w totka, ale ktoś kto posiada wiedze, może mi pomoże.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7427
Operacja wydłużania kości za dobra raczej nie jest ale słyszałem, że jest jakiś inny rodzaj operacji, gdzie przedłużają nogi wkładając jakieś metalowe pręty, chyba w Chinach można se coś takiego zrobić. W sumie to już jest lepsze, bo kości chudsze nie będą i chyba nie trzeba leżeć kawał czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
No skoro stwierdzil zarastanie sie nasad to cudow nie ma.Wydlyzanie sie kosci zakoncza sie calkowicie juz.I nie da sie tego procesu odwrocic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Wogole ludzie co wy piszecie.Piszecie o tym wszystkim jakby zalezalo od tego wasze zycie ile macie wzrostu.Chyba psychike bardziej musicie leczyc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 196 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 940
no ale te nasady to tylko w nadgarstku, a w kolanie jeszcze minimalnie rosną, troche więcej rosną w barku...no a kręgosłupa nie badał.
A co do tego czy zależy od wzrostu moje życie to... gram zawodowo w siatkówkę, obecnie na szczeblu wojewódzkim i krajowym w kadetach i jakoś mi tam idzie... i chodzi mi o to, że Polska to nie jest Brazylia czy Włochy (a szkoda) gdzie zawodnicy po 190-np samuele papi, 192-matej cernic, 195-christian savani, 192-giba, 195-andre, 190-murillo mogą zaistnieć. Wszystko przez chore koncepje niewykształconych polskich trenerów... (poza Niemczykiem, Mazurem, Boskiem i Skorkiem).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Grac sie da z takim wzrostem tylko trzeba byc naprawde dobrym inaczej masz lipe.Bo raczej pod siatka to nie masz czego szukac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7427
W tym linku dotyczącym tej operacji o ile dobrze rozumiem pisze, że nie upośledza to zdolności ruchowych. Z rysunku wynika też, że kości wcale nie są chudsze...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Oj chlopie chlopie przeczytaj sobei bloga w ktorym gosc opisuje swoje cierpienia podzzas tego zabiegu.Ponad rok na srodkach przecibolowych bo mozna zdechnac z bolu nic sie nie da robic nawet ciezko chodzic to jest rok wyjety z zycia w wielkich cierpieniach.Na reklamie to to kolorowo wyglada ale przeczytaj co pisza ludzie ktory przez to musieli przejsc bo jedna noge mieli krotsza.Istne tortury i cierpnienie.

Zmieniony przez - Piorunos w dniu 2008-01-06 15:48:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ksiazeczki lekarskie

Następny temat

Kalms

WHEY premium