SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost brata w wzrost mój

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2921

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 71
Cześć,

brat mój ma lat 24, ja jestem o 4 lata młodszy. Jego wzrost wynosi 195, mniej więcej. Ja mam 183. Ojciec był niski, bracia jego też; od strony matki też chyba wysokich nie było; duży wzrost mieli zdaje się tylko dziadkowie.
W moim wieku brat miał chyba więcej, niż ja mam teraz. Ja chcę zapytać, jak to jest ze wzrostem u braci - czy jeżeli genetyka ta sama, to rozwój wzrostowy nie powinien zachodzić symetrycznie lub chociaż nie powinien się w pewnym wieku wyrównać? Za ojcem nie jestem, bo przecież nie należę do niskich (względnie oczywiście). Czy jest więc szansa, że pójdę w ślady brata, skoro prawdopodobnie oddziedziczyłem te same geny (takie że jestem wysoki)? Od ostatnich trzech lat przybyło mi jakieś trzy centmyetry, więc rosnę wolno. Zastanawiam się. Bo ja w bardzo wczesnej młodości nałogowo kopałem piłkę, grałem w amatorskim klubie, w którym ćwiczyłem intensywnie, brat tymczasem żądnych sportów nie uprawiał. To może mieć wpływ na dzisiejszą różnicę w naszym wzroście?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
Twój wzrost jest prawidłowy.
Proponuje nie zawracać sobie głowy takimi błahostkami.

POzdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 71
Cześć,
w pierwszej kolejności dzięki za odpowiedź.

Naturalnie, wzrost mój faktycznie nie powinien być dla mnie zmartwieniem. I wydaje mi się, że nie jest. Jednak bardzo mnie to zagadnienie ciekawi. To znaczy, ciekawi mnie, dlaczego brat wyskoczył wzrostowo wyżej, a ja mniej. A po drugie, też ciekawe mi się wydaje, czy jeszcze urosnę. Choć jeżeli do tego nie dojdzie, tragedii nie będzie.

Zmieniony przez - Traumatic w dniu 2014-08-06 23:58:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Wzrost to wyłącznie sprawa genetyki. Twój brat został, po prostu, trochę inaczej zaprogramowany przez Naturę.
Masz 20 lat, więc nie sądzę, byś miał jeszcze urosnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
A listonosz jakiego wzrostu ?

A tak na poważnie, normalna sprawa. Rodzeństwo wcale nie musi być jak dwie krople wody, genetyka robi swoje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 67 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 855
Odpowiedź jest bardzo prosta - zostałeś adoptowany, albo twój ,, brat" zapytaj mamy, dziadków i poszperaj w papierach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 71 Wiek 54 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 271
Poczytaj zasady genetyki. Jak się uczyłeś dobrze na lekcjach zrozumiesz,ze w genetyce 2+2 nie równa sie zawsze 4. Nawet wśród bliźniaków sa róznice wzrostu... zadałeś pytanie -dlaczego brat wyskoczył wzrostowo? Bo genetyka tak ma. A czy urośniesz? Jak pamiętam z antropologii -marneee szanseeee....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jestem ekto,endo a może mezomorfikiem? Pomocy!

Następny temat

Kurza klatka piersiowa

WHEY premium