SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

radosuaf/BLOG/dlaczego bez diety i treningu nie wychodzi :-D

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 213384

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56805
jeszcze w winie czasami mogłoby nie starczyć go do marynaty

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 375 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5267
Zrobienie marynaty to kwestia kilku minut, mięcho do miski lub worka(wersja uproszczona), oliwa, winko(2-3razy więcej niż oliwy), kilka ząbków czosnku przez preskę i przyprawy(daję świeży rozmaryn i szałwię, suszone: majeranek, tymianek, cząber, pieprz cayenne).
Marynuję mięso na dany dzień i dwa kolejne. Czeka sobie w lodówce, żadnego rozmrażania i związanego z nim wycieku.
Wina starcza też po lampce do posiłku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56805
i jak długo potem dusisz?kroisz,czy w całości? normalnie aż zgłodniałam

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 375 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5267
Duszę w całości na teflonie. Około 3min jedna strona(pozwalam trochę odparować) i jeszcze chwila po przewróceniu pod przykryciem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 761 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2290
oo i to tak szybko 3 minuty jedna strona?
to pewnie wychodzi takie krwiste to mięcho?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 375 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5267
Soczyste. Krwistą lubię dziczyznę(taki atawizm)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
TRENING:
MC + szrugs 60kg x6, 80kg x6/x6; MC 90kg x6, 100kg x6
wyciskanie leżąc 20kg x6, 40kg x6, 70kg x6, 80kg x4, 75kg x6, 70kg x5
podciąganie na drążku x8/x5/x5
unoszenie hantli bokiem stojąc 10kg x10/x8, 9kg x8 (wszystkie serie dość mocno oszukane)
unoszenie nóg w zwisie x15/x15
rowerek 5 min

Nadal mnie szokuje, do jakiego stanu potrafi mnie doprowadzić skrócenie przerw między seriami... Znowu miałem lekką "zapaść" po treningu, a w trakcie serducho waliło całkiem solidnie.

Zmieniony przez - radosuaf w dniu 2009-05-06 21:12:16

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
W Polsce podobno nie ma krow chodowanych na mieso, tylko krasule bija wiec to mieso tez jet inne i tansze zawsze bedzie, nie mowiac ze to Polska

Radziu mylisz sie gotowce sa masowo sprzedawane w restauracjach, tu nawet wprowadzony wymog pisania czy to wlasna produkcja czy gotowa A gotowce tutaj sa calkiem zjadliwe, czesto biologiczne, bez sztucznych dodatkow smakowych, zdziwilbys sie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3287 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19996
a Ja jak bylam na week majowy w domu zagarnelam z zamrażarki poledwice wołowa notabene KG 79zł.

Mama kupila w makro, wiec jej mówię wy i tak tego jesc nie bedziecie macie karkówkę zróbcie sobię z grila.

I wlasnie jestem po porcji <niebo_w_gębię>.

Oczywiście patrząc na cene za to mam 4,8kg kury, więc jakby wybór prosty, ale mama zaszalała to sobie skorzystałam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Mniem, chyba tatara sobie dzis zrobie, juz nie wiem co mam jesc, w sumie przestaje mi sie chciec, za goraco sie zrobili.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW - do sprawdzenia

Następny temat

MASS - czechu.L

WHEY premium