SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Wzrost - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 857968

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 373
Znalazłem taki artykuł o Michaelu Jordanie. Pisze tam że Michael Jordan ma 198 cm wzrostu i że w jego rodzinie nikt nie miał więcej niz 170 cm wzrostu (wiec to możliwe że ja moge miec 180 cm).

A to ten artykuł (jak przeczytacie to napiszcie co sądzicie o tym):



Ale zacznijmy od początku... Michael Jeffrey Jordan urodził się 17 lutego 1963 w Brooklynie (Nowy Jork). Mimo tego nie uważa się za nowojorczyka - mówi, że był za mały, aby zdawać sobie sprawę z tego faktu. Jego rodzice w obawie przed rosnącą przestępczością przeprowadzili się do Wilmington - małego miasteczka na wybrzeżu (Północna Karolina).

U większości amerykańskich chłopców baseball cieszył się większą popularnością od koszykówki. Również i Michael zaczynał od baseballa. Gdy miał 12 lat jego drużyna awansowała do Little League World Series (liga najlepszych juniorów). Jordan miał kilka udanych uderzeń, ale ostatecznie jego zespół odpadł z rozgrywek. W szkole średniej kontynuował grę, próbował też grać w futbol amerykański !

MJ ze swoimi Rodzicami
MJ z Rodzicami

Przygodę z koszykówką rozpoczął dzięki swojemu ojcu - Jamesowi, który wybudował dla swoich dzieci małe boisko na podwórzu. Było to jedno z niewielu dwukoszowych boisk w okolicy i wkrótce stało się ulubionym miejscem gry chłopaków z Wilmington. Jordan chcąc nie chcąc musiał grać. Stałym przeciwnikiem był jego brat Larry. Starszy o rok, znacznie wyższy Larry regularnie wygrywał z wciąż drobnym Michaelem.

3-i rok w collegu (Associated Press)
Trzeci rok gry w collegu

W szkole średniej (Laney High) Michael grał w drużynie juniorów. Mając szacunek do starszego brata Larry'ego oraz uważając się za połowę gorszego od niego przybrał numer 23, będący prawie połową numeru Larrego - 45. W drugiej klasie Jordan miał kłopoty ze zdobyciem miejsca w podstawowym składzie szkolnej drużyny. Jak na skrzydłowego był za niski (miał 173 cm), do tego leczył kontuzję. Jak sam powiedział: "To było upokarzające. Nosiłem na wyjazdach torby za starszymi kolegami z drużyny. Raz zobaczyli to moi rodzice. Myślałem, że spalę się ze wstydu. Oni byli przekonani, że pojechałem grać".

Ale Michael był uparty..... Jego nauczycielka od wf-u wielokrotnie wypędzała go z sali gimnastycznej, do której przychodził rano przed lekcjami. Trenował bardzo dużo, często "zapominał" o lekcjach !!! Michaelowi pomagał trener Buccaneersów - Clifton Herring. Razem trenowali rzuty i drybling.

Nikt z jego rodziny nie miał więcej niż 170 cm wzrostu. MJ był troszeczkę wyższy, ale i tak za niski jak na koszykarza. Zaczął więc pracować nad swoim wzrostem. Przez całe lato wieszał się na poręczach do ćwiczeń i stosował przeróżne ćwiczenia rozciągające. Czy to pomogło... nie wiadomo. Faktem jest jednak, że do następnego sezonu miał już 188 cm !!!

W końcu udało mu się dostać do drużyny koszykarskiej. Gdy miał 190 cm zaczął grać na pozycji silnego skrzydłowego. Mimo, iż nie była to jego naturalna pozycja, grał na niej z dużym powodzeniem.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32
Co do Twojego artykułu:każdy kto uważał na lekcjach biologii,wie,że informacja genetyczna zapisana w DNA może ulegać zmianie poprzez środowisko.Genotyp warunkuje fenotyp.Podatność fenotypu na środowisko nazywa się plastycznością fenotypu.Tak więc M.J. stosując różne ćwiczenia na wzrost zmienił swój wzrost zapisany w genach,chociaż do końca tego nie wiadomo,genetyka to tajemnicza nauka,mógł mieć swój wzrost zapisany w genach.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 154 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5895
Tak więc M.J. stosując różne ćwiczenia na wzrost zmienił swój wzrost zapisany w genach,chociaż do końca tego nie wiadomo,genetyka to tajemnicza nauka,mógł mieć swój wzrost zapisany w genach. Ta druga opcja jest bardziej trafna.
Shady_NsC wzrost rodziców nie zawsze świadczy o tym, że dziecko będzie miało podobny do nich wzrost. Geny można dziedziczych po wcześniejszych pokoleniach.

Zmieniony przez - Blaskowicz w dniu 2009-12-20 11:38:44
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 137 Wiek 14 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11300
hej shady ja mam 171 - 3 cm
ojciec 173 - 5 cm
mama ok 165 - 68 ( w dowodzie ma 68 ale jak przy niej stane to jest wiecej roznicy niz 171-3 - 168 cm, wiec albo ja mam bardziej 73 a mam 66,7 albo ma nawet i mniej jesli ja nie mam 172 )

dziadek 172 cm
drugi ok 185 - 90

a i ja caly czas rosne i to dosc sporo, choc jak dla mnie za malo to ze bede mial 180 po prostu wiem ( mozecie sobie pisac co chcecie ale ja to wiem i tyle )
w styczniu zaczne rozciaganie i zwis na drazku + witaminki ( tran, wapno itp + jod na hgh i moze arginina ( lizyna i ornityna czy jakos tak )

... i ćwiczenia lekkie na sen typu brzuszki, pompki itp to tez pomaga na noc!!!


ps. thx za soga

Zmieniony przez - wojtasmen w dniu 2009-12-20 16:05:10
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 154 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5895
a i ja caly czas rosne i to dosc sporo, choc jak dla mnie za malo to ze bede mial 180 po prostu wiem ( mozecie sobie pisac co chcecie ale ja to wiem i tyle ) jak mniemam ta wiedza (że wiesz)pochodzi od endokrynologa??? Wojtasmen powiem tak- wzrost to nie produkt na zamówienie. Jeżeli piszsesz, że chcesz mieć tyle, a tyle w danym czasie i myślisz ,że to jest takie proste to Chcieć, a móc to dwie różne sprawy. Daj organizmowi samemu się rozwijać i nie faszruj się "wspomagaczami" na wzrost (lepiej zainwestuj w zdrowsze pożywienie).
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 482
hej, dawno tu nie pisałem ale mam sprawe ;/

mam teraz 15 lat i niespełna 4 miesiące i jak dziś sie 2 razy mierzyłem wyszło mi 163,5 cm wzrostu... na 14 urodziny miałem 161 cm, w maju tego roku u pielęgniarki również 161 cm wzrostu było ... po wakacjach (22 września) na wizycie u endokrynologa 162,7cm. No i teraz 163,5 cm wzrostu (raz wyszło 163,5 drugi pomiar 164)... więc przez rok i 4 miesiące urosłem tak jakby 2,5cm ... w marcu mam wizyte u endokrynologa... jeśli nie przekrocze 164 cm czy oni coś z tym zrobią? jakieś witaminy ?no bo tak wolno rosnąć to nie normalne... a czy jak dadzą jakieś witaminy to czy to wogóle pomoże ?

wzrost rodziców i rodzeństwa : mama 162 cm, tata 172 cm, 2 siostry obie starsze jedna o rok druga o 3 lata po 161 cm wzrostu, brat 12 lat skończone w maju 154 cm wzrostu i już zaczyna mnie powoli doganiać !

dodam że waże 55-56 kilo więc w normie ...

czy są jakies środki bez recepty które mogą mi pomóc? w miare tanie jakieś ? brałem rexorubie ponad miesiąc - bez skutku, może arginina lizyna <?> nie wiem co robić, na ćwiczenia nie mam czasu ;/ledwo co ze szkoły wróce o 16 już nie mam na nic siły ;/ to ostatni dzwonek żeby coś zrobić, jak nie urosne do marca chociaż z centymetr to może oznaczać że przestałem rosnąć ;/ !! pomóżcie nie wiem co robić !!
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 154 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5895
Po pierwsze to: nie panikuj. Ja w Twoim wieku miałem 152 cm, więc twój wzrost to nie jest tragedia.
Po drugie: Jeżeli w badaniach wyjdzie, że masz poziom hormonów w normie (nie masz niedoboru hormonu wzrostu w organiźmie), to raczej marne szanse na refundację.
Po trzecie: to, że wolno rośniesz, nie oznacza że to jest nienormalne. Po prostu może jeszcze nie miałeś skoku. Może być też tak, że po prostu będziesz rósł powoli. Trudno to przewidzieć. Nie ma żadnych witamin, które powodują wzrost tylko HGH- tym oszukać można genetykę. A tak propo co powiedział Tobie endokrynolog na pierwszej wizycie ???

Zmieniony przez - Blaskowicz w dniu 2009-12-20 22:10:30

Zmieniony przez - Blaskowicz w dniu 2009-12-20 22:14:02
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 224
witam wszystkich, przyłączam się do tej ciekawej dyskusji :-]
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 224


teraz jak sprawdziłem jak to działa to mogę coś tu dodać od siebie.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 137 Wiek 14 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11300
micunio jesli wyjdzie ze hormon wzrostu masz w normie ( ale nie tak ze tylko troszke wiekszy od minimum tylko sporo ) tzn ze masz hgh duzo, jedyne wowczas co bym Ci mogl poradzic to :
wapno
wit. d3
tran

jesli okaze sie ze masz hgh blizej minimum niz po srodku ( miedzy min a max jest ogromna roznica ) to wez jod - on naturalnie dziala na wzrost ilosci hgh, nie wiem czy jeździsz nad morze, ja kazdego roku i zawsze po wakacjach duzo rosnę, bo nad morzem dużo jodu

co do argininy jesli jestes chudy mozesz brac ( dlaczego? arginina powoduje przyrost masy choć nie zawsze dlatego trzeba obserwować wagę )

sprawdze za chwile cwiczenia na rozciagniecie i na drazku i dam je tutaj

myślę że jeśli dobrze zastosujesz sie do tych rad może ( nie zawsze pomaga ale w wiekszosci ) jeszcze wybijesz ale nie do 170 ale wiecej

a i duzo snu

PS.: te wszystkie wiad to od lekarza endokrynologa ktory konsultowal sie ze specjalista z wa - wy specjalnie dla mnie :) serio hehe

ja w styczniu jeszcze ją podpytam i zaczne sam sie do tego stosowac

jak cos mam 171-3 cm i 15 lat i 10 mies
na zdjeciu rentgen wyszlo ze urosne od 13 do 20 cm ( ale wtedy mialem ok 168 ) czyli do 181 moge na legalu dojechac tymbardziej ze ja rosne moze nie po 10 cm na rok ale 5-7 jeszcze ze 2 takie latka i ponad 180 mam

w lutym w 2011 ( urodziny moje ) chce miec te 180 min.

jeden kolo z forum ok kwietnia do wrzesnia ( ok pol roku ) urosl z 169 na 177 bedac juz po skoku wzrostu mutacji itp

duuuuzo
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ksiazeczki lekarskie

Następny temat

Kalms

electro
Polecane artykuły