SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Szajba - Chasing The White Rabbit

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 771674

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4917 Napisanych postów 15291 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1180542
na kilka/naście dziur przez kilka lat i to w cegle to nie wiem czy warto za bardzo rozkminiać
ja mam boscha z udarem (koszt 300 jakieś 10 lat temu) i jak wierciłem w suficie i ścianie nośnej to udar mocno się przydał - nie zaszkodzi mieć
dodatkowo można w niej zmienić kierunek obrotów więc może jako wkrętarka robić - chociaż trochę za ciężka jest jak an śrubokręt
działa dobrze tylko przycisk szwankuje co mnie wnerwia, ale używam za rzadko żeby coś z tym zrobić


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2018-06-07 18:37:17
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 23191 Napisanych postów 11616 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 361687
W kwestii udaru popieram przedpiścę - w mojej ścianie nośnej też bez niego byłoby cholernie ciężko.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
Liczyłem na Szajbę, bo chyba najwięcej wierci.
Dlatego, że to naście dziur przez 10lat, to nie chcę wpędzać się w koszta..
W sumie to wiertarkę potrzebuję, a że myślałem o małej, to mi się wiertarko-wkrętarka ubzdurała. Jednak wolę z udarem mieć.

Popytam na forum dla oszczędnych majsterkowiczów.
Dzięki!
Pzdr!
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4917 Napisanych postów 15291 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1180542
mój kolega który robi instalacje gazowe ma makitę i jest bardzo zadowolony, z tym że on dał ~2k
ale dał tyle bez żalu, bo to jest jego narzędzie pracy
jakbyś szukał w takim budżecie to pewnie Szajba prędzej by coś doradził
...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13735 Napisanych postów 32190 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143604
Kiedyś były wiertarki poniżej 100zł. Wywierciłem nimi wiele dziur.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4357 Napisanych postów 10989 Wiek 53 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 552700
panteon
Liczyłem na Szajbę, bo chyba najwięcej wierci.


Dokładnie tak jak piszesz. Sporo wiercę i dla tego nie polecę niczego w cenie do 200PLN. Tak jak Kabo napisał, w cenie do 2000, można wybierać, ale i tutaj raczej nie używa się urządzeń wielofunkcyjnych, a specjalizowanych. Osobiście uważam, że wiertarka z szczękowym uchwytem wiertarskim nie nadaje się do wiercenia udarowego. stworzony do tego został system SDS, a do niego dedykowane wiertła.
Jedyne co mogę doradzić w temacie, to zakup w jakiejś Juli, Castoramie czy innym oszołomie. Co byś nie kupił, spełni swoje zadanie, a przypadku awarii bez problemów sprzęt (najczęstsza praktyka) zostanie wymieniony na nowy.

=EDIT=
Najprościej byłoby gdybyś kupił skrzynkę browara i do wywiercenia dziury wołałbym sąsiada z wiertarką. Odpada Ci zakup wiertarki, wierteł, nie zajmuje miejsca w domu, a sąsiad przy każdym spotkaiu na klatce schodowej pyta czy Ci nie trzeba aby pomóc z wywierceniem jakiejś dziury


Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 6/7/2018 9:12:12 PM
3

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
W końcu jakiś konkret!
Po wiertarkę mam daleko..

W pracy mam dużą makitę (bankowo nie za 2000, ale coś może koło 500; ma już swoje lata, nie wiem ile kosztuje taka, ale firma nie jest zbyt rozrzutna!) - wiercę pod instalacje kablowe przez ścianki, ściany nośne, stropy a najczęściej - przez elewację budynku wiertłami które mają ponad 1m..
Jest SDS.
Dlatego pierwsza opcja w poszukiwaniu czegoś małego - to makita..
Niedrogiego - bo nie będę używał na co dzień, a raczej od święta.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4357 Napisanych postów 10989 Wiek 53 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 552700
Trochę pojeździłem. Mogę powiedzieć, że pomimo sporadycznych treningów na trenażerze, to była dobrze przepracowana zima
Gdyby nie to że spadł mi łancuch, upieprzyłem ręce i rower w smarach, a jakaś dobra dusza zatrzymała się pytając czy nic się nie stało (a przecież mogła mnie rozjechać), pobiłbym swój personal best z ubiegłego roku już na drugim rozjeździe. Niestety zabrakło mi dwudziestu jeden sekund. Muszę potrenować zakładanie łańcucha, bo można tu sporo czasu zaoszczędzić.










Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 6/8/2018 9:29:14 PM

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13735 Napisanych postów 32190 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143604
Odnośnie łańcucha: ostatnio zaczął mi przeskakiwać łańcuch gdy mocniej nacisnę na pedały. Najczęściej przy jeździe pod górę na mniejszej zębatce z tyłu. Przy większym podjeździe nie pomaga przejście na największą zębatkę z tyłu. Sądzę, że rozciągnął się łańcuch. Nie wiem jak go skrócić - w starych rowerach była spinka na łańcuchu a na tym jej nie widać!
Pomożesz?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4917 Napisanych postów 15291 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1180542
wg mnie jeżeli nie ma spinki to trzeba ją zakupić, rozkuć łańcuch, skrócić i założyć spinkę
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma na lato z Lidlem

Następny temat

Wstępne Zmęczeni Mięśni VS Plan na Masę

electro
Polecane artykuły