SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

fsl - Dziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 314478

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 184 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2736
niezle deadlift podskoczyl o 15 kg ! elegancko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Przy martwym najlepszy progres mam, idzie solidnie w górę

Jutro gymnastic skill i chyba skuszę się też na WODa - tydzień sprawdzania maxów i chyba jutro trafi się back squat a w piątek strict press. Wiedza przyda się przy planowaniu obciążenia w przyszłych treningach siłowych.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Do 200kg już niedaleko w MC.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
No zdecydowanie bliżej niż dalej... ale ta połowa zazwyczaj idzie dużo gorzej

1h Gymnastic Skill - Stabilizacja w staniu na rękach już idzie dość dobrze.

SIŁA
Back Squat 8x1 80/90/95/100/105/110/115/115

WOD - Kelly TC 25'
5RFT
400m run
30x Box Jumps
30x Wall Ball

Na przysiady trafił mi się na maxa słaby partner (choć wyglądał solidnie) W momencie jak atakowałem maxa biegał sobie po sali i szukał wody... Wolałem nie ryzykować i wyrównałem tylko mój ostatni wynik 115kg - było ciężko ale chyba o 10kg bym go przebił. No cóż, może następnym razem :)
Kelly... no co tu napisać ? Po wczorajszych thrusterach i dzisiejszych ciężkich siadach nogi jak z waty. Bieganie ciężko, box jumpy słabiej niż zwykle, wall balle o dziwo bez tragedii - pewnie dlatego, że brakowało piłek i rzucałem 7kg Zabrakło mi kilkudziesięciu sekund, żeby skończyć niestety TC minął na 25 wallballi przed finiszem ostatniej rundy Było blisko...

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Przyszedłem do Boxa trochę wcześniej żeby sobie sprawdzić maxa w strict pressie - opuściłem piątkowy trening a właśnie wtedy był max sprawdzany. Wiedza ta przyda się przy dobieraniu obciążenia w przyszłości. Weszło 55kg. Zrobiłem 2 podejścia pod 57,5 ale mniej więcej na wysokości czoła ruch się zatrzymywał i koniec... zatem 55kg jako max w strict press.

OLY SKILL - szlifowanie techniki Squat Clean, Split Jerk i docelowo Clean & Jerk. Ciężar roboczy 50kg - odczuwalny ale dający możliwość wykonywanie wielokrotnych powtórzeń i skupianiu się na technice.

WOD Rx 40/25
4 TIME
100x STO - czas 6:20
100x HPCL - czas 16:40
100x FSQ - czas 29:20
Czas oczywiście liczony w ciągu, całość 3x100 zajęła 29:20 - moim zdaniem nie najgorszy wynik. Coach leciał 50kg i wykręcił niecałe 22 minuty ale to Coach, ma +10 do zwalniania czasu

Z racji długości WODa trzeba było podejść taktycznie, pierwsze 40 STO szły po 10, później po 5 z równymi przerwami. Do 80 były to raczej PP końcówka bliższa była PJ. HPCL pierwsze 30 po 10 ale przedramiona dość ostro spuchły i cała reszta szła po 5 - też starałem się trzymać równe przerwy. FSQ szły ciężko bo po 5 - przedramiona spuchnięte od HPCL i ciężko było trzymać front rack, do tego spocone wszystko sprawiało, że sztanga się ześlizgiwała. Stosowałem chwyt krzyżowy bo klasyczny front rack był bardzo trudny w utrzymaniu.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Czasem lepiej zrobic bez asekuracji niż z takim gościem. To tylko rozprasza.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
Mam dwie osoby, które dopuszczam do asekuracji podczas przysiadu i nigdy się nie zawiodłem. Po asekuracji z łapanki odnowiła mi się kontuzja kolana i od tego czasu nie ryzykuję.
Mc kozacko

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Ostatni dzień urlopu i ostatni popołudniowy trening - od środy wracam na poranną zmianę

SIŁA
Back Squat
5x75% 1RM - 87,5kg
3x85% 1RM - 97,75kg
max rep 95% 1RM - 110kg (x2)

WOD - AMRAP 15' Rx 24/16
15x Box Jump Over
30x KB AM Swing
2x Wall Climb z leżenia

Maxy posprawdzane, można dokładnie wyliczać procenty dla części siłowej treningu 95% 1RM weszło 2x zatem 1RM = 115kg sprawdzony w czwartek potwierdzony. WOD całkiem spoko - wyszły na styk 4 rundy. Box jumpy na luzaku - ręce odpoczywały przed swingami i ścianą. Przyznam się, że zwykle machałem 20kg, dzisiaj leciałem Rx i muszę przyznać że czyłem wzrost mocy bo 24 nie ciąży już tak jak kiedyś ale koniecznie muszę kupić magnezje - przy śliskich łapach kontrola nad kettlem jest bardzo trudna.

Wprowadzam już nową dietę zatem niebawem zacznę dołączać rozpiski. Stay tuned for more

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
Myślałem, że magnezję masz w stałym wyposażeniu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Nie, do tej pory jakoś jej nie używałem ale chyba trzeba będzie zacząć Ciężary coraz większe to i o solidniejszy chwyt trzeba się postarać

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

drago77 - dziennik treningowy

Następny temat

ZDROWIE, ESTETYKA, SIŁA SPRAWNOŚĆ

WHEY premium