SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 397984

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
ronie220



To szacun, bo byc moze wygrywasz z gośćmi u których mocniejsze srodki lecą cały rok.


Wyniki które teraz robię , to praktycznie takie ciężary które utrzymuję od wielu lat na jakimś tam poziomie.....który jak widzę jest na tyle wysoki że pozwala mi robić rekordy i wygrywać. Jednak już powoli zaczynają się schodki , bo zaraz będę musiał zmierzyć się z własnymi rekordami ....a wtedy trzeba będzie się mocno sprężyc. Po cichu liczę na to HTZ , powinno mi pomóc w regeneracji w okresie letnim bo wtedy mam straszny zayeb w pracy i trenowanie oraz robienie wyniku jest ciężkie. Dla mnie idealnie jest budować siłę w okresie jesienno-zimowym zahaczając lekko o początek wiosny , bo wtedy nie pracuję taka branża.
Dlatego najlepsze wynik zazwyczaj robię w tym czasie....

W tym sezonie letnim spróbujemy z żoną , tak podzielić obowiązki pracodawców żebym mógł ogarnąć ciężkie treningi w wyznaczonych dniach. Dlatego już od tego miesiąca wszystkie soboty pracownicy mają wolne....jeśli są jakieś drobne zlecenia to przychodzą tylko chętni lub sami z żoną je ogarniamy , oczywiście to takie gdzie ich wykonanie zajmuje max 3 godziny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24265 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Faktycznie zgranie wszystkiego bywa kłopotliwe, ale widzę, że całkiem nieźle Ci idzie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
FighterX
Faktycznie zgranie wszystkiego bywa kłopotliwe, ale widzę, że całkiem nieźle Ci idzie :)


Przez prawie 30 lat zabawy z ciężarkami , tego i owego się nauczyłem....najważniejsze że wydaje mi się że już potrafię ,,czytać,, swój organizm , co daje mi możliwości zmiany niektórych sposobów treningowych w trakcie przygotowań.
Dlatego kiedyś napisałem , żeby nie wzorować się na moich treningach w 100% bo u mnie potrafi się coś nagle wydarzyć i wtedy szybka zmiana ... typowo pod swoje możliwości w danym momencie.
Dużą rolę odgrywa intuicja , bez niej przy tak rwanych treningach nie byłbym w stanie nic wyciągnąć robiąc siłę...a tak jakoś się udaje. Chociaż widzę że od jakiegoś czasu stanąłem i kręcę się wokół 215-220kg , ale może jak wdrożę w życie systematykę w okresie letnim to powinno coś drgnąć i może wrócę do ciężarów w przedziale 230-240kg ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24265 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Patrzę na Twoje treningi i tak też się zastanawiam, czy np dobry rozwiązaniem dla Ciebie było by dodanie dnia Dynamic Effort, z gumami na ciężarze 50-60% maksymalnego ciężaru + gumy. By skoncentrować się na dynamice.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
FighterX
Patrzę na Twoje treningi i tak też się zastanawiam, czy np dobry rozwiązaniem dla Ciebie było by dodanie dnia Dynamic Effort, z gumami na ciężarze 50-60% maksymalnego ciężaru + gumy. By skoncentrować się na dynamice.


W moim arsenale gadżetów treningowych mam również gumy których używałem podczas wyciskania , jednak po operacji barku / wstawione 3 tytanowe kotwice / zrezygnowałem z nich , ponieważ straciłem trochę ze stabilności tego stawu. Podczas treningu z gumami mocno pracują mięśnie stabilizujące bark , a zatem z obawy przed odnowieniem się kontuzji...odpuściłem to ćwiczenie. Stosowałem również łańcuchy , ale przy nich bark był jeszcze bardziej narażony...

Czasami bawię się trochę z gumkami , ale bez obciążenia....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Oficjalne potwierdzenie Rekordu Świata w tabelach Federacji WUAP



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
SOBOTA

Klatka wyciskanie sztangi leżąc

70kg x 20
70kg x 20
120kg x 10
120kg x 10
150kg x 5

170kg x 5
170kg x 5
175kg x 5
175kg x 5
180kg x 5
180kg x 5

Klatka HAMMER

200kg x 5
200kg x 5
200kg x 5
200kg x 5

Triceps francuskie w leżeniu / test nowej kratownicy

30kg x 10
40kg x 10
po ustaleniu obciążenia zrobiłem :
50kg x 6
50kg x 6
50kg x 6
50kg x 6
dawno nie robiłem francuskiego , dlatego liczę że teraz może być fajny progres w tym ćwiczeniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
NIEDZIELA

Barki przenoszenie hantli bokiem oburącz w staniu

16kg x 10 x 5 serii

Biceps uginanie ramion w staniu , oburącz / kratownica

50kg x 6 x 5 serii weszło dość ciężko , całkiem inny uchwyt niż jednorącz na przemian hantlami....muszę opanować ten ruch lub wrócić do hantli

Brzuch maszyna z obciążeniem

30 x 3 serie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Rozumiem, że Twoja praca zawodowa nie jest związana ze sportem?
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12127 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130989
ronie220
Rozumiem, że Twoja praca zawodowa nie jest związana ze sportem?
Ależ jest . Ma ciągłe aeroby i nawet nie ma czasu na interwały (wypoczynkowe) .
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium