SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 398003

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
W Z O R EK
krzych666

A tak z ciekawości - ile magnezu bierzecie i w jakiej postaci?


Ja jem magnez już od wielu lat / zalecenie kardiologa ...
Ja stosuję MAGNE B6 FORTE jedna tabletka dziennie na noc.


Jedna tabletka Magne B6 forte ma 100 miligramów magnezu w postaci cytrynianu - moim zdaniem to jakieś 7-8 razy za mało
Ja staram się brać 3 razy dziennie po 300 miligramów w postaci jabłczanu. Generalnie dla takich chłopów jak my 600-700 to absolutne minimum, chyba, że ktoś ma go naprawdę dużo w diecie - ale o to bardzo trudno, ponieważ wszystko jest mocno wyjałowione.

Może przerzuć się na przykład na ZMA:

https://allegro.pl/oferta/biotech-zmattack-60-zma-cynk-mag-b6-testosteron-up-6855904167

Oczywiście każde jest inne, niektóre zawierają nieprzyswajalny tlenek magnezu. Ja kupiłem ten, ponieważ ma 450mg magnezu w postaci asparaginianu.
1

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
krzych666
W Z O R EK
krzych666

A tak z ciekawości - ile magnezu bierzecie i w jakiej postaci?


Ja jem magnez już od wielu lat / zalecenie kardiologa ...
Ja stosuję MAGNE B6 FORTE jedna tabletka dziennie na noc.


Jedna tabletka Magne B6 forte ma 100 miligramów magnezu w postaci cytrynianu - moim zdaniem to jakieś 7-8 razy za mało
Ja staram się brać 3 razy dziennie po 300 miligramów w postaci jabłczanu. Generalnie dla takich chłopów jak my 600-700 to absolutne minimum, chyba, że ktoś ma go naprawdę dużo w diecie - ale o to bardzo trudno, ponieważ wszystko jest mocno wyjałowione.

Może przerzuć się na przykład na ZMA:

https://allegro.pl/oferta/biotech-zmattack-60-zma-cynk-mag-b6-testosteron-up-6855904167

Oczywiście każde jest inne, niektóre zawierają nieprzyswajalny tlenek magnezu. Ja kupiłem ten, ponieważ ma 450mg magnezu w postaci asparaginianu.



Jeśli zrobisz badania poziomu Magnezu w organiźmie i wszystko jest dokładnie według norm dla zdrowego człowiek , to nie ma najmniejszego sensu faszerowanie się dużymi dawkami tego minerału.
Tak jak pisałem dawka 100mg jaką biorę codziennie , została mi przepisana przez lekarza jakieś 12 lat temu ... co jakiś czas robię badania poziomu i wszystko jest idealnie ....dlatego nie widziałem potrzeby zwiększania tej dawki. Rzeczywiście według nowych badań naukowców , stwierdzono że dla dorosłej osoby dawka przyswojona na dzień to około 370mg. Jeśli u mnie jest wszystko OK , to może oznacza że sporo dostarczam w pożywieniu ....?


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2020-02-17 15:52:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24265 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Tylko badania w soczewicy nie oddają poziomu elektrolitów w komórkach mięśniowych, a tam możesz mieć niedużą ilość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
FighterX
Tylko badania w soczewicy nie oddają poziomu elektrolitów w komórkach mięśniowych, a tam możesz mieć niedużą ilość.


Czyli sugerujesz że można spokojnie zwiększyć ilość magnezu w dawce dziennej , czy też uważasz że np.50-100mg wystarczy do podtrzymania ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
W Z O R EK
FighterX
Tylko badania w soczewicy nie oddają poziomu elektrolitów w komórkach mięśniowych, a tam możesz mieć niedużą ilość.


Czyli sugerujesz że można spokojnie zwiększyć ilość magnezu w dawce dziennej , czy też uważasz że np.50-100mg wystarczy do podtrzymania ?


Z tego, co wiem, ilość magnezu w SUROWICY zaczyna spadać dopiero wtedy, jak już jest naprawdę katastrofalnie. Powiem w ten sposób - nie znam nikogo, kto przedawkowałby magnez, ale znam mnóstwo osób z mega niedoborami. Skoro łapią Cię skurcze, to znaczy, że jest go za mało. Wielu ćwiczących zażera około 1 grama dziennie i żyją. Zauważ, że ci pseudospece, którzy ustalają "ilość magnezu dla dorosłego człowieka" nigdy nie podają, dla jakiej wagi ciała ustalają takie ilości, więc nie wiemy, czy te 370mg jest dla 40kilowej kobietki, czy dla 120 kilowego chłopa. Logika podpowiada, że ilość podawana jest dla najlżejszej osoby, żeby taka kobietka nie wzięła za dużo i nie podała producenta do sądu. Wynikałoby z tego, że 120 kilowy facet powinien brać 3 razy więcej - czyli około 1 grama. Spróbuj pobrać przez tydzień po 600-700 gramów i zobacz, jak się będziesz czuł. Ja kiedy robiłem testy, zauważyłem, że powyżej 650 włącza mi się dobry humor, jakbym sobie piwko walnął, a z kolei przy mocnych niedoborach miewałem takie huśtawki nastroju, że masakra.

Dodatkowo poziom magnezu w organizmie jest bardzo chwiejny, wystarczy 1 dzień solidnych nerwów, dużo kawy, lekka biegunka i pozbywasz się wielodniowego zapasu w kilka godzin. Podobnie niedoceniany jest potas. Mało który lekarz wie o tym, że potas jest antagonistą sodu, innymi słowy - im więcej potasu (oczywiście w rozsądnych granicach), tym mniej sodu, tym więcej wody w mięśniach a mniej we krwi, co powoduje obniżenie ciśnienia - tak w skrócie. Nie bójmy się magnezu - magnez to konieczna rzecz dla organizmu.
2

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39542
Jak brałem 2gramy magnezu w kroplowce co tydzień to miałem poziom magnezu prawie że maksa, co dwa tygodnie robiłem badania krwi, potasu brałem jedna tab potazku i 4 aspargianu to potas był na maksa, potem brałem magnez ok 2 gr dziennie w tabsach różnych form to też poziom utrzymywał się w granicach maksa
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39542
Badania krwi co dwa tygodnie cała morfologia plus jonogram, z potasu polecam potazek, najlepszy potas przynajmniej dla mnie i wielu innych
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Jak dobrze posłuchać innych doświadczonych kolegów

Dałem się namówić już dzisiaj wieczorem zacznę na zwiększonej dawce . Od jutra wskoczę na 6 tabsów MAGNE B6 Forte ,jeśli chodzi o Vitaminy itp. ja jednak jestem zwolennikiem aptecznych produktów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Ja polecam nieapteczne z jednego powodu. Biorąc czysty jabłczan magnezu, biorę tylko to, bez nabłyszczaczy, antyzbrylaczy, wypełniaczy, glazury, polewy, barwników i stabilizatorów Jeśli chodzi o potas, to biorę cytrynian potasu - ale z tym trzeba uważać, bo można łatwo przesadzić. To jest forma płynna, więc wchłania się natychmiast.

Jak będziesz brał więcej magnezu, to nie bierz jednej dużej dawki, tylko kilka mniejszych, ponieważ w przypadku magnezu im więcej weźmiesz na raz, tym mniej przyswoisz, czyli 3 razy po dwie tabletki.


Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2020-02-17 21:17:16
1

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
krzych666
Ja polecam nieapteczne z jednego powodu. Biorąc czysty jabłczan magnezu, biorę tylko to, bez nabłyszczaczy, antyzbrylaczy, wypełniaczy, glazury, polewy, barwników i stabilizatorów Jeśli chodzi o potas, to biorę cytrynian potasu - ale z tym trzeba uważać, bo można łatwo przesadzić. To jest forma płynna, więc wchłania się natychmiast.

Jak będziesz brał więcej magnezu, to nie bierz jednej dużej dawki, tylko kilka mniejszych, ponieważ w przypadku magnezu im więcej weźmiesz na raz, tym mniej przyswoisz, czyli 3 razy po dwie tabletki.



Zawsze dzielę dawki jak mam brać większą ilość , chyba że to jest coś co należy brać w jednej dużej dawce....
Będę brał około godziny po posiłkach w sumie 3 razy dziennie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium