SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 397930

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
goldberg1982
Po takiej przerwie te 70 kg jest ciężkie czy spokojnie na dużo więcej byś dał rade wyciskać?


Przy pierwszym kontakcie to nawet 50kg wydawało się być ciężkie i fatalnie leżało w rękach , dopiero w trzeciej serii wykonałem bez kontaktu ze stojakami .
Jednak już na kolejnym treningu założyłem 70-tkę i już ruch wyciskania był pewniejszy i prowadzenie sztangi stabilne . Oczywiście fakt że wyciskam teraz z nogami na ławeczce , nie ułatwia ćwiczenia ale to nie będzie trwało długo bo max jeszcze 4 tygodnie.

Myślę że spokojnie bez pośpiechu , będę wracał do ciężarów . Zastanawiam się czy nie powinienem pomyśleć nad zmianą ustawienia nóg , żeby nie nadwyrężać operowanego stawu . Poprzednim razem po założeniu endoprotezy też weryfikowałem ułożenie ,,leg drive,, ponieważ nie czułem że operowana noga dobrze pracuje podczas wyciskania , a teraz mam już obydwa stawy biodrowe ,,wymienione,, i będzie to dla mnie coś nowego do opanowania. Aczkolwiek myślę że nie powinno to być trudne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Właśnie usiadłem rozpisać jakiś wstępny plan treningowy , w którym chcę już wprowadzić kolejne ćwiczenia na klatkę oraz triceps .
Dzisiaj zrobiłem kilka próbnych powtórzeń z użyciem hantli oraz wyciągu górnego oraz dolnego. Trochę modyfikacji np. triceps na wyciągu z góry muszę wykonywać siedząc , myślę że w trakcie wszystko się okaże jakie ustawienia będą najlepsze żeby nie obciążać operowanej nogi ale żeby ćwiczenie spełniało swoją funkcję.

Najważniejsze że jak na razie wszystko wykonuję bezboleśnie i nawet nie odczuwam zakwasów , być może to dlatego że ciągle jem środki przeciwzapalne / przeciwbólowe .... ale myślę że już wkrótce je odstawię




Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2022-09-18 10:16:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39542
Jak długą przerwę miałeś?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39542
A ja byłem pewny że te 70 kg po takiej przerwie w twych rękach jest lekkie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
goldberg1982
A ja byłem pewny że te 70 kg po takiej przerwie w twych rękach jest lekkie


Tutaj nie chodzi o siłę , tylko o fakt że gdzieś zgubiłem panowanie nad ciężarem . Ale tak jak pisałem dużo teraz zmieniłem w ułożeniu na ławeczce , chwycie , wysokości stojaków i do tego doszła długa przerwa .
Po tak wielu operacjach mam już trochę doświadczenia w powrotach , aczkolwiek tak długiej przerwy już dawno nie miałem w dodatku teraz nałożyły się dwa zabiegi .
Po operacji barku / zerwany mięsień nadgrzebieniowy / muszę spokojnie opanować ,,nowy,, ruch a jest to dodatkowo trudne , ponieważ teraz muszę również walczyć z utrzymaniem na ławce równowagi podczas wyciskania z uwagi na biodro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
goldberg1982
Jak długą przerwę miałeś?


We wrześniu 2021 zerwałem mięsień nadgrzebieniowy , który operowałem 3-ego stycznia i praktycznie cały ten czas nie trenowałem....miałem kilka prób podjęcia treningów , ale nie udanych .
Zatem można powiedzieć że przerwa prawie roczna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
WZOREK Ty jako człowiek z żelaza powinieneś książkę wydać " Żelazne Porady i Rady "
Mieli byśmy prawdziwego Nobliste .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39542
Wkoncu po każdej operacji wracasz do światowego wyciskania
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
goldberg1982
Wkoncu po każdej operacji wracasz do światowego wyciskania


Mam nadzieję że i tym razem będzie podobnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
wycwiel
WZOREK Ty jako człowiek z żelaza powinieneś książkę wydać " Żelazne Porady i Rady "
Mieli byśmy prawdziwego Nobliste .


Materiałów myślę że mam naprawdę, bardzo dużo...


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2022-09-18 22:08:29
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium