SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 397862

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
FighterX
Cardio zawsze się przydaje, zwłaszcza pro zdrowotnie


W moim przypadku zdecydowanie pro zdrowotnie .....nigdy nie miałem problemów z tym ile ważę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39542
Wzorek gratulacje, ładne wyniki
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39542
Prozdrowotnie to można kolagenik sobie popijać hihi
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
goldberg1982
Wzorek gratulacje, ładne wyniki


Potem postaram się wrzucić filmik z ostatniego podejścia na 220kg ....bo niestety wcześniejszych nie posiadam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Wczoraj jeszcze odpoczywałem po starcie.....

Dzisiaj już pierwszy trening kontaktowy .

WTOREK

Waga rano 112,5kg

Na początek przed treningiem , 10 minut na rowerku spinningowym na siłowni mojej żony

Barki przenoszenie hantli bokiem w staniu

14kg x 12 x 3 serie

Barki przenoszenie hantli bokiem w opadzie tułowia

14kg x 12 x 3 serie

Biceps uginanie ramion z hantlami / młotek / siedząc

19kg x 10 x 4 serie

Brzuch maszyna z obciążeniem

3 serie x 20

Wszystkie ćwiczenia zrobione z wyraźnym zapasem ... w końcu to dla mnie całkiem inny rodzaj treningu niż ostatnio.
Odczucia bardzo pozytywne....myślę że do końca tygodnia złapię kontakt z nowymi /starymi / ćwiczeniami. Potem rozpiszę sobie coś na najbliższe tygodnie oraz postaram się wstępnie ustalić kalendarz moich startów w przyszłym roku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
PIĄTEK

Jak na razie trochę rwane te treningi , ale okres przed świąteczny to jeszcze nieco stałych zleceń.....w tym czasie zajmujemy się również przystrajaniem domów i ogrodów , w oświetlenie oraz różne cudeńka

Ponieważ od jakiegoś czasu zacząłem odczuwać dolegliwości w stawie biodrowym , który nie był operowany ...postanowiłem poeksperymentować i spróbować wrócić do dawnego układu nóg podczas wyciskania. Czyli nie jest to typowy leg drive z podwiniętymi pod siebie stopami opartymi na palcach , ale pełnym oparciu całymi stopami . Po ostatnim starcie pisałem że nie zaliczyłem 3-ego podejścia na 220kg , ponieważ brakło docisku prawej ręki w której mam niedoprost...jednak analizując dokładnie to podejście na podstawie filmu , stwierdziłem że ruch w łokciu był już do końca . Po prostu patrząc na sztangę wyraźnie było widać że jest ona mocno przechylona na tą rękę , co dawało wrażenie nieskończonego boju.
Dlatego dzisiaj na treningu wprowadziłem kolejną dość znaczącą zmianę , a mianowicie lewą rękę przesunąłem najdalej na zewnątrz jak tylko to dozwolone a prawą / z niedoprostem / przesunąłem do środka o 5-6 cm . W ten sposób tzw.przechwyt uzyskałem względnie dobre wypoziomowanie sztangi w fazie końcowej. Jednak teraz muszę mocniej popracować nad siła tricepsów w tej fazie , a zwłaszcza na wzmocnieniu prawej ręki ponieważ przesuwając ją do środka spowodowałem mocniejsze jej obciążenie.....jednak liczę na to że prawa ręka jest u mnie nieco silniejsza i może skutki nie będą tak odczuwalne.
Żeby sprawdzić czy na dużych ciężarach uda mi się zachować gryf w poziomie , cały trening klatki zrobiłem w takim właśnie ustawieniu zarówno rąk jak i nóg.

Klatka wyciskanie leżąc

70kg x 20
70kg x 20
120kg x 10
160kg x 10 ale była pompa dawno nie miałem takiego uczucia.....ale mi się spodobało

mini próba w nowych ustawieniach , z zatrzymaniem i spokojnym całym ruchem...



210kg x 1 według mnie, wyglądało to całkiem dobrze.

Triceps wyciąg z góry ściąganie drążka uchwyt łamany

X x 8 x 3 serie narazie wyczuwam obciążenie , ponieważ od kilku tygodni nie robiłem tego ćwiczenia

Triceps rehabilitacyjnie , w opadzie tułowia prostowanie ramienia w tym z hantelką prowadzoną podstawą dłoni w dół / zalecenie fizjoterapeuty /

7kg x 10 x 4 serie

Brzuch maszyna z obciążeniem

30 x 3 serie




Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2019-12-13 23:01:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39542
Wygląda dobrze
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
goldberg1982
Wygląda dobrze


Teraz muszę wdrożyć w treningi nowe ułożenie zarówno rąk jak i nóg i....czas pokaże co z tego wyjdzie.
Ponieważ w przyszłym roku od 2-ego września będę już w starszej grupie weteranów / 55-59 lat / to mam mały planik do realizacji przed przejściem do tej grupy ale o planach na rok 2020 napiszę za jakieś 2 tygodnie , po zrobieniu podsumowania roku 2019
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39542
No to czekam aż się podzielisz co tam w głowie Ci ciekawego albo szalonego siedzi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium