SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 398037

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39542
No to się zdarza często niestety
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
SOBOTA

Małe przesunięcie treningu....który miał być planowo w piątek. Ale praca do póżnego po południa pokrzyżowała wszystko.

Klatka wyciskanie leżąc

70kg x 20
70kg x 20
70kg x 20
120kg x 10
120kg x 10
160kg x 5
160kg x 5
160kg x 5

Klatka maszyna butterfly

X x 10 x 4 serie

Od następnego tygodnia wdrażam plan , który zakłada w tygodniu robienie dwóch treningów na klatkę ale po 3 ćwiczenia na tą grupę na każdym.... do tego barki po jednym ćwiczeniu. We wtorki i piątki triceps i biceps ,może jeszcze włączę po jednym ćwiczeniu na plecy....


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 7/16/2019 11:20:03 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39542
No zaczyna się robić ciekawie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
goldberg1982
No zaczyna się robić ciekawie


Na początek będzie mniej serii , żeby spokojnie wchodzić w system i ciężary......do startu na MŚ GPC mam 3 pełne miesiące. Czyli jak dla mnie to jakieś 3-4 tygodnie ,,rozruchowe,, na nieco mniejszych ciężarach , a potem jazda .....
Później wprowadzę dociskanie oraz MONSTER ORANGE EXTREME 4 PRO do ćwiczeń na klatkę , ponieważ w listopadzie mam zamiar wystartować w konkurencji SOFT BENCH PRESS .... która będzie rozgrywana na ME WPA w Pabianicach oraz na WORLD CUP XPC w Siedlcach .


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 7/14/2019 11:06:00 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39542
Wzorek jechałem rano przez twój Jordanów masakra 11 stopni gdzie to lato się u Ciebie podzialo?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
goldberg1982
Wzorek jechałem rano przez twój Jordanów masakra 11 stopni gdzie to lato się u Ciebie podzialo?


Dzisiaj od 7-mej pracowałem na ogrodzie w Zawoi ..... jeszcze fajniejsze odczucia
Koszulka i gruby polar oraz czapka.... Od południa wydawało się że wyszło słabe słońce.... a teraz mam spaloną z tyłu szyję , uszy oraz policzki a z pracy wróciłem koło 19-tej bo pomimo takich skoków temperatur , to jednak były dobre warunki do pracy na ogrodzie.

Oczywiście na trening już nie było czasu ani ochoty.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
WTOREK

Przesunięty trening z poniedziałku.....
Ciężki dzień w pracy , terminy gonią ....

Waga rano........105,4kg nic dziwnego bo w pracy róznie bywa z jedzeniem , a raczej z chęcią do jedzenia. Moi pracownicy mają dokładnie tak samo , jedynie śniadanie wchodzi normalnie a w porze obiadowej z apetytem słabiej. Cały dzień się nawadniamy , to i żołądki mniej miejsca mają Chyba zacznę brać do pracy jakieś szejki lub przynajmniej aminokwasy... Z drugiej strony nie mam nic przeciwko temu żeby stracić trochę fatu....będzie więcej do nabicia przed Mistrzostwami Świata w pażdzierniku

Ponieważ mam sporo czasu do rozpoczęcia docelowych treningów pod kątem startu , to postanowiłem trochę zmienić swoją pozycję przy wyciskaniu. Wróciłem do maksymalnego chwytu 81cm , z tym że teraz zastosowałem przechwyt prawą ręką /przesuwając dłoń na gryfie o 2 -3 cm do środka. W ten sposób nieco zminimalizowałem pochylenie sztangi w stronę prawej ręki z niedoprostem , jednak jest ona teraz bardziej obciążona....plusem może być fakt że prawa łapa zawsze była u mnie nieco silniejsza , przez co może nie będzie zachwiań gryfu podczas wyciskania.
Jest też mały minus chwytu na pełną dozwoloną szerokość , ponieważ kiedy ściągam łopatki to z dotychczasowej wysokości stojaków nie jestem w stanie zdjąć sztangi....dlatego musiałem obniżyć stojak o jedną pozycję i zrobiło się strasznie ciasno jak dla mnie pod tą sztangą. Muszę bardzo uważać podczas wsuwania się pod gryf , bo dzisiaj już przywaliłem 2 razy
Teraz każdy trening klatki będzie w tym ułożeniu rąk...po kilku treningach ocenię czy ta zmiana zaprocentuje na lepszym wykonaniu wyciskania i oczywiście czy przełoży się na wynik ...?
W dawnych latach jeszcze zanim rozwaliłem łokieć , zawsze wyciskałem na pełnym chwycie oznaczników...jeśli teraz znowu spasuje mi stary uchwyt to będę musiał wprowadzić nowe/stare ćwiczenia do repertuaru na klatę.

Klatka wyciskanie leżąc ...81cm

70kg x 20
70kg x 20
120kg x 10
120kg x 10
140kg x 5

160kg x 5
160kg x 5
160kg x 5

Odczucia całkiem fajne , ale dopiero w trzeciej serii ruch był już równy i dość dynamiczny...nawet 3 powtórzenia zrobiłem z zatrzymaniem na klacie.
Jest obiecująco....

Kolejne ćwiczenia dzisiaj były na sztukę , bardziej kontrolnie żeby wyczuć obciążenie .....

Klatka wyciskanie leżąc MONSTER BLACK - z tego akcesorium raczej na tym etapie treningów zrezygnuję.

190kg x 5
190kg x 5

Klatka HAMMER

200kg x 6
200kg x 6

Barki przenoszenie hantli bokiem jednorącz.....

22kg x 10 .....i więcej nawet nie próbowałem robić , bo dzisiaj w pracy moje barki mocno zostały obciążone...

Od przyszłego tygodnia wrzucę jakąś delikatną suplementację , żeby nadrobić niedobory energetyczne....od poniedziałku wrzucam rano żeń szeń z guaraną . Wpadł mi w rękę jak porządkowałem apteczkę domową....termin jeszcze 2 miesiące znaczy trzeba zjeść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39542
Kombinacja się zaczęła
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
goldberg1982
Kombinacja się zaczęła


Jak to bywa w moim zwyczaju.....
Najgorzej mają osoby które próbują się wzorować na moich treningach......w zasadzie mam ustalony ogólny zarys , a potem dostosowuję pod aktualne możliwości , zarówno czasowe jak i siłowe . Mnie to odpowiada , ponieważ zazwyczaj treningi typowo siłowe są bardzo przewidywalne i monotonne a zarazem nudzące. A u mnie zawsze coś się musi dziać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39542
No właśnie dobrze napisane
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium