SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 397915

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627506
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Paatik
Szef żyje??? I chyba bioderko ma nówkę....



W kwietniu
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627506
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
ajazy
Tutaj wpis z pierwszego treningu wyciskania po operacji . Data 15-ty września a zabieg miałem 5-ego września . Czyli 10-dni po operacji wznowiłem aktywność na siłowni .

W Z O R EK
Właśnie zakończyłem pierwszy po operacji trening ....

Świetne uczucie , oczywiście wszystko wydaje się jakieś niewygodne i jakby ,,ciężkie,, ....ale już wiele razy byłem na takim etapie , dlatego cieszę się z każdej małej rzeczy

Jest to dla mnie na tyle ważne , że rozpoczynam treningi po dwóch operacjach . W styczniu operowałem zerwanie mięśnia nadgrzebieniowego a teraz endoproteza stawu biodrowego prawego . Jak wiecie od stycznia nie udało mi się powrócić do treningów , dlatego teraz zaczynam naprawdę baaaaardzo ostrożnie i spokojnie.

Ogólnie przez najbliższe 4-tygodnie kiedy staw musi się w miarę wygoić , raczej zdecyduję się na robienie głównie klatki , ramion i barków . Jednak raczej będę unikać pozycji stojących , żeby nie potrzebnie nie obciążać i nie narażać biodra.





Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2022-09-15 13:08:59


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2023-03-07 13:57:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Dzięki za info. :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
WTOREK

Kolejny dzień treningu i tak jak wczoraj tylko jedna grupa .....aczkolwiek nie było łatwo po wczorajszej klacie .

TRICEPS Close grip w progresji ....

70kg x 20
100kg x 10

a potem tak jak widać .....


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
ŚRODA

8-ego marca świętowałem razem z żoną , pojechaliśmy do studia tatuażu żeby zrobić sobie fajnego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
CZWARTEK

Niestety dzisiaj prawy triceps sporo spuchł , bo właśnie tam robiłem wczoraj tatuaż .... oczywiście trochę głupota z mojej strony że robiłem dziarę właśnie teraz podczas przygotowań do startu . Ale to wszystko dla mojej ukochanej żony i żeby było jej raźniej kiedy ona robiła sobie wzorek , ja byłem na drugim fotelu obok i też sobie coś machnąłem....a w zasadzie dokończyłem .

Próbowałem zrobić trening chociażby klatki , ale zakończyłem na 2 x 170kg bo łapa nabrała kilka centymetrów w odwodzie od opuchlizny i podobnie było z dłonią .
Teraz muszę coś wymyślić na szybko , aczkolwiek jest zbyt mało czasu na jakieś ekstra modyfikacje a i tak te zawody będą tak na wpół z biegu . Zaraz po starcie 2 dni odpoczynku i już wtedy wchodzę na typowe przygotowania do Pucharu Świata 30-ego kwietnia , i tym razem zdecydowanie w kategorii 125kg bo teraz trochę się męczę pilnując stale michę


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2023-03-09 22:59:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
W piątek zacząłem w pracy pierwsze zlecenia , małe przycinanie drzewek,krzewów .... no i w sobotę totalna lipa , bo prawa łapa jeszcze bardziej spuchła . Przez cała sobotę środki przeciwzapalne/przeciwbólowe i coś tam na koniec dnia wyglądało lepiej i nie bolało.
Jutro planuję trening klatki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
NIEDZIELA

Zostało mało czasu do startu , dlatego nic już nie kombinuję i skupiam się tylko na klatce. Waga trochę wariuje , chyba przez zwiększenie węglowodanów wokoło treningowo . Ale już podjąłem decyzję że startuję w kat.110kg a nie w 125kg tak jak jest w zgłoszeniu. Zresztą w 110kg będzie nas 3-ech a gdybym poszedł w 125kg to byłbym praktycznie sam , a tak nie lubię startować . Przy mojej aktualnej formie istnieje realna szansa na walkę z innymi zawodnikami

Waga rano 111,2kg

KLATKA wyciskanie leżąc

70kg x 20
70kg x 20
120kg x 10
120kg x 10

a potem

150kg x 3 technicznie
160kg x 2 technicznie
170kg x 1 technicznie
180kg x 1 technicznie
190kg x 1 technicznie

i na koniec mała próba

200kg x 1 technicznie , aczkolwiek bez szału .... jednak myślę że to dobry prognostyk przed startem .
Jak wypocznę i dobrze rozłożę siły na pierwsze podejścia , to przy dobrym dniu na pewno spróbuję zaliczyć ten ciężar na zawodach



Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium