SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 397891

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
wycwiel
Mizernie to ja pisałem o ilości powt. bo obciążenie prawidłowe


Nawet nie zamierzam zwiększać ilości powtórzeń , 12 w moim przypadku jest wystarczająco .... powoli raczej będę chciał zwiększać obciążenie , pozostając na tej samej ilości powtórzeń.
Aktualnie mój trening nie zajmuje zbyt wiele czasu , ponieważ stosuję krótkie przerwy max 1,5 minuty.


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2022-04-05 11:56:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Takie przerwy to u nas (WW) wieczność
A czemu nie będziesz zwiększać powt. lepsze przekrwienie szybciej odzyskasz możliwość powrotu do ciężarów chyba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
wycwiel
Takie przerwy to u nas (WW) wieczność
A czemu nie będziesz zwiększać powt. lepsze przekrwienie szybciej odzyskasz możliwość powrotu do ciężarów chyba


Dla mojego organizmu zakres 12-tu powtórzeń jest naprawdę wystarczający , i tak mam dużą pompę oraz czuję że mięśnie nieźle się ukrwiły.
Gdybym zaczął systematycznie zwiększać ilość reps do np. zakresu 30-50 to nie miałoby to przełożenia na siłę maksymalną , ponieważ takie treningi powodują zwiększenie/wzmocnienie włókien wolno kurczliwych które jednak odpowiadają za wytrzymałość mięśniową . Dlatego dla typowych wyciskaczy , hipertrofię stosuje się w okresie roztrenowania .....przynajmniej ja tak powinienem robić.

Ogólnie każdy zna najlepiej swój organizm i powinien dobierać ćwiczenia/sposoby typowo pod siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2478 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106172
Fajnie że powoli wracasz a obciążenie to tylko kwestia czasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
arturl1986
Fajnie że powoli wracasz a obciążenie to tylko kwestia czasu


Raczej dość odległego czasu , ponieważ jeszcze w tym roku muszę założyć endoprotezę na drugie biodro.... niestety ale operacja tego biodra jakiej się poddałem równy rok temu , nie przyniosła poprawy.

Jutro jadę na wizytę do Doktora który robił mi endoprotezę w lewej nodze , zobaczę czy mnie zakwalifikuje i jaki ewentualnie wyznaczy termin ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
CZWARTEK

Ciąg dalszy rozpoczętej w poniedziałek , lekkiej diety ... zwiększyłem ilość białka poprzez dodanie między posiłkami , porcji odżywki WHEY PROTEIN oraz lekko wyciąłem węgle z niektórych posiłków. Oczywiście wszystko bez szaleństw , na pełnym luzie .
Obciąłem jeszcze o 70% słodycze.
Dieta ma na celu zmniejszenie wagi przed ewentualnym zabiegiem założenia drugiej endoprotezy biodra.

WAGA rano 112,5kg

Triceps prostowanie ramienia w tył z hanetlką w opadzie

14kg x 12 x 3 serie

Klatka wyciskanie leżąc ... super delikatnie

40kg x 12 x 3 serie

Plecy wyciąg dolny szeroko z mocnym spięciem łopatek

X x 12 x 3 serie

Biceps supinacja

14kg x 12 x 3 serie

Brzuch maszyna z lekkim obciążeniem

25 x 3 serie

Jutro rano o 5,30 wyjazd na wizytę u Doktorka ..... po powrocie coś skrobnę co się dowiedziałem.


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2022-04-07 23:05:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Krótko i na temat...po wizycie u DAOKTORA który operował mnie poprzednio i założył endoprotezę biodra .

Bez dwóch zdań bezwarunkowo czeka mnie endoproteza w drugim biodrze / prawym.
Najbliższy wolny termin jaki był dostępny , to 5 września....i tak też zostało. Do tego momentu mam się totalnie ograniczać w chodzeniu i obciążaniu nóg nie w ogóle mowy. Oczywiście w razie mocnego bólu farmakologia , na tą chwilę mam przepisany lek SKUDEXA . Wedłu Doktora najlepiej byłoby gdybym chodząc wspomagał się kulami lub laską

A zatem teraz dalej zajmuję się rehabilitacją barku , będę również starał się do wrześnie stracić nieco kilogramów żeby lepiej znosić powrót po założeniu endoprotezy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39542
Masakra to do startów pewnie gdzieś za rok dopiero powrócisz.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
goldberg1982
Masakra to do startów pewnie gdzieś za rok dopiero powrócisz.


Mam taką cichą nadzieję, aczkolwiek poprzednim razem już 2 tygodnie po założeniu endoprotezy trenowałem wyciskanie....tylko w innym ułożeniu nóg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najgorsza wiadomość dla sportowca.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium