SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 397883

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Jawor50
Krzysiek nic nie wrzuca ,widocznie na Wiedeń szykuje coś specjalnego


Nic nie wrzucam bo nie bardzo jest co pokazać .....

Jedno co mam pewne , to fakt że systematycznie na każdym treningu w miarę spokojnie wyciskam 200kg . Ostatnio była próba na 210kg i wyglądało to tragicznie , najpierw jedną ręką odłożyłem na stojak a potem mocnym wiosłem udało się umęczyć i odłożyć drugą .
Na tą chwilę skłaniam się do rozpoczęcia ciężarem w zakresie 195-200kg , a co dalej to się okaże już w dniu startu

Moja waga wacha się teraz w przedziale 110,8 - 112 kg , co tak naprawdę kwalifikuje mnie raczej do kategorii 110kg . Plan miałem nieco inny , bo chciałem pokusić się o poprawienie RŚ który odebrał mi Węgier w kat.125kg . Jednak aktualna forma nie bardzo wskazuje na takie możliwości , a poza tym całkiem niespodziewanie w kat.110kg znalazło się aż 11-tu zawodników i to mnie bardzo zachęca bo byłaby fajna rywalizacja . Zwłaszcza że jest tam kilku wyciskających na moim aktualnym poziomie i może być ciekawie...
Tak duża ilość zawodników jest wynikiem zmian w WUAP i od tego roku kategorie masters są w przedziałach 10-cio letnich .

Jeszcze mam kilka treningów przed sobą i postaram się wyciągnąć z nich jak najwięcej .....na pewno coś z filmikiem w tym tygodniu wrzucę .




Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2023-09-11 17:28:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
WTOREK

Waga rano 110,6kg

Kilka dni wypoczynku i spory luzik w pracy , dlatego wykorzystałem czas na regenerację i dzisiaj zrobiłem trening a w zasadzie tylko klatkę i triceps.

KLATKA wyciskanie leżąc

Mniej więcej wyglądało to tak ....




TRICEPS hantelka jednorącz do policzka

38kg x 4 x 4 serie

Zaplanowałem jeszcze 2 treningi wyciskania przed startem i od wtorku odpoczynek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345944
Siła rośnie,straszne ciężary, widać że chcesz odzyskać rekord w wadze powyżej 110kg :)
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Jawor50
Siła rośnie,straszne ciężary, widać że chcesz odzyskać rekord w wadze powyżej 110kg :)

Z jednej strony taki miałem plan , z drugiej zaś mam ochotę na fajną rywalizację w kat.110kg bo tak jak pisałem jest tam około 11-tu zawodników. W kat.125kg jest tylko 6-ciu aczkolwiek też jest z kim powalczyć. Decyzja zapadnie na 2-3 dni przed startem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345944
Krzysiek,gdy oceniasz że pobijesz obecny rekord świata, nie będziesz patrzeć ilu jest zawodników w danej kategorii, w głowie będzie " odzyskać rekord " :)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Też tak myślę, jak będzie szansa odzyskać rekord i będziesz się czuł, że jesteś w stanie to zrobić to bym zaryzykował

Ale nie jesteś świeżakiem więc sam wiesz co dla Ciebie najlepsze.
2

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
rion10
Też tak myślę, jak będzie szansa odzyskać rekord i będziesz się czuł, że jesteś w stanie to zrobić to bym zaryzykował

Ale nie jesteś świeżakiem więc sam wiesz co dla Ciebie najlepsze.


Jawor50
Krzysiek,gdy oceniasz że pobijesz obecny rekord świata, nie będziesz patrzeć ilu jest zawodników w danej kategorii, w głowie będzie " odzyskać rekord " :)


Panowie trochę źle się wcześniej wyraziłem ...

Generalnie mam bardzo dużą ochotę pobić RŚ , tylko jest dylemat ponieważ w kat.110kg jest ciągle mój RŚ 215kg natomiast w 125kg jest teraz 210,5kg który ,,odebrał,, mi Węgier. I teraz pytanie czy moja forma będzie na tyle wysoka żeby pokusić się o podwyższenie własnego rekordu w 110kg , czy pozostawić mój w 110kg a skupić się na nowym w 125kg .
Reasumując celem jest RŚ i do tego będę dążyć najbliższe 2 treningi pokażą mi do którego pułapu jest mi bliżej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Już takiego smaka narobiłeś na te rekordy, że już musisz któryś pobić
2

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345944
Wyrażę się jaśniej Twój rekord to jest Twój ,a masz odebrać Węgrowi to co było Twoje :)
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Jawor50
Wyrażę się jaśniej Twój rekord to jest Twój ,a masz odebrać Węgrowi to co było Twoje :)


I to jest w zasadzie najmocniejszy argument, który również skłania mnie do startu w 125kg ..... chociaż moja aktualna waga jest wręcz śmieszna do tej kategorii, ale jak będzie odpowiednia moc to waga będzie bez znaczenia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium