SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 397954

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
Ja 6 lat temu oderwałem klatkę od kosci po całej długości i przechodziłem przez to samo nagle z 217,5 kg zostało zero a ciężko na to pracowałem i to się stało przed zawodami. Obecnie nie ma śladu a strona na hakach jest silniejsza od naturalnej. Dodatkowy plus to zejście całkowite że sterydów które bralem do czasu kontuzji z 10 lat. - odstawiłem całkowicie saa bo po co jak trenować nie mogłem. O dziwo po tylko latach na sterydach lekarz dał radę mnie odblokować Po operacji zacząłem już jako natural od zera obecnie bez sterydów ciskam 200 + a biorę tylko od czasu do czasu mk677, non stop kreatynę i wpc. U mnie taki lekki trening trwał ze dwa lata ale mój przypadek był ciężki i z powodu kontuzji i sterydów po których strasznie długo dochodziłem do normalności
Tak długo chodziłem w ortezie że czytając twój wpis mam mdłości:) te teorie że po urazie nie da się wrócić to bajki wystarczy poczytać o Mateuszu Kieliszkowskim który wciąż wraca do sportu po kolejnych kontuzjach.
Trzymam kciuki i z przyjemnością będę zaglądał jak juz zaczniesz wrzucać wpisy o powrocie


Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2022-01-17 14:28:56
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
rarytas1
Ja 6 lat temu oderwałem klatkę od kosci po całej długości i przechodziłem przez to samo nagle z 217,5 kg zostało zero a ciężko na to pracowałem i to się stało przed zawodami. Obecnie nie ma śladu a strona na hakach jest silniejsza od naturalnej. Dodatkowy plus to zejście całkowite że sterydów które bralem do czasu kontuzji z 10 lat. - odstawiłem całkowicie saa bo po co jak trenować nie mogłem. O dziwo po tylko latach na sterydach lekarz dał radę mnie odblokować Po operacji zacząłem już jako natural od zera obecnie bez sterydów ciskam 200 + a biorę tylko od czasu do czasu mk677, non stop kreatynę i wpc. U mnie taki lekki trening trwał ze dwa lata ale mój przypadek był ciężki i z powodu kontuzji i sterydów po których strasznie długo dochodziłem do normalności
Tak długo chodziłem w ortezie że czytając twój wpis mam mdłości:) te teorie że po urazie nie da się wrócić to bajki wystarczy poczytać o Mateuszu Kieliszkowskim który wciąż wraca do sportu po kolejnych kontuzjach.
Trzymam kciuki i z przyjemnością będę zaglądał jak juz zaczniesz wrzucać wpisy o powrocie



Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2022-01-17 14:28:56


Jak najbardziej można powrócić do dźwigania po kontuzjach....

26 lat temu podczas wypadku , duży kawał szyby spadł mi na prawe przedramię wskutek czego przeciął mi 2 ścięgna , tętnicę oraz nerw łokciowy....dopiero po trzeciej operacji udało się przywrócić częściową ruchomość dłoni i zrekonstruować nerw łokciowy. Jednak część mięśni dłoni całkowicie zanikła a ruchomość palców wynosi jakieś 50% do tego brak czucia w połowie dłoni i ta połówka zawsze marznie. Po 2-óch latach poprawiłem chwyt i nawet byłem w stanie zrobić 250kg w martwym i dłoń się nie otwierała. Połowiczny niedowład i brak czucia jest nadal , ale nauczyłem się z tym funkcjonować...

2 razy operowałem prawy łokieć , lewy bark , lewy biceps , prawe i lewe biodro a potem dodatkowo endoproteza wcześniej operowanego biodra lewego trochę tego było i w międzyczasie wyrostek do tego doszła aktualna operacja barku a przede mną jeszcze zrobienie pękniętej łąkotki oraz endoproteza prawego biodra

Podsumowując już po pierwszej operacji kiedy straciłem częściowo władność w prawej ręce i poszedłem na rentę , lekarze stwierdzili raczej powinienem się skupić na jakiejś pracy umysłowej ponieważ obciążenie fizyczne tej ręki będzie raczej nie realne.
A mimo to nadal jestem aktywny sportowo i bynajmniej nie unikam wysiłku fizycznego. Aczkolwiek zdaję sobie sprawę z tego że z wiekiem pewne dysfunkcje się pogłębiają i może być ciężko zarówno pracować jak i trenować , ale dopóki jednak daję radę to BĘDĘ WALCZYŁ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Akurat co do Kieliszkowskiego to się zastanawiam czy to dobry wzór do naśladowania - osiągnięcia wspaniałe, jednak sposób w jaki trenuje pozostawia chyba trochę do życzenia, skoro więcej dochodzi do siebie niż trenuje w tak młodym wieku.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
W moim przypadku aktualna kontuzja , to w zasadzie pierwsza tak poważna spowodowana treningiem siłowym.....a mam już 57lat a ze sportem mam do czynienia prawie bez przerwy od 11-ego roku życia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
ziumol
Akurat co do Kieliszkowskiego to się zastanawiam czy to dobry wzór do naśladowania - osiągnięcia wspaniałe, jednak sposób w jaki trenuje pozostawia chyba trochę do życzenia, skoro więcej dochodzi do siebie niż trenuje w tak młodym wieku.

Kieliszkowski to bardzo dobry przykład do naśladowania dla jednego na milion bo do takiego poziomu nie da się dojść żadną chemią, żadnym treningiem trzeba mieć dar który on ma. Odnoszone kontuzje to następstwo rekordów świata w wielu bojach które wykręcił. Obecny strongman zderzył się z granicą wytrzymałości ludzkiego organizmu i stąd taka kontuzjogennosc. Jakim przeciążeniem jest wyciśnięcie hantla o wadze 150 kg nad głowę - (osiągnięcie Mateusza) nie trzeba tu nikomu uzmysławiać


Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2022-01-19 19:19:41
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39542
Jego rekordy to połączenie wszystkiego, zaj**istej genetyki, masę chemii, ciężkich treningów, zawziętości i waleczności i mocnej psychiki
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
WAGA rano 110,2kg

Dzisiaj wprowadziłem ćwiczenie izometryczne na klatkę i delikatnie na biceps oraz ściskanie piłeczki na przedramiona....oczywiście wykonuję całościowo a nie tylko operowaną ręką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Odwiedziny wnuków ....
Dzień Dziadka ...


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 81 Napisanych postów 439 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 79340
I to są najważniejsze rzeczy w życiu , kurczę tylko ten czas jakoś szybko leci . Dużo zdrowia Krzychu .
2

Anty / Anty

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Fakt , czas szybko ucieka ...najstarsza wnuczka ma 14 lat
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium