SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Marta

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 293950

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607890
Dieta eliminacyjna matki karmiącej coraz częściej traktowana jest jako mit. Moja lekarka (pediatra, gastrolog, autorka książek o żywieniu niemowląt) mówiła, że przy podejrzeniu alergii na białko mleka należy całkowicie wyeliminować nabiał i wołowinę i odczekać minimum 2 tygodnie, bo przez ten czas alergeny nadal mogą pojawiać się w mleku.
A najlepiej zrobić badania pod kątem alergii i nietolerancji zamiast na wszelki wypadek męczyć matkę karmiącą, która ma duże zapotrzebowanie na kcal, witaminy i minerały a dieta eliminacyjna może jej wyrządzić więcej szkody niż pożytku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 55051
No właśnie jak dajesz samo mm to wiesz że to od tego a tak to się zastanawiasz co mogło zaszkodzić i kończy się tym że nie masz co jeść xd w sumie dla mnie wygoda jest butla mimo że muszę je myć . A przy kp to oboje się męczymy bo nie ważne ile by zjadł to i tak mu mało . Czasem to mi tak wisi z 1.5h z przerwami aż się naje .więc też żałuję że w szpitalu nie walczyłam o swoje a tak on się denerwuje, ja się denerwuje i później dzień już do bani .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 44 Wiek 31 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3228
marta894
Teraz to bym sobie z chęcią odpoczęła :p ale zaczynają się problemy brzuszkowe plus najprawdopodobniej dostał rumień więc zaczyna być nieodkladalny.


Marta, tylko pamiętaj że problemy brzuszkowe w tym wieku to większości fizjologia, każdy noworodek ma niedojrzały układ pokarmowy. U nas pomaga radzić sobie z brzuszkiem osteopatia. Alergie są rzadsze, niż się powszechnie uważa.

Co do rumienia się nie wypowiem, ale dorzucę tylko ze trądzik niemowlęcy to też fizjologia, i są lekarze, którzy cieszą się, że jest i nie przepisują od razu pół apteki. U nas wyglądał trochę właśnie jak rumień, z krostkami.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 55051
Caroline435
marta894
Teraz to bym sobie z chęcią odpoczęła :p ale zaczynają się problemy brzuszkowe plus najprawdopodobniej dostał rumień więc zaczyna być nieodkladalny.


Marta, tylko pamiętaj że problemy brzuszkowe w tym wieku to większości fizjologia, każdy noworodek ma niedojrzały układ pokarmowy. U nas pomaga radzić sobie z brzuszkiem osteopatia. Alergie są rzadsze, niż się powszechnie uważa.

Co do rumienia się nie wypowiem, ale dorzucę tylko ze trądzik niemowlęcy to też fizjologia, i są lekarze, którzy cieszą się, że jest i nie przepisują od razu pół apteki. U nas wyglądał trochę właśnie jak rumień, z krostkami.


No właśnie położna mówiła że mamy się nie martwić bo może się mu skóra czyścić albo mogłam coś zjeść . A co do brzucha to fizjologia to raz a dwa on dużo i łapczywie je przez co łyka za dużo powietrza i później na wieczór ma problemy z bólem z brzuchem ale póki co delicol i dicoflor trochę mu łagodzi te bóle . Chociaż i tak mu podaje wiele razy mniej niż zalecają na ulotce ale zaczyna być jakiś efekt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 44 Wiek 31 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3228
Marta, a czy ktoś dobry oceniał wędzidełko? To małe cholerstwo, gdy jest skrócone może właśnie powodować trudności z kp, które opisujesz, a później problemy z rozszerzeniem diety, rozwojem mowy, i wieloma innymi tematami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 55051
Caroline435
Marta, a czy ktoś dobry oceniał wędzidełko? To małe cholerstwo, gdy jest skrócone może właśnie powodować trudności z kp, które opisujesz, a później problemy z rozszerzeniem diety, rozwojem mowy, i wieloma innymi tematami.


Miał skracane w szpitalu delikatnie . Trudności z kp mamy ale to pewnie dlatego że czasem go jeszcze karmie mimo że nie chce i od początku nie chciałam . Ale on czasem potrzebuje kp zamiast butli wiec na razie za wiele nie zrobię w tym temacie jedzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 44 Wiek 31 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3228
A, to dobrze, że już w szpitalu podcięli To teraz tylko trzeba systematycznie ćwiczyć, bo bez tego wędzidełko lubi "wracać".

Jeszcze co do wiszenia na cycu: noworodki też wiszą, bo potrzebują bliskości. Ssanie nieodżywcze też jest ważne Wiem, nie pocieszyłam


Zmieniony przez - Caroline435 w dniu 2021-11-06 18:36:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 55051
Caroline435
A, to dobrze, że już w szpitalu podcięli To teraz tylko trzeba systematycznie ćwiczyć, bo bez tego wędzidełko lubi "wracać".

Jeszcze co do wiszenia na cycu: noworodki też wiszą, bo potrzebują bliskości. Ssanie nieodżywcze też jest ważne Wiem, nie pocieszyłam




Zmieniony przez - Caroline435 w dniu 2021-11-06 18:36:09



Na szczęście jesteśmy bliżej końca kp więc jakoś to przeżyje to wiszenie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
marta894

Na szczęście jesteśmy bliżej końca kp więc jakoś to przeżyje to wiszenie :)


jeszcze Ci się spodoba i pociągniesz do pół roku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607890
Caroline435
Marta, a czy ktoś dobry oceniał wędzidełko? To małe cholerstwo, gdy jest skrócone może właśnie powodować trudności z kp, które opisujesz, a później problemy z rozszerzeniem diety, rozwojem mowy, i wieloma innymi tematami.


Z tym wędzidełkiem to ostatnio odnoszę wrażenie że sytuacja podobna jak z alergiami i problemami skórnymi, u każdego dziecka wszyscy się doszukują problemów i praktycznie u każdego zaleca się podcinanie. U nas też mówili że za krótkie, za grube i będą problemy. Póki co żadnych problemów nie ma i dobrze, bo jest jeden lekarz który robi taki zabieg a terminy na kilka miesięcy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny kobieta redukcja

Następny temat

jakie ćwiczenia proponujecie?

WHEY premium