SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Marta

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 292611

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Różnie to bywa z tymi powrotami do stanu sprzed ciąży. Nie patrzyłbym na koleżanki - bo to bardzo indywidualna sprawa. Możesz to zrobić szybciej od nich a może też iść jak krew z nosa. A brak aktywności w ciąży powoduje że startujesz z gorszej pozycji niż aktywne osoby. Mięśnie będą w gorszym stanie - i te widoczne i te głęboko leżące odpowiadające za stabilizację, mięśnie dna miednicy itp. itd. Jakaś aktywność jest bardzo wskazana - nie musi to być siłownia. Ale nie warto jeśli nie musisz (powikłania w ciąży) położyć się i nic nie robić. nawet te spacery, basen jak będą otwarte. Cokolwiek - byle się ruszać. O wiele łatwiej wtedy wracać po ciąży do siebie ale i z dzieckiem jest lżej - bo jesteś sprawniejsza i silniejsza. Wiadomo - każdy robi co lubi, ale warto coś porobić.
2

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 54987
Dlatego wolę zostać przy krótkich spacerach niż mam się zmuszać do rzeczy których nie lubię typu joga czy basen gdzie nawet pływać nie umiem . Nigdy żadne inne formy aktywności poza siłownia do mnie nie przemawiały .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1727 Napisanych postów 2707 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241162
Myślę, że na pewno nie możesz mówić że ruch jest w tej chwili bezcelowy, bo jest jak najbardziej celowy zarówno dla Ciebie jak i dla dziecka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 54987
A żeście się uczepili ;p napislaam że dlatego chodzę na krótkie spacery na nic innego nie mam ochoty . Poza tym miałam inne plany na ten rok więc się jeszcze do końca z ta ciąża nie oswoiłam bo nie staraliśmy się o to więc też przeżywam swój wewnętrzny bunt na tą sytuację, tymbardziej że wcześniej nie chciałam mieć dzieci. Zresztą to dopiero moje pierwsze 3 dni kiedy się czuje lepiej i w miarę spoko mi się chodzi . Jestem też po przeprowadzce która dała mi trochę popalić :)

Więc generalnie póki co dla mnie to jest bezcelowe i przy tym zostańmy ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
spacery sa spoko
odpuszczenie w ciąży sobie też jest w sumie poniekad spoko
ale na pewno nie można powiedzieć, że ruch jest ezcelowy

pomijąc kwestię kilogramów to dla zdrowia przede wszytskim ważny

ale rozumiem falę buntu
Dużo dobrego smaopoczucia życzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
marta894
A żeście się uczepili ;p napislaam że dlatego chodzę na krótkie spacery na nic innego nie mam ochoty . Poza tym miałam inne plany na ten rok więc się jeszcze do końca z ta ciąża nie oswoiłam bo nie staraliśmy się o to więc też przeżywam swój wewnętrzny bunt na tą sytuację, tymbardziej że wcześniej nie chciałam mieć dzieci. Zresztą to dopiero moje pierwsze 3 dni kiedy się czuje lepiej i w miarę spoko mi się chodzi . Jestem też po przeprowadzce która dała mi trochę popalić :)

Więc generalnie póki co dla mnie to jest bezcelowe i przy tym zostańmy ;)


no to wyjaśnia wiele spraw, w tym Twoje nastawienie ...
jak to się mówi... nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Bunt też czasem potrzebny. Grunt żeby nie tracić radości z życia.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
Marta co tam u Ciebie? Który to tydzień już? Jak samopoczucie? Skrobnij coś dla nas

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 54987
Żyje xd ale co to za życie xd przez święta męczył mnie ból brzucha chyba za ciężkie jedzenie :p w sumie przez ostatnie 3 dni podobnie było . Dopiero dziś już lepiej . Wg apki 11 (10tydz+5dni ) . Cały czas czekam na USG więc nie wiem czy jest wszystko ok . Bo z tej wizyty co miałam pod koniec marca zrezygnowałam bo poszłam do innego lekarza żeby te pierwsze badania mieć na NFZ porobione bo trochę tego było tylko nie przewidziałam tego że NFZ należą się 3 te obowiązkowe USG . Więc dopiero pod koniec kwietnia dowiem się czy wszystko jest ok . Akurat mam wizytę dzień przed prentalanymi. Więc w sumie dopóki nie wiem czy jest ok to czasem wyjdę na spacer bez jakiejś większej aktywności . Zresztą ostatnio pogoda do bani więc nie było ich za wiele . A mnie od 2miesiecy męczy zapchany nos i kaszel i czasem ból gardła więc rozsądniej było siedzieć w domu . Jeszcze jakaś infekcja mi się przyplątała więc jestem na antybiotyku
A z samopoczuciem różnie zależy od dnia raz jest lepiej raz gorzej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
Nie można robić więcej usg niż 3?

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny kobieta redukcja

Następny temat

jakie ćwiczenia proponujecie?

WHEY premium