Dobrze wykorzystany potencjał to pewny sukces, którego miarą jest wynik sportowy w postaci zajmowanego miejsca na zawodach, ale także dla niektórych przede wszystkim zadowolenie i satysfakcja własna i bliskich osób z osiągnięcia tzw. życiowej formy.

Warto poczekać na swój właściwy czas, sezon, dzień, zawody… i zdobyć wszystko co jest do zdobycia. To marzenie każdego zawodnika i trenera. Kiedy zrealizowany plan przyniósł sukcesy, które zapewne przewyższyły aktualne oczekiwania, czas pomyśleć co dalej.

Marta ma bardzo dobre proporcje pionowe i poziome. Szeroką obręcz barkową, „mądrze” uformowane mięśnie naramienne (bardzo dobrze rozwinięty tylni akton, co nadaje pełności całej obręczy barkowej), doskonałą separację naramiennych i mięśni ramion (biceps, triceps), brak mięśni czworobocznych (części zstępującej tzw. karku), co podkreśla szerokość obręczy barkowej w stosunku do talii, w obrębie której widoczne są mięśnie proste brzucha, wąskie biodra. Mięśnie czworogłowe ud mają smukłe długie brzuśce, widoczna jest ich separacja od biodra do kolana.

Patrząc na pozę przodem - „przepisowa” sylwetka zawodniczki body fitness.

Bokiem - szerokie barki bardzo dobrze prezentują swój kształt, wysoko uniesiona klatka piersiowa podkreśla małą objętość brzucha i wąską talie. Piękna linia pleców, pośladków i nóg. W obrębie bioder widoczny naprężacz powięzi szerokiej, widoczna jest smuga biodrowo-piszczelowa na całej długości uda.

Tyłem widoczne mięśnie naramienne tylni akton, mięśnie czworoboczne, obłe większe i mniejsze, podgrzebieniowe, wąski pas. Duże objętościowo pośladki są pełne, rozwinięte we wszystkich częściach, dobrze oddzielone od ud, na których widoczne są mięśnie dwugłowe uda. Dojrzałe i gęste mięśnie nie ujmują kobiecości zawodniczce, są estetyczne, prezentują właściwy stopień odtłuszczenia. Doskonała prezencja, piękna twarz doskonale przygotowana pod kątem prezentacji na scenie, gładka fryzura, która kultowo zapisała się już, jako pożądana w tej kategorii bowiem podkreśla szerokość barków.

Prezentacja przemyślana, płynna, dopracowana. Bardzo wysoki poziom sportowy zawodniczki, dla koneserów tej kategorii „wisienka na torcie”, dopracowana forma, proporcje: wielkość, jakość, pełność mięśni. Szczególnym atutem jest szerokość i uformowanie obręczy barkowej oraz piękne pośladki.

Co poprawić ? Doskonalić proporcje sylwetki, by nie dopuścić do nadmiernej dominacji np. jednego z atutów. Śledzić trendy „pro” i dopatrywać się szczegółów. Nieustannie doskonalić pozowanie, dopracowywać prezencje.

W sportach sylwetkowych podobno nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej, a dążenie do doskonałości sylwetki to niekończąca się droga. Ważne, by mięć jak największą satysfakcje „z tej drogi”, mijać z wielką klasą wszelkie przeszkody, doskonalić swoją wiedzę i doświadczenie, z dumą stawać na deskach całego świata z największymi gwiazdami, nigdy nie zwątpić w swój wybór. Trzymajmy kciuki. Będzie się działo - ja nie mam wątpliwości.

Komentarze (0)