SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Alexxa/Blog/MY BODY!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 125407

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 989 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9863
a już myslalem, ze to Twoje dzisiejsze sniadanie

A jakie jest największe kłamstwo świata? - spytał zaciekawiony młodzieniec.
- To mianowicie, że nadchodzi taka chwila, kiedy tracimy całkowicie panowanie nad naszym życiem
i zaczyna rządzić nim los. W tym tkwi największe kłamstwo świata.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Alexxa bo moim zdaniem HIIT jest przeceniany, jest swietny bo jestes w stanie uzyskac bardzo duzo w krociutkim czasie, ale kto powiedzial, ze wiecej niz w solidnym godzinnym aerobie interwalowym. Bo owszem, monotonne aeroby sa do bani, to jest to co stanowi minus grupowych aerobow robionych zawsze tak samo, zawsze w tym samym tempie, ale oprocz tego sa jeszcze inne mozliwosci. Jak szary zauwazyl, we wszystkim liczy sie progres a progres mozna robic zawsze, poczynajac od marszobiegow i konczac na HIIT, kazdy musi sobie dobrac co mu odpowiada na jego poziom wytrenowania i co pasuje psychicznie.
Szary.. czym jest HIIT?
Rozni sie tylko intensywnoscia od treningu interwalowego, tylko i wylacznie, dzieki temu mozna go wykonywac krocej (a osoba normalnie wytrenowana musi go wykonywac krocej bo wiecej nnie da rade). To nie jest zaden cudowny wymysl ostatnich czasow intensywne treningi interwalowe wykonuja wszyscy sportowcy, intensywne treningi interwalowe wykonuja czesto na aerobach, wlasnie takich jak spinning, w czasie intensywnego tanca, na stepie tez wykonywałam (tylko niestety zawsze takie same, bez progresji). Sa to krotkie momenty bo nikt niewytrenowany nie jest w stanie dluzej niz pare min pracowac w granicach swojego progu tlenowego, ale sa. Jak wchodzisz powyzej 90% swojego max w sprincie jak robisz interwalowo, jak wykonujesz go max 20min to robisz HIIT . Oczywiscie ze mozna dojsc do maxa, na tym polega trening, zwiekszasz ilosc inetrwalow, skracasz je, zwiekszasz obciazenie i dochodzisz do maxa w zakresie ktory jest proponowany moge jeszcze wydluzac HIIT powyzej 20min to jedyny sposob na progresje teraz. Ale masz racje, ja nadal robie progresje, ale juz nie robie HIIT, bo w odpowiadajacym mi krotkim zakresie wyczerpal swoje mozliwosci, robie po prostu MAX-OT, nie patrze sie czy robie interwaly, nic nie licze, a jedynie staram sie wycisnac na kazdym treningu wiecej km z tego samego czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21590
Więc właśnie to dopasowanie psychiczne...w moim przypadku aero wygrywa.
Wiec jaki jest najbardziej optymalny podział czasowy biegowych interwałów, jeśli po siłówce planuję biegać. Zazwyczaj to 30-45min.?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
"optymalny" zalezy od twojego celu, a spalanie tkanki tluszczowej zawsze czym dluzej tym lepiej, no ale jak dlugo cwiczymy to zachodzi rowniez katabolizm miesnia, choc w zakresach jakich cwiczymy to na prawde nie ma sie co przejmowac gdy nie planujemy startow w fitnessie i kulturystyce Gdybysmy zaczeli maratony uprawiac to katabolizm miesni gralby znaczaca role.

oczywiscie gdy nie przygotowujesz sie do startow w zawodach to wykonanie 30min sesji aerobow po silowym jest w zupelnosci wystraczajace. A godzinna sesja w dni nietreningowe rowniez. Oczywiscie czy intensywniej robimy tym w krotrzym czasie uzyskujemy ten sam efekt i jeszcze dochodzi wydluzony efekt potreningowy. Sam zysk z intensywnosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21590
Ok, tylko miałam na myśli podział, czy np.

4min. przed/po na rozgrzewkę
potem 10x 3min szybko(160-170) i 1min wolno(~150)jest prawidłowa?

Czy może 4/1 2/2?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 526 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13237
"Więc właśnie to dopasowanie psychiczne...w moim przypadku aero wygrywa. "

Ja tez bardziej lubie zrobic wyprosty na maszynie na 15 powtorzeniach.

Niz 15 powtorzen przysiadow w super serii z ciagami



Organizm czlowieka, najchetniej nie robilby nic, zeby nie tracic energii. Moja psychika, tez woli 45 min cardio niz 10 min mocnych interwalow.

W sumie, poki sa rezulataty, progres sylwetki, to po co cos zmieniac.



Jesli flaki pozwalaja mi jeszcze myslec o cardio po silowni to robie ok 20min.
Przy 45 min min pewnie niewiele by ze mnie zostalo po dluzszym okresie czasowym, na deficycie kalorycznym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21590
szary Wolisz wyprosty niż przysiady w super..To ja dzisiaj miałam aero w tej trudniejszej psychicznie wersji

****************************************************************
No i już po wszytskim...ehh..

SPINNING - 40min. - w przeważającej części 80-85%, na stojąco, więc myślę że to już psychika też ma znaczenie

BIEG - 35min. - 3/1

...umieram, czuję ból 2-głowych, bioder, wewn. części ud...

****************************************************************
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 6212 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 49212
dobrze ze czujesz - znaczy ze jeszcze uklad nerwowy dziala i masz nogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21590
Czuję, czuję i się denerwuję
Troszkę już czekam na Extenda Scivation, regeneracyjka and so on..
Mam wrażenie, że nogi mi puchną, ale za to fajne twarde są, zwłaszcza uda
Cały czas mam jedną pozycję leżący bezruch

A jeśli chodzi o zamówionka, to szybciutko doszły:
http://www.pitbullshop.pl/index.php?p63,ergolean-amp
http://www.pitbullshop.pl/index.php?p73,leviathan-90-kaps
ale spox to po prostu zapas, żeby rodzice nie posądzili mnie o jakąś chemię
Myślę, że zacznę na początku sierpnia. Co i jak...pomyślimy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3287 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19996
Ale wam się zebrało na eseje, nie czytam bo za długo , ale na pewno mądre rzeczy tam są w tym co Obli pisala
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

jak z tym treningeim na www.trener 24.pl ???

Następny temat

Dziennik Bahama; Przyrost Masy Mięśnowej

WHEY premium