SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szajba - Chasing The White Rabbit

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 722930

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
ojan
Zastanawiam się jak takie DOMSY wpływają na rozwój muskulatury i siły.
Czy nie jest lepiej aby bóle były krótsze lub nawet w ogóle ich nie było.

Dawniej mogłem dużo i długo trenować bez bólu i masa rosła (siła też).
Teraz trenuję mało a boli! (Może przyczyną jest słabe zdrowie a właściwie jego brak?)


Widziałem Twoje zapytanie w "zaawansowanym", Szkoda, że nikt nie pokusił się o odpowiedź. Może się autorytetu przestraszyli

Sztandarowe hasło na SFD - DOMSY NIE SĄ WYZNACZNIKIEM DOBREGO TRENINGU
Zapytaj na forum czy dobrze trenowałeś gdyż odczuwasz domsy to dostaniesz tę regułkę w niezmienionej formie
Dla mnie osobiście domsy są wyznacznikiem dobrego treningu. Nie jest to powiązane ze zmęczeniem a raczej z poczuciem dobrze wykonanego treningu. Daje mi to samozadowolenie. Nie żebym ból lubił. Akcja i reakcja.
To tak jakbym przebiegł dychę poprawiając swój czas i mimo iż nogi bolą, odczuwasz satysfakcję.
Jak to się ma do budowy siły czy masy?
Myślę, że głównym czynnikiem jest tu odpowiednia nadwyżka kaloryczna i regeneracja. Po ciężkim treningu, trzeba odpowiedni wypocząć i porządnie zjeść, po lżejszym wystarczy trochę ryżu z kurczakiem i siedem godzin snu.

fanslaska
_Szajba_


Po samych ciągach, po dwóch dniach byłbym pewnie gotów do kolejnego treningu, ale po ciągach i siadach, dopiero po 3 dniach przerwy ustępują domsy. Lecę w układzie -trening nóg - trzy dni przerwy - kolejny trening nóg.


Ciekawym co z tego się wykluje. Sam bym się nie zdecydował, ale po to też mamy forum - uczyć się na cudzych sukcesach i porażkach .

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Te trzy dni przerwy to przerwa dla nóg , w międzyczasie wpada trening góry.
Co z tego się wykluje? Nie mam bladego pojęcia. Póki co coś tam dokładam. Jak się skończy zmniejszę objętość o połowę przechodząc na Boring But Big. Porażki się nie boję, bo jeszcze sukcesu nie odniosłem, więc w różowych okularach odważnie spoglądam w przyszłość

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
TRENING
UPPER BODY

Rozgrzewka - 10 minut

Wyciskanie na płaskiej - 90kg - 5x5 i 70kg - 5x10
Wiosłowanie podchwytem - 97kg - 5x5 i 77kg - 5x10
Wyciskanie stojąc - 60kg - 5x5 i 45kg - 5x10

Rozciąganie - 20 minut

Komentarz do treningu
Trochę mi się pozaokrąglały cyferki Na kolejnym treningu nie dokładam, trzeba odwlec moment dobicia do ściany. Wyciskanie stojąc ciężko. Czuć że poprzednie ćwiczenia sporo energii zabrały i mimo iż barki by chciały, ramiona nie pozwalają na więcej.
Film - wyciskanie na ławce w trzech pozycjach w celu zebrania zj**ki za technikę. W końcu jak jest problem w tak prostym ćwiczeniu jak martwy czy przysiad, tu musi się roić od błędów. Niestety ja ich nie potrafię wychwycić
Dodam iż dwa tygodnie wstecz, robiłem przymiarkę do konkursu i te 5x90kg było nie do przeskoczenia. Teraz jak widać poszło i do tego w pięciu seriach


1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Trzecie ujecie najlepiej widac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Nikt nie pokusił się o ocenę techniki, więc poszedłem z tym pytaniem do crossfitowców. Nie wiem tylko czy im ufać
rion10
Bardzo fajnie, że nagrałeś z kilku ujęć. Dobrze to wygląda widać, że to ciężar bliski Twojemu maksowi ale dobrze się ustawiasz, dobrą pozycję techniczną przyjmujesz. Łokcie też dobrze bo nie dopuszczasz do przeprostu. Zwróć jednak uwagę, że zaraz po rozpoczęciu wyciskania sztanga się przesuwa w stronę głowy musisz to kontrolować. O tempie nie piszę bo ciężar jest sensowny.

Tak więc w ruchu ku górze muszę popracować nad torem sztangi, a w seriach 5x10 popracuję nad tempem.
Dziś trening nóg

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
Szajba, też masz drewnianą klatkę? :) Długo Ci służy?


Zmieniony przez - Ronin78 w dniu 2016-12-06 09:51:35

PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2197 Napisanych postów 6179 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311208
Nie wierz crossfitowcom :P :) Podobno najbardziej efektywny sposób wyciskania to właśnie ten Twój...na początku w kierunku twarzy i do góry :) Dołóż pracę nóg.
https://www.t-nation.com/training/4-bench-press-lies 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Ronin78
Szajba, też masz drewnianą klatkę? :) Długo Ci służy?


Właściwie to służ i nie służy. Trochę mam za krótką sztangę, a że przekroje belek spore, to mi to znacznie chwyt zwęża. Także kluje się pomysł na stalową.

ajazy
Nie wierz crossfitowcom :P :) Podobno najbardziej efektywny sposób wyciskania to właśnie ten Twój...na początku w kierunku twarzy i do góry :) Dołóż pracę nóg.
https://www.t-nation.com/training/4-bench-press-lies


U mnie to chyba trochę za ostro w kierunku twarzy lecę. Popracuję, żeby ten moment trochę opóźnić, tak żeby i klatka miała coś to roboty, a nie od razu na barki i plecy cały ciężar.
Nogi dołożę dzisiaj, przy przysiadach

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
TRENING
LOWER BODY

Rozgrzewka - 10 minut

Back Squat ATG - 104kg - 5x5
Front Squat - 67kg - 5x10
Dead Lift - 127kg - 5x5
Stiff Leg Dead Lift - 82kg - 5x10

Rozciąganie - 20 minut

Komentarz do treningu
Przysiady poprzedziłem kilkoma seriami rozgrzewkowymi. Wlaściwie rampą do 5. I pod koniec tej rampy miałem straszną chęć poprzestać na tym w dniu dzisiejszym. Na szczęście przeszło mi. Jak się można domyśleć, ledwo zmęczyłem przysiady, reszta z górki.
W celu oceny poprawy techniki w przysiadzie, nagrałem kilka serii. Znaczącej poprawy brak. Nie kładzie mnie tak jak wcześniej, ale po pierwsze obciążenie mniejsze, po drugie, od jakiegoś czasu staram się coś poprawić, więc "jakiś" efekt musi być. Doczytałem gdzieś niedawno, że przyczyną moich problemów może być brak aktywacji prostowników bioder. Niby są, niby coś tam działają, ale nie na pełnych obrotach. Przyczyną może być siedzący tryb życia. Muszę się zagłębić w to zjawisko.
Podobno hip thrusty są na to dobrym lekarstwem. Podobno. Poszukam przyjemniejszego ćwiczenia. A może ktoś coś podrzuci ?

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Swingi, najlepiej w wersji HardStyle, w dużych ilościach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Po polsku jest książka Starrett'a - Skazany na biurko.. Pisze, że siedzenie szkodzi generalnie.
Możesz też poszukać po angielsku..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma na lato z Lidlem

Następny temat

Wstępne Zmęczeni Mięśni VS Plan na Masę

WHEY premium