Jest liderem w tym dzialeSzacuny
13742
Napisanych postów
32193
Wiek
77 lat
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
1143625
"Treningi rozciągające dają poprawę ale nie 100 % a za to często wywołują dotkliwe kontuzje."
Mam odmienne zdanie. Rozciąganie daje poprawę i zwiększa zakres ruchu ponad nasze wcześniejsze możliwości. Kontuzje w rozciąganiu powstają gdy rozciągamy się ze zbyt dużą siłą ignorując powstający ból.
Rozciąganie zajmuje dużo czasu i najczęściej go nie stosujemy . Rozciągnięcie zastarzałych przykurczy się bardzo trudne. Dlatego trzeba stosować na bieżąco pełny zakres ruchu w każdym ćwiczeniu.
Sam doświadczam takich przykurczy. Bywało tak, że nie mogłem wisieć na swojej drabince gdyż niemożliwy do wytrzymania był dyskomfort w obręczy barkowej i mięśniach klatki piersiowej (wiszenie na drążku nie sprawiało problemów ). Teraz gdy spróbowałem wznosów nóg na drabince to z trudem ale pokonałem ból naciąganych mięśni piersiowych - od kilku miesięcy nie robiłem wznosów nóg a mięśnie klatki przykurczyły się od WL.
Szacuny
8368
Napisanych postów
13320
Wiek
67 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
89589
masti napiszę teraz bo rano będę zajęty pompkam Ja codziennie robię i giby i pompki ale nazywam rzecz po imieniu i nie dorabiam do tego teorii. Przede wszystkim to nie ćwiczenia siłowe a sposób ich wykonywania często powoduje skracanie mięśni jak już.
Masti to nie chodzi o Ciebie tylko o innych po co ma się im przytrafić to co Tobie.
Ja faktycznie krocej ćwiczę od Ciebie bo tylko 45lat.
Luki torpedowe mam już puste Pozdrawiam i bez nerwów . Zdrowia życzę !
Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2020-03-29 13:22:10
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
13742
Napisanych postów
32193
Wiek
77 lat
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
1143625
wycwiel
masti napiszę teraz bo rano będę zajęty pompkam Ja codziennie robię i giby i pompki ale nazywam rzecz po imieniu i nie dorabiam do tego teorii. Przede wszystkim to nie ćwiczenia siłowe a sposób ich wykonywania często powoduje skracanie mięśni jak już.
Skracanie mięśni powoduje zarówno bezruch jak i ćwiczenia siłowe. Nie na darmo część kulturystów (mających więcej kasy) chodzi na masaże do fizjoterapeutów. Pozostali ćwiczący muszą stosować większy repertuar ćwiczeń, który pozwoli na utrzymanie odpowiednio dużej mobilności. Pomijam tu przypadki urazów czy budowy anatomicznej powodujące przykurcze gdyż na ich skutki nie zawsze mieliśmy wpływ.
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
11471
Napisanych postów
31732
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
736463
Jeszcze zdjęcie z dzisiejszego treningu-pogoda ładna ale ćwiczących niewielu.
Dziś jakoś nie czułem się na dobre wyniki i nie wziałem telefonu do pompek chodzonych,by je nagrać(zostawiłem w samochodzie,bo przy sobie nie mam gdzie trzymać.
No i już przy 6 poziomie stwierdziłem,że popełniłem błąd-pompki dziś szły mnie tak lekko ,jak nigdy.
A do samochodu nie miałem 10 kroków ale ok 100-więc podskoczyć w trakcie-mijało się z sensem.
Doszedłem do 10 poziomu-i jeszcze czułem luz :)
Filmu nie ma-ale 10 poziom zdobyty :) (niektórzy się ucieszą :) )
Pod koniec tygodnia-spróbuję się poprawić już przed kamerą :)
Szacuny
8368
Napisanych postów
13320
Wiek
67 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
89589
Ha ha mówisz że nic innym nie będzie bo tak długo ćwiczyć nie będą no masz rację było paru ( w programach/wyzwaniach) ale jakoś długo z Tobą nie poćwiczyli