SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masti -kulturystyczne życie:plany,opinie,komentarze

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 985531

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"zasady jak w wyciskaniu sztangi leząc na zawodach" - o tutaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 494 Napisanych postów 868 Wiek 6 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1432
Ok dla mnie sprawa jasna już jest. Do zrobienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7304 Napisanych postów 12498 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87777
Myślę że cały problem polega na tym że regulaminy konkursów nie mają opisu wykonania a ruch który ma podlegac ocenie powinien być porównywalny a tym samym powinien być określony w swym zakresie od do czy w jakiej pozycji itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10081 Napisanych postów 30414 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728909
Komentarze:

-Czy sport to tylko mięśnie i talent?
-Czy ważny jest sposób dochodzenia do wyników sportowych?
-czy ważny jest głowny motyw uprawiania sportu ,czy innego działania?
-czy każdy ,każdy talent nadaje się do wyczynu?



Długo się zastanawiałem czy poruszyć te tematy,ale ostatnio pojawił się wywiad z naszym forumowiczem i mistrzem kulturystyki,ktry porusza te zagadnienia w skrajnej,prawie granicznej formie.

Z tymi problemami spotykamy się także osobiście w różnym natężeniu dosłownie na co dzień,nie tylko na siłowni i na naszym forum.

Pewnie każdy z nas zna też osoby ,które mają bardzo wiele trudnych rozterek mentalnych(tak to delikatnie określam),wywołanych uprawianiem sportu ,czesto jeszcze większymi,gdy rozpoczną rywalizację sportową.


Jestem ciekaw Waszych opinii na tematy poruszany na załączonym filmie.
Załączam także relację z ostatnich zawodów głownego bohatera,gdzie było wiele kontrowersji co do werdyktów pierwszej czwórki-nasz bohater był właśnie czwartyi ten wynik pewnie też miał jakiś wpływ ,na jego przemianę .





film z mistrzostw Polski 2016



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 826 Napisanych postów 4538 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 262219
Wczoraj oglądałem wywiad, chłopak nieźle popadł w skrajność, szkoda, że nie znalazła się obok niego odpowiednia osoba, która by go pokierowała i wsparła psychicznie.

Co do zawodów, cyrk na kółkach, nie wiem co tam Piechowiak robi na 1 miejscu.


Zmieniony przez - LiptonS w dniu 2017-12-07 09:57:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5940 Napisanych postów 9101 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 346041
Temat oglądnięty,daje do myślenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
Myślę, że nie tylko bohater wywiadu ale i wielu amatorów tej dyscypliny ma podobne problemy. Nie tylko z postrzeganiem siebie ale także jak postrzegają ich inni. Nie potrafią zrozumieć, że ludzi postronnych nie obchodzi ile mają w bicepsie i czy mają kaloryfer, a przepakowana sylwetka kulturystyczna jest po prostu brzydka.
Poza tym takie trochę dziwne podejście bohatera do tematu "życia" kulturystycznego. Wybiera pewną drogę. Chce robić coś wyczynowo, chce być duży, chce coś osiągnąć, chce walczyć na scenie z dużymi zawodnikami ale zdziwiło go, że musi za to "zapłacić rachunek". To nie tylko kilka godzin tygodniowo spędzonych na siłowni. Często odcięcie od świata i życia "normalnych ludzi" to norma, niestety lub stety podporządkowanie życia 24/7 pod kulturystykę to codzienność. Kulturystyka to nie sport to sposób życia i trzeba to pokochać. Tego czasami ludzie nie rozumieją, nie akceptują i nie wytrzymują. Do każdego sportu na pewnym poziomie musi być silna psychika. Do tego na pewnym poziomie koks jest nieodzownym towarzyszem, a co się z tym wiąże mniejsze lub większe skutki uboczne. Znasz plusy i minusy tego "sportu", wszystko akceptujesz i stajesz się mistrzem świata...albo nie nadajesz się do tego "sportu". Wydaje mi się, że bohater żalił się na to co musiał robić i jakie efekty to przyniosło. Jakby nagle się obudził, że to co chce osiągnąć ma niestety swoją cenę, o której wcześniej nie miał pojęcia.
Poza tym doprowadziła go do tego bigoreksja w najczystszej postaci. Czyli można by rzec, że próbował leczyć swoje kompleksy kulturystyką, a nie do końca to się sprawdza. Może jakby wcześniej pozbył się bigoreksji za kulturystykę w ogóle by się nie brał.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12152 Napisanych postów 30571 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131240
LiptonS
Wczoraj oglądałem wywiad, chłopak nieźle popadł w skrajność, szkoda, że nie znalazła się obok niego odpowiednia osoba, która by go pokierowała i wsparła psychicznie.

Co do zawodów, cyrk na kółkach, nie wiem co tam Piechowiak robi na 1 miejscu.



Zmieniony przez - LiptonS w dniu 2017-12-07 09:57:02
Przecież trenował go Kamil Majek! Widać go nie słuchał! Piechowiak był wtedy najlepszy! A bohater był nieproporcjonalny! (IMO )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Kolejny ze słabą głową. Chwilę obejrzałem na początku, przewinąłem, usłyszałem o "Świętej Geometrii" i zaprzestałem dalszego oglądania.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
a ja zakończyłem na informacji że kiedyś jadł 8kkcal a teraz jest wege
moim zdaniem nie był przygotowany na walkę o najwyższe cele i zawrócił na początku drogi, to była w jego przypadku dobra decyzja, ale jakby psychicznie dał radę i miał lepsze wsparcie to był freakiem jak mało kto w PL
także zgadzam się z maceek'iem




Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2017-12-07 18:36:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aktywne wakacje, czyli siła i bieganie

Następny temat

Błyskawiczny konkurs letni # 1-pompki w staniu na rękach

WHEY premium