SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masti -kulturystyczne życie:plany,opinie,komentarze

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 981230

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
No cóż nie spodziewałem sie niestety innej reakcji choć miałem nadzieje ze te wpisy zostaną przywrócona . Zostały usunięte dwa moje wpisy które w żaden sposób nie dotyczyły polityki, rządu instytucji państwowych i.t.p. Niestety z mojego niewinnego żartu została zrobiona "afera" a ja zostałem posądzony o łamanie regulaminu choć to nie ja sprowokowałem niepotrzebna dyskusję. Jeżeli chcemy by inni szanowali nas i nasze zdanie to najpierw szanujmy innych, usunięcie postu który jest odpowiedzią na zaczepkę jest śmieszne, no ale widzę że dla niektórych to norma, przykre. Trudno, wiem ze moje pisanie nie przyniesie żadnego efektu, przyjmę metodę drazekm a nawet pójdę dalej niektóre tematy i niektóre osoby omijać wielkim łukiem, przykre ze zawiodłem sie na osobach które kiedyś ceniłem. Przepraszam ze zaśmiecam twój temat, więcej sie to już nie powtórzy. Życzę zdrówka i realizacji planów ( życzenia są szczere bez podtekstu ).
4
...
Napisał(a)
Usunięty przez ojan za pkt 9 regulaminu
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
Moje gratulacje Panie Olejko. Widzę że moze mnie pan obrażąć ale ja nie mam prawa się bronić. Przykre. Masti proszę o przeniesienie mojego tematu do działu dla zaawansowanych tutaj już niestety mnie nie chcą.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Jsdolan-nie panikuj-nikt cię nie obraża i jesteś tu jak najbardziej mile widziany.

Daj sobie spokój z przenosinami-to zawsze można zrobić.

Po prostu za ostro zareagowałeś na usunięcie tej wypowiedzi,zamiast machnąć ręką lub na priv spokojnie podyskutować i dojść do consensusu.

Nie ma co nad tym się roztkliwiać-jest wiele ważniejszych i ciekawszych spraw .

Ale o tym za moment :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650

Komentarze :Kusza Wałowa a Balista?
Czym się różnią ?



Jakiś czas temu rozmawialiśmy o kuszy wałowej-wytwarzanej przez Słowian i o baliście-wyglądającej podobnie ale produkowanej w starożytnym Rzymie.

Ja,na pierwszy rzut oka nie zwróciłem uwagi na różnice w budowie.

Stąd moje pytanie to eksperta Bartka -właściciela Grodu Pobiedziska,gdzie są działające maszyny bojowe.
Tam właśnie kręciliśmy super program Kulturyści w Średniowieczu

Jeżeli ktoś będzie chciał w wolny weekend,czy w urlop pojechać z rodziną w super miejsce-polecam Gród Pobiedziska.

Na miejscu zobaczycie na żywo,jak wyglądało najbardziej zaawansowane uzbrojenie średniowiecza i dowiecie się niesamowitych szczegółów historycznych .


Poniżej wrzucam wypowiedź Bartka na temat kuszy wałowej i balisty








Kusza wałowa to broń neurobalistyczna



Czyli taka gdzie siła potrzebna do wyrzucenia pocisku



Pochodzi z elastycznego materiału takiego jak łuczysko zrobione z drewna lub metalu



Zdolnego do dokształcania i odwracania do pierwotnego ksztaltu



Służyła w czasach pierwszych Piastów do eliminacjibsiky żywej za osłonami



Wineje, pluteje, tarany, wieże obleznicze



Lub do niszczenia szczególnie opancerzone siły żywej



Czyli ciezkozbrojnego rycerstwa



Balista to z kolei machina starożytna używana przez Greków i rzymian



W tej machinę zamiast łuczyska były dwa krótkie drewniane i niezależne ramiona osadzone pionowo w wiązkach elastycznych lin zrobionych z końskiego wlosia lub specjalnie spreparowanych jelit zwierzecych



Sztuka propagowania tych książek już jest zapomniana od czasów wczesnego sredniowiecza




Dlatego balisty zostały zastąpione przez kusze walowe o mniej skomplikowanej budowie



Upsssss



Koniec



I oto chodziło- wrzucę to chlopakom to pewnie podjadą do Ciebie na miejscu to obejrzeć i pogadać



Podaj mnie jeszcze dokładny adres ,bo już zapomniałem;)



Pobiedziska letnisko koło skansenu miniatur



Ok to wrzucę cała wypowiedź i adres.
Ale jeszcze mam jedno pytanie co było lepsze basista czy kusza walowa?



Balista



Karna wałowa . Prostsza konstrukcja i mniej podatna na warunki atmosferyczne. Balisty trzeba było stroic oba ramiona. Robota dla muzyków. Ale to porównanie dwóch epok. Nie ma sensu



Ale bardziej skomplikowana byla balista,i większej wiedzy potrzebowała?



Dokladnie



Dzięki za odp nie zwróciłem uwagi na konstrukcje balisty wydawało mnie się że tak samo to wygląda jak kusza stąd moje zdziwienie



Diabeł tkwi w szczegolach



Patrząc na zdj niewyraźnie wyglądało to tak samo



Jednak nie



Bo te linki skrętne były schowane w takich kolumnach



Tak



Podatne na wilgoc



Trzeba było zestrajac napięcie obu



Bo jak się różnilo



To zanosiło pocisk



Tak jakbyś miał dwa bicki



I w każdym inna sile



Podoba mi się to





Zmieniony przez - masti w dniu 2020-06-13 22:28:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Wczoraj trening na siłowni-ale musiałem podjechać do Areny,bo Harry zawalił sprawę-o 16 już nie było treningu.

Dobrze ,że mnie o tym uprzedził-ale i tak byłem rozczarowany.

A siłownia Arena,prowadzona przez Turków-czynna non stop przez cały tydzień.

Dlaczego tak jest-łatwo się domyślić.

Trening wszystkich partii na słońcu-tak mnie to wykończyło,że po powrocie zasnąłem na siedząco :)


Skorzystałem na siłowni z wagi-trochę mięśni spadło -waga 102,5 kg,czyli ok 4 kg mniej i definicja też niestety gorsza.

Filmy z treningu wrzucę trochę później.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Z ciekawszych wydarzeń-wczoraj miała miejsce walka Krystiana Pudzianowskiego z Piotrem Szeligą.

Ogólnie widowisko raczej kabaretowe niż sportowe.

Obaj panowie silnie umięśnieni,z wydętymi brzuchami,widać ,że zalecenia WADA ich nie dotyczą :)

A rezultat walki?
Taki sam ,jak z Radkiem (nie wiem dlaczego to RADEK PRZEGRAŁ? )

Nie obyło się też znów bez karetki pogotowia ..








...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130956
Zdążyłem obejrzeć walkę zanim wycofano filmik
Widziałem też filmik z karetką - Szeliga wprowadzany przez ratowników a Krystian leżał na noszach przed karetką https://sportowefakty.wp.pl/sporty-walki/wideo/38554/klatka-po-klatce-fen-28-szokujace-sceny-po-walce-pudzian-i-szeliga-nie-byli-w-st


Zmieniony przez - ojan w dniu 2020-06-14 10:29:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7512 Napisanych postów 49521 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385511
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
masti
Jsdolan-nie panikuj-nikt cię nie obraża i jesteś tu jak najbardziej mile widziany.

Daj sobie spokój z przenosinami-to zawsze można zrobić.

Po prostu za ostro zareagowałeś na usunięcie tej wypowiedzi,zamiast machnąć ręką lub na priv spokojnie podyskutować i dojść do consensusu.

Nie ma co nad tym się roztkliwiać-jest wiele ważniejszych i ciekawszych spraw .

Ale o tym za moment :)






No to za późno, mleko się już wylało . Mój temat został przeniesiony 5 minut po zamieszczeni tego postu skierowanego do Ciebie, widać inni decydują za Ciebie i nie jestem przez nich w +35 mile widziany . Przykre . Nie chce dalej drążyć tego tematu, tak się stało i niech tak zostanie ale żal czuje dalej, jeżeli tego nie rozumiesz to szkoda . W zaawansowanych mam dużo przyjaciół myślę ze mi tu będzie dobrze . Pozdrawiam
3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aktywne wakacje, czyli siła i bieganie

Następny temat

Błyskawiczny konkurs letni # 1-pompki w staniu na rękach

WHEY premium