SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masti -kulturystyczne życie:plany,opinie,komentarze

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 975332

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9953 Napisanych postów 30298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728269
Maceek Ciebie to się nawet nie pytałem,bo odpowiedź i tak byłaby tylko taka :)

Ja będę dopiero ok 13:30 ze znaną tobie ekipą-podejdź do nas bo mam kilka spraw do nagrania :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
masti
Maceek Ciebie to się nawet nie pytałem,bo odpowiedź i tak byłaby tylko taka :)

Ja będę dopiero ok 13:30 ze znaną tobie ekipą-podejdź do nas bo mam kilka spraw do nagrania :)

Spoko, nagramy, pogadamy, kawę wypijemy
Ja z Pauliną też pewnie o tej godzinie dopiero zjedziemy...rano trening
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9953 Napisanych postów 30298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728269
A ja będę dochodził do siebie po ciężkiej nocy :)-stąd ta godzina.
Trochę szkoda,bo kolega rano startuje i jak nie wejdzie do finału-juz na scenie go nie zobaczę :)







Tak przy okazji-mając taki ciągły materiał filmowy przeprowadziłem analizę treningu-czyli tego pieciokrotnego super setu





Tak to wyszło







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Olek przez pierwsze 3 serie miał krótsze przerwy niż Ty w wyniku czego ciężar go zajechał i odcięcie albo Ty miałeś High Kicka a Olek nie bo u Ciebie czas przerw się skrócił a intensywność wzrosła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7273 Napisanych postów 12480 Wiek 64 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87726
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9953 Napisanych postów 30298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728269
Wszystko się zgadza-ale jak widać na filmie-wchodziliśmy jeden za drugim,bez żadnego ściemniania picia wody ,sprawdzania smartfona ,czy innych sztuczek.
Ogólnie wykonywałem ćw szybciej,a Olek trochę wolniej-stąd też się to przełożyło na dłuższe moje przerwy i krótsze Olka.

Wiadomo też krótsze ruchy ,krótszy czas wykonywaia ć-tak czasowo to trochę za szybko to robiłem ale udzieliło się to wchodzenie,raz za razem i i mimo zwiekszalia ilości powtórzeń tak krótko wyszło.

Ale to supeerserie pakujące-pewnie to też miało wpływ -bo ramiona i przedramiona jeszcze mnie bolą a Olka już nic nie boli :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzisiaj też próbowałem krótkich przerw po 40 sek. i szło lepiej niż ostatnio. Coś w tym jest ale triceps to słabo wchodzi. Można zmienić sobie dipy na coś innego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 819 Napisanych postów 4534 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 262186
Zawsze możesz zejście skrócić 3 krotnie do wyjścia, oraz zrobić zatrzymanie na dole, nie ma opcji żebyś nie miał pompy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2141 Napisanych postów 4613 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530526
jezoo
Dzisiaj też próbowałem krótkich przerw po 40 sek. i szło lepiej niż ostatnio. Coś w tym jest ale triceps to słabo wchodzi. Można zmienić sobie dipy na coś innego?


Zrób tak jak Masti pisał, spróbuj zamienić dipy na inne ćwiczenie na triceps zobaczysz co Ci z tego wyjdzie. Ja przy dipach bardziej angażuję klatkę, odciążam tricepsy, przynajmniej tak mi się wydaje. Tego żeby bardziej angażować triceps przy dipach tez trzeba się nauczyć, ja jeszcze tego nie umiem . No i oczywiście siła i kondycja. Przerwy jak piszesz 40sek. to dla mnie na chwilę obecna za mało ja robię 2 minuty . Takie łączone ćwiczenia mi się podobają bo wtedy czuję ze żyję , mam już je w rozpisce na 6 tygodni muszę tylko dopracować jeszcze odpowiedni ciężar i ewentualnie ilość powtórzeń, ale jest to prawie tak fajne jak super set Arnolda . Właśnie na ostatnim treningu robiłem najpierw Arnolda a potem ten set na łapy, bajeranckie odczucia . Co prawda na drugi dzień ( czyli wczoraj ) wstałem lekko obolały ale to było takie przyjemne uczucie, zresztą szybko minęło



Zmieniony przez - jsdolan5 w dniu 2018-03-13 10:07:58

Zmieniony przez - jsdolan5 w dniu 2018-03-13 10:14:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1180542
jsdolan5
Ja przy dipach bardziej angażuję klatkę, odciążam tricepsy, przynajmniej tak mi się wydaje. Tego żeby bardziej angażować triceps przy dipach tez trzeba się nauczyć, ja jeszcze tego nie umiem .


tak może być że bardziej angażujesz klatkę bo masz nogi z przodu i tym samym jesteś pochylony do przodu,
najlepiej obejrzyj filmik jakie są 3 warianty i co zrobić żeby bardziej zaangażowac trica, a później to już praktyka pozostaje



Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aktywne wakacje, czyli siła i bieganie

Następny temat

Błyskawiczny konkurs letni # 1-pompki w staniu na rękach

Wiecej