SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masti -kulturystyczne życie:plany,opinie,komentarze

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 981279

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przy dipach staw łokciowy musi się wyprostować i mogą to zrobić tylko trzy głowy tricepsa i mięsień łokciowy. Czary nie istnieją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
oczywiście, wiadomo też, że nie da się wyizolować ani trica ani klaty,
natomiast można próbować zmieniać zaangażowanie konkretnych mięśni tak żeby celować bardziej w klatkę lub trica
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Kwestia też rozstawu poręczy,jak jest za duży obojętnie jak się robi,klata sie mocno włącza.

Ale wg mnie pompki na poręczach to jedno z lepszych ćw na poczucie pompy w tricepsach,nie wspominając,że to jedno z najlepszych ogólnie na tricepsy.


Pewnie ,że jakimiś lżejszymi ćw można triceps napompowac na maksa.


Ale tak naprawdę nie ma to zbytniego sensu i nie daje konkretnych korzyść,jak przy ciężkich ćw.bo pewien procent max obciążenia musi byc by mięsień rósł a nie tylko się pompował.

Można robić wznosy bokiem 1 kg hantlami ileś tam razy(albo można zakładac firany,przypinać je do żabek ) i też się napompuje-ale to wszystko-nie będzie wzrostu masy mieśniowej.
Jsd-jak widzisz-masz dużo do zrobienia-tak opanować technike pompek na poręczach by tricepsy paliły.

Pomaga przy tym tzw czucie mięśniowe-koncentrujemy się na ćwiczonych mieśniach napinamy je dodatkowo podczas pompek i całą moc w nie wkładamy
To nie jest nauka na raz czy na miesiąc-to wymaga czasem długiego czasu :)

Pewnie też się niekórzy zdziwię-ale w koncentracji na danym mieśniu pomagają też niepełne ruchy-tricepsy są wtedy wciąż na 100% pracujące-nie ma chwili wytchnienia przy wyproście i przy minimalnm opuszczaniu i rozciągnięciu mieśnia.-choć jak widać,są też potem skutki uboczne :)







Zmieniony przez - masti w dniu 2018-03-13 13:08:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Udział innych mięśni (piersiowe, naramienne....) owszem, ale triceps zawsze zrobi tą sama robotę (wyprostuję staw łokciowy). Chyba że jakieś ćwierć ruchy, majtanie nogami i przeniesienie impetu z nóg na ramiona. Przy pełnych,wolnych ruchach, nie wydaję się żeby można odciążyć tricepsy. Ale mogę się mulić, jak w każdym innym przypadku, to tylko moje zdanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Masz rację,zresztą inne podobne ćw -choćby zwykłe pompki-także bardzo mocno angażują tricepsy,a pompki w wąskim rozstawie-diamentowe,czy na piłce,hantli-dochodzą prawie do stopnia trudności na poręczach.


Zmieniony przez - masti w dniu 2018-03-13 13:16:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
kabo9
oczywiście, wiadomo też, że nie da się wyizolować ani trica ani klaty,
natomiast można próbować zmieniać zaangażowanie konkretnych mięśni tak żeby celować bardziej w klatkę lub trica


No właśnie dokładnie o tym pisałem, że muszę się nauczyć zmieniać zaangażowanie mięśni w tym ćwiczeniu. Choć ja dipy traktuję bardziej jako na klatkę niż triceps a tak dokładniej to jak ćwiczenie wszechstronne na górę. Dzieki za filmik, obejrzę w domu i popróbuję.
Garp widocznie czary istnieją bo ja wyraźnie czuję klatkę przy tym ćwiczeniu , co wcale nie oznacz ze tricka nie czuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
"Jsd-jak widzisz-masz dużo do zrobienia-tak opanować technike pompek na poręczach by tricepsy paliły. "

Spoko Masti Wiesz że jestem maruda ale do wszystkich innowacji i nowości jestem chętny . Dipy też opanuję jak inne ćwiczenia. Dzisiaj robi próbę seta na nogi siady + MC na prostych. Zobaczymy jak to wyjdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
W końcu to dział + 35 :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Zapraszam do tematu:


https://www.sfd.pl/Wyciskamy_z_Jaworem-t1163479.html


Jeden z nas Jawor-potrzebyje pomocy by treniwać i w ogóle funkcjonować w życiu codziennym.

Myslę ,że jest to w naszym zasięgu,by mu pomóc i to umożliwić najlepiej ,jak można

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Około 13:00 jedziemy na Mistrzostwa Wielkopolski,predzej się nie dało niestety .
Spać kiedyś też trochę trzeba po aktywnej nocy :)

Jak na razie trochę się zmartwiłem-Małgorzata dopiero piąta - ale tak to jest na zawodach :)
Będziemy ją pocieszać :)

I tak jest Numero Uno :)


Od 14:00 rozpoczyna się II blok zawodów-będą dziewczyny w różnych kategoriach-Olek pewnie juz ręce zaciera :)

A dwie godziny później-typowa kulturystyka







Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aktywne wakacje, czyli siła i bieganie

Następny temat

Błyskawiczny konkurs letni # 1-pompki w staniu na rękach

WHEY premium