SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masti -kulturystyczne życie:plany,opinie,komentarze

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 983411

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10058 Napisanych postów 30391 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728798
Okolica wyglądała jeszcze ciekawiej,gdy się ściemniło






















Zmieniony przez - masti w dniu 2018-11-27 10:03:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7521 Napisanych postów 49528 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385539
ładnie , już świątecznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10058 Napisanych postów 30391 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728798
Komentarze : sonda InSight już wylądowała i dała oznaki życia :)


Wczoraj ok 21:00 na Marsie wylądowała kolejna sonda.

Najważniesza część sondy to wiertło Kret,opracowane w Polsce,które ma się zagłębić na ok 5 metrów w powierzchnię Marsa.
Tak głęboko nikt jeszcze tego nie robił.










Inny ciekawy aspekt podróżowania w kosmosie.

Mars jest oddalony od Ziemi o ok 55-70 mlm km ale żeby tam dolecieć,sonda pokonała ok 480 mln km,czyli prawie 10 razy więcej.

To tak jakbyśmy z Poznania do Warszawy musieli przejechać 3000 km ,mimo ,że odległość wynosi tylko 300 km.






Zmieniony przez - masti w dniu 2018-11-27 12:00:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7521 Napisanych postów 49528 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385539
ogladałem wczoraj o tym wiertle które w Polsce zrobiono , ma tam być juz na stałe i przez ok rok wysyłąć temperature wew
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10058 Napisanych postów 30391 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728798
Dziś klata i ramiona- do tego poraz pierwszy od chyba 6 miesięcy rozpocząłem wyciskanie sztangi leząc.

Na próbę samym gryfem-tym razem nic nie bolało,potem 5 serii 60 kg-też było ok.


Wreszcie Iron Flex ostatecznie zadziałał i kontuzja powoli przechodzi do historii.

Także pompki na poręczach dziś poszły i było ok..


A musze być ,jak zawsze w formie,bo ciągle są nowe wyzwania.

Teraz w sobotę mam już zorganizowany trening z Alvaro-zrobimy klatę i bicepsy ale namówię go jeszcze na tricepsy :) (bo tak mam w moim planie :) )


Wychodzi na razie na to ,że sam potrenuję z Alvaro-bo Jarek w pracy w sobotę a Tomek jeszcze czeka na plan,czy też będzie pracował,czy będzie wolny-wtedy wiadomo przybędzie :)


Pewnie już o tym pisałem,ale to Fit For Free ,gdzie teraz chodzę ma jakiś specjalny program dla osób starszych.Są ludzie z endoprotezami,po zawałach,po wylewach-tak w skrócie-przeważnie jestem tu najmłodszy :)

Trochę dziwnie patrzą na to jak trenuję,czasem im laski przynosze,bo zostawiają przy sprzęcie:)

Normalnie siłownia geriatryczna :)

Nie ma tej atmosfery ,którą lubię,nawet głupio tu wyciągnąć smartfona i się nagrywać ,jak wszyscy w koło tacy schorowani...

Ale trenerzy naprawdę się tymi ludźmi tu zajmują-w Polsce to jest nie do pomysłenia na siłowni,by przyszły babcie po 70 dziesiątce i sobie pakowały bicepsy na maszynie...:)


Muszę kolegów tu ściągnąć na kilka treningów-to się trochę rozruszam bardziej :)












...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12145 Napisanych postów 30560 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131137
My na razie jesteśmy za biedni i zbyt zacofani cywilizacyjnie.
Na Bawarii wiele starszych ludzi chodzi do klubów fitness.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10058 Napisanych postów 30391 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728798
Tu sie nie zgodzę-ani nie jesteśmy biedni ale zacofani-tylko mentalność jest u nas trochę inna.

Starsze osoby z jakimiś problemami zdrowotnymi lecą w kolejkę do lekarza-i tam oczekują przepisania leku a nie na przykład-skierowania na treningi na siłownie.

Czasem dostaną skierowanie na rehabilitację ale-komu by się chciało tam chodzić,gdy znów są kolejki i absurdalne terminy.

Stąd wiara w tabletki a nie leczenie ruchem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5939 Napisanych postów 9100 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 346011
w 2017r z funduszy unii europejskiej był program "aktywni 60+ " nie będę pisał o innej aktywności i ilu brało udział np rower,joga,kijki itd bo nie interesowałem się lecz wiem żę taka aktywność była.Z własnego podwórka czyli siłowni w tamtym roku ponad 60-siąt osób przychodziło do siłowni mając to za darmo ( chyba z 8-siem m-cy to trwało ) ,w tym roku nie ma programu nie ma ludzi ( 4-6 osób jak widzę pozostało ).
A odnośnie biedy, gdybym miał zapłacić za korzystanie z siłowni to nie chodziłbym tam po prostu nie stać mnie co miesiąc zapłacić stówy i ćwiczyłbym nadal w domowych warunkach i bardzo dużo osób jest w takiej samej sytuacji.Ludzie 60+ bardziej wolą kijki ,rower,spacery niż siłownię bo siłownia to zło ,osiłki ,sterydy i dzwiganie ciężarów w starszym wieku szkodzi bo lekarz zabronił.
I fajnie że aktywność ludzi starszych idzie w dobrym kierunku co ja zauważam na spaceringach-rowerowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10058 Napisanych postów 30391 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728798
Dziś trening jakoś szedł bez ducha-w mięśniach jeszcze mocno ten wczorajszy czuję.

Ale muszę tak teraz trenować dzień po dniu,bo sobie chytrze wymyśliłem,że akurat moja klata i ramiona przypadną na sobotę ,ćzyli trening z Alvaro.
Tyko jeszczę musze go namówić by tricepsy także włączył w ten plan .
Może się uda?

Stąd jeszcze jutro muszę zrobić plecy i dwugłowe ud-i wszystko będzie idealnie pasować.
W sobotę nie obędzie się bez przedtreningówki Iron Pump-ta mnie najbardziej pasuje.

Dawno jej nie stosowałem,bo mac i enegia jest na wysokim poziomie,ale teraz widzę,czuję ,że powoli spada.

Nocne zmiany i nadgodziny nie bardzo służą regeneracji :)


Na trening mam ok 65 km-jazda autostradą wg mapy pokazuje 54 minuty.

Coś czuję ,że potem zrobię dwa dni na regenerację,by nie popaść w stan zniechęcenia ,jak co niektórym widzę się przytrafia :)

Poniższe zdjęcia zrobiła Justyna,córka mojego wychowanka-że tak napiszę .

Może za kilka lat będie razem z Sylwkiem,jednym z body building fotografów ?


















I zdjęcie z Hitmanem-spróbuję też się na trening z nim umówić





Zmieniony przez - masti w dniu 2018-11-29 13:32:06

Zmieniony przez - masti w dniu 2018-11-29 13:33:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
Nocne zmiany i nadgodziny nie bardzo służą regeneracji :)


No popatrz, popatrz a jak ja to piszę to mi mówią ze marudzę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aktywne wakacje, czyli siła i bieganie

Następny temat

Błyskawiczny konkurs letni # 1-pompki w staniu na rękach

WHEY premium