SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masti -kulturystyczne życie:plany,opinie,komentarze

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 975315

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan
Panowie!
Wszystko ma swój czas! Teraz jest czas na to abyście przestali żartować!



Panie Janku, zartem to jest to, ze pana tam jeszcze nie ma.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9951 Napisanych postów 30296 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728260
Tamte tematy zostały poprzenoszone z innych działów-stąd pewnie ojana tam nie ma,bo nikt nie napisał o nim artykułu :)




A propos kraty-chyba jest rozwiązanie dla każdego,nie przepadającego za redukjcą i itp :)




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
fanslaska
ojan
Panowie!
Wszystko ma swój czas! Teraz jest czas na to abyście przestali żartować!



Panie Janku, zartem to jest to, ze pana tam jeszcze nie ma.

Umówiłem się ze sforcią na po MPJiW w Warszawie. (Napisała do mnie.)
Możecie czuć się zadowoleni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5913 Napisanych postów 9091 Wiek 64 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 345731
ojan

Umówiłem się ze sforcią na po MPJiW w Warszawie. (Napisała do mnie.)
Możecie czuć się zadowoleni


Panie Janku ,czuję się zadowolony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
ojan
fanslaska
ojan
Panowie!
Wszystko ma swój czas! Teraz jest czas na to abyście przestali żartować!



Panie Janku, zartem to jest to, ze pana tam jeszcze nie ma.

Umówiłem się ze sforcią na po MPJiW w Warszawie. (Napisała do mnie.)
Możecie czuć się zadowoleni


Mało powiedziane...Jestem wręcz SZCZĘŚLIWY
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan

Możecie czuć się zadowoleni


Poczekam z tym zadowoleniem, jak zobaczę efekty tego spotkania na stronie w zasłużonym miejscu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9951 Napisanych postów 30296 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728260
Dziś właściwie ostatni trening z aktualnego planu-mineło ok 9 tygodni pora na reset treningowy,chwila odpoczynku od treningów(pobyt w Pradze).

Ogólnie zmieniam plany trochę szybciej-6-8 tygodni i zmiana ale teraz trochę się przeciągnęło ze względu na wyjazd.

Czestotliwość zmian jest też uzależniona od intensywności i obciążeń treningówych oraz od okresu przygotowań.

Takie bardziej lekkie treningi,jak ktoś robi-można zmieniać nawet co 3 miesiące i jeszcze będzie dobrze działał.


Pewne chaarakterystyczne objawy,które wskazuja na na zrobienie chwili odpoczynku i późniejszą zmiane treningu miałem juz ok 7 tygodnia
Należą do nich :

-drobne dyskomforty w niektórych stawach-nie ma żadnej kontuji ale czujemy ,że coś jest trochę nie tak-mniejszy zakres ruchu,przy niektórych ćwiczeniach wyraźnie jakby technicznie gorzej się je wykonuje itp

-także nie odczuwa się juz takiego rosnącego dopakowania ćwiczących mięśni-mimo zwiekszania intensywności i objetości treningu.

-czasem też układ nerwowy i psychika jest zmęczona i znudzona danym treningiem-to akurat mnie sie bardzo rzadko zdarza -bo staram się do takiego stanu nie dopuszczać.


Ten ostatni objaw jest szczególnie groźny w naszej grupie wiekowej + 35 ,bo nie reagując na to we właściwy sposób -często kończy się z treningami na dłużej albo na stałe .





Przy okazji-temat o przetrenowaniu-którego niektórzy boją się wprost panicznie-objawy-wciąż wspominają o za małej regeneracji :)

A to prowadzi to treningów metodą 3 serie na ćwiczenie :)


Inni znów tego nie zauważają ,lub uważają,że przetrenowanie nie istnieje .

Wiecej w tym temacie :

https://www.sfd.pl/Ciekawy_problem:Czy_można_się_przetrenować_-t1007868.html






Zaraz startuję na trening-dziś bardzo wcześnie-siłownia jest od 7:00 otwarta,więc jestem gotowy i czekam :)

Dziś barki- łatwo się domyśłić-moja ulubiona grupa do trenowania-w dzień barków
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
masti napisał :
" Przy okazji-temat o przetrenowaniu-którego niektórzy boją się wprost panicznie-objawy-wciąż wspominają o za małej regeneracji :)

A to prowadzi to treningów metodą 3 serie na ćwiczenie :)
"

To jakby o mnie. Też mam 3 serie na ćwiczenie.
Ale przerwę w treningach robię wtedy gdy nie chce mi się trenować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9951 Napisanych postów 30296 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728260
Ojan-to ogólne stwierdzenie-zależy też od częstotliwości treningów.
Ty trenujesz każdą grupę co drigi dzień-nie zrobi się wtedy zbyt dużo serii.
Barziej na myśłi miałem osoby trenujące raz w tygodniu i robiące po 3 serie na dane mięśnie.

A to jest dużo za mało .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aktywne wakacje, czyli siła i bieganie

Następny temat

Błyskawiczny konkurs letni # 1-pompki w staniu na rękach

WHEY premium