Kulturysta Shaun Clarida zadebiutował na Arnold Classic 2023 w najcięższej kategorii. Do tej pory zawodnik IFBB Pro League startował w 212, więc dla niektórych było to spore zaskoczenie. Pierwsze trofeum Sandowa zdobył na Mr. Olympia 2020, a kolejne w ubiegłym roku. Na tegorocznym Arnold Classic chciał sprawdzić swoje szanse w kategorii Men's Open i poszło mu całkiem nieźle, ale nie do końca tak, jak planował.

W planach miał oczywiście zwycięstwo, ale zajął dopiero piąte miejsce zapewne z powodu sporej różnicy wzrostu. W podcaście The Truth wraz z guru Hanym Rambodem Clarida podzielił się swoim wrażeniami z Arnold Classic 2023 i powiedział, jakie ma ambicje na przyszłość. Pragnie pobić rekord Flexa Lewisa, który zdobył siedem tytułów Olympia 212. 

„Patrząc wstecz na zdjęcia, Samson zdecydowanie wygrał. Ma rozmiar, kształt, symetrię i po prostu bardzo dobrze się prezentuje. Andrew jest bardzo podobny do Samsona, jeśli chodzi o kształt i tym podobne rzeczy, a Nick ma też ten dziwny czynnik wow. Myślę, że powodem jest to, że Nick nie wygrał zawodów. Gdyby pojawił się w taki sposób, jak w Olimpii, byłby to koniec gry dla wszystkich”.

Shaun Clarida powiedział, że pozostanie w 212 i planuje pobić rekord Flexa Lewisa, który jest najlepszym zawodnikiem w historii.

“Na pewno zostanę w 212. Celem jest tutaj zdobycie wielu tytułów. Oczywiście pojawię się na mniejszych pokazach Open, może na kolejnym Arnold Classic, ale sam występ w Arnold Classic i dobre wyniki nie wystarczają, aby po prostu opuścić 212. Jestem realistą. Skoro nie mogłem wygrać Arnolda, to po co mam się stamtąd ruszać? Gdybym wygrał, może potoczyłaby się inna rozmowa. 212 to mój dom, jest w moim sercu i chcę odejść jako jeden z najlepszych, którzy kiedykolwiek to zrobili. Kocham Flexa Lewisa, ale celem jest absolutne pobicie jego rekordu”.

 https://youtu.be/rNuJUttzrCs

Biorąc pod uwagę jego słowa, Shaun Clarida będzie musiał wygrać kolejne pięć imprez, aby dorównać rekordowi Lewisa i sześć, aby pobić jego rekord. Jak myślicie, ma szanse?

Komentarze (1)
rarytas1

W jego sylwetce nic się już nie da polepszyć. Gdyby nie był karłem wygrywałby wszędzie

0