SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 399784

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4581 Napisanych postów 7252 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39632
Powodzenia czekam na obszerna relacje
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336273
Wracając w poniedziałek z MP WRPF w Pruszkowie , zahaczyłem według planu o moją dawną siłownię TKKF ,,AZORY,, Kraków.
Był plan założyć koszulkę i spróbować coś w niej wycisnąć...

Nieco zmęczony trasą i barkiem odpowiedniej ilości snu / spałem 4 godziny / musiałem trochę pościemniać ....

Klatka wyciskanie leżąc

70kg x 20
70kg x 20
120kg x 10
120kg x 10
150kg x 6

potem coś kontaktowego przed założeniem koszulki...

170kg x 3
190kg x 2
200kg x 1

Teraz trochę zabawy podczas zakładania koszulki przez kolegę....bo niestety pomimo iż zabrałem ze sobą wiekszy rozmiar 52 A/S z rozciągniętymi na szerokość rękawkami , to ledwo się w nią wbiłem. Ale i tak nie była założona idealnie , ponieważ rękawki nie dało się wsunąć wyżej na łapy....

Ciężar był stały 270kg

1- opuszczanie do 5-ciu desek 10cm , ledwo doszła ale czułem że się układa i po podejściu jeszcze ją dociągnęliśmy
2- opuszczanie do 3-ech desek 6cm , tym razem było lepiej i ładnie doszła do desek i spoko w górę
3- opuszczanie do jednej deski grubość 2cm , i tutaj okazało się że już musiałem dociągać do deski i wtedy sztanga zmieniła tor i poszła w stronę szyi.

Po tych trzech próbach stwierdziłem że dopóki rękawki nie będą wyżej założone to sztanga bedzie płatać figle na samym dole.....
Dzisiaj przy użyciu mojego własnej roboty przyrządu , rozciągnąłem rękawki na szerokość i mam nadzieję że to pozwoli mi na lepsze podejście w kolejnych próbach w sobotę ?
Wyciągnąłem też drugą nieco mniejszą rozmiarem koszulkę , ale ona była już kiedyś używana prze kolegę do kilku startów ... jest cała lekko rozciągnięta i w niej również poszerzyłem rękawki. Zobaczę co z tego wyjdzie...?

Przez potrzebę prób w koszuli , muszę zmienić plan treningowy w tygodniu i tak kolejna klatka RAW będzie w czwartek.....ale nieco lżej żeby zostały siły na EQ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4581 Napisanych postów 7252 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39632
Kombinator z Ciebie hehe a jaki planujesz wynik zrobić w koszuli?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336273
goldberg1982
Kombinator z Ciebie hehe a jaki planujesz wynik zrobić w koszuli?


Kombinuję ponieważ to nowy model TITAN KATANA którego jeszcze nigdy nie miałem na sobie...wymusza całkiem inny ruch sztangi , niż ten jakiego kiedyś się uczyłem w starszych modelach. Ten start w EQ to taki trochę zwariowany pomysł , ponieważ pod wyciskanie w sprzęcie powinienem robić sporo innych wspomagających ćwiczeń które do startu w RAW nie są potrzebne.

Moje minimum jakie chcę zrobić w koszuli to 250kg , wszystko jest zależne od tego czy opanuję na czas nowy model....?
Ponieważ wczoraj opłaciłem już start zarówno RAW jak i EQ , to pasuje tak się spiąć żeby cokolwiek zaliczyć na zawodach w sprzęcie.
Jest plan awaryjny , załatwić stary używany model koszulki i spróbować zrobić wynik wiekszy od 237,5kg co jest aktualnym Rekordem Świata ...

Jeszcze mam trochę czasu na próby....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4581 Napisanych postów 7252 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39632
Z doświadczenia wiem że różnie bywa z tymi koszulami, trzymam kciuki by się udało
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336273
goldberg1982
Z doświadczenia wiem że różnie bywa z tymi koszulami, trzymam kciuki by się udało


Róznie bywa , jednak po cichu liczę że uda mi się na czas opanować jakąś koszulę.....jakby nie patrzeć startowałem w koszulach prawie 20 lat , to może jakieś doświadczenie zostało szkoda tylko że sprzęt się zmienił i nie można już kupić nowych ze starego modelu.

Znaczy źle napisałem...można kupić nowe , ale zanim do mnie dotrą to będzie za późno na treningi.


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 5/14/2019 11:39:33 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
No tak, jak to z każdym sprzętem trzeba przypomnieć sobie technikę, sztuczki itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336273
WTOREK

Barki przenoszenie hantli bokiem oburącz w staniu

21kg x 8 x 6 serii

Biceps uginanie ramion z hantlami na przemian / młotek

27kg x 10 x 6 serii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336273
Zgłoszenia już zamknięte ...słowo się rzekło


Oczywiście tutaj jest bład w tabeli , ponieważ startuję w RAW kat.125kg i EQ kat.110kg ...ale rano dzwoniłem i skorygowali pomyłkę.

Jako ciekawostkę powiem że, pierwszy raz w życiu szykuję się do startu na jednej imprezie zarówno RAW jak i EQ. Szczerze mówiąc powinny to być odmienne treningi , ale po cichu liczę że coś uda mi się zrobić żeby na zawodach wypaść w miarę dobrze.
Tak jak pisałem , teraz mam dwa cele czyli 2 Rekordy Świata w grupie wiekowej do 54lat.
Aktualne RŚ :
EQ sprzętowe - kat.110kg wynik 237,5kg
RAW bez sprzętowe - kat.125kg wynik 195kg
Teraz tylko zrobić tak żeby utrzymać wagę na pograniczu dwóch kategorii i równocześnie przybierać na sile.....małe wyzwanie LUBIĘ TO !!!

Jeśli chodzi o wynik RAW to raczej jestem spokojny , jednak EQ to dla mnie ciągle wielka niewiadoma... Jednak wymyśliłem że w tą sobotę wypróbuję pożyczoną od kolegi starą używaną koszulkę TITAN FURY . Wprawdzie model FURY jest uszyty pod zawodników nie mostkujących , ale ja teraz nie mam zbyt dużego wyboru...idę vabank , jak uda się coś fajnie wycisnąć to zabieram tą koszulkę na ME.

CZWARTEK

Waga rano 112,5kg

Dzisiaj krótki trening , techniczny

Klatka wyciskanie leżąc

70kg x 20
70kg x 20
120kg x 10
120kg x 10
150kg x 6

teraz technicznie z zatrzymaniem na 3 komendy...

160kg x 2
170kg x 2
180kg x 2
200kg x 2

Wszystko wchodziło ładnie , dynamicznie....

I odpoczynek do soboty , a wtedy trening w koszuli na siłowni w Krakowie..



Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 5/16/2019 10:35:30 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
Trzymam kciuki, by udało Ci się ogarnąć sprzęt do czasu zawodów
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium