SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 398719

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4578 Napisanych postów 7247 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39610
No to lipa, ciekawie jak długo zajmie Ci uporanie się z tym? Szkoda ze tak się porobiło.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
goldberg1982
No to lipa, ciekawie jak długo zajmie Ci uporanie się z tym? Szkoda ze tak się porobiło.


No cóż , kontuzje są wpisane w tą dyscyplinę zwłaszcza kiedy jest uprawiana na wysokim poziomie ...
NIe mam pojęcia jak szybko wrócę do treningów , ale na pewno nie będę niczego przyspieszać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020297
ścięgno zerwane, do tego mięśnia który odpowiada za stabilizację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 257 Napisanych postów 6046 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47080
Zdrowia! Ja sam niedawno odwiedzałem ortopedę z dawnym naderwaniem piersiowego, które znowu się odezwało. U mnie jednak na szczęście to tylko blizna daje o sobie znać.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2479 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106181
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
FighterX
ścięgno zerwane, do tego mięśnia który odpowiada za stabilizację.


W drugim ramieniu miałem zakładane tytanowe kotwice na przyczepy mięśnia nadgrzebieniowego i podgrzebieniowego , po jakimś czasie zerwałem kotwicę z podgrzebieniowego i już tak zostało . W zasadzie nie odczuwam żadnego dyskomfortu podczas wyciskania , tylko ramie jest słabsze gdy chcę coś podnieść do góry np. postawić 1kg cukru na wyższej półce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
Jestem po wizycie u Doktora , który kilka lat temu operował mi drugie ramię , zakładając kotwicę na przyczepy mięśnia podgrzebieniowego oraz nadgrzebieniowego i również jedną kotwicę na przyczep bicepsa.....

Oczywiście jeszcze muszę zrobić dodatkowe badanie TK dla potwierdzenia lub odrzucenia kwestii związanej ze sprawnością mięśnia podłopatkowego i podgrzebieniowego....ponieważ podczas badania palpacyjnego oraz kilku testów , pojawiły się niepokojące objawy bólowe w mięśniach o których wspomniałem .

A teraz najlepszy hicior , Doktor wyciągnął kartę sprzed kilku lat i przypomniał mi że kotwica którą zerwałem była na przyczepie mięśnia nadgrzebieniowego a nie podgrzebieniowego tak jak pisałem w poprzednim poście. Czyli w zasadzie bardzo dobrze wiem jak może zachowywać się ramię , pozbawione mięśnia nadgrzebieniowego bo tak trenuję od prawie 7-iu lat
Teraz jeszcze pytanie czy tym razem nie uszkodziłem czegoś więcej , co będzie wymagało ingerencji chirurgicznej .... jak poznam wyniki TK to wtedy podejmę ostateczną decyzję co dalej działać i w jakim zakresie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
Tak ogólnie , redukcja idzie całkiem sympatycznie
Waga rano 101,9kg

Od jutra delikatny rozruch na siłowni , oczywiście wszystko z głową głównie muszę powrócić do ćwiczeń rehabilitacyjnych na operowane biodro ponieważ od przeszło 6-ciu tygodni nie zrobiłem nic w tym kierunku i przez ostatnie 3-4 tygodnie bolesność w nodze się nasiliła.

Niestety nawał pracy w okresie jesiennym jest tak ogromny , że jak na razie zasuwam codziennie po 9-10 godzin i przez to nie bardzo potem mam chęć do ćwiczeń...ale muszę się pozbierać bo inaczej wysiądą mi flaki od środków przeciwbólowych/przeciwzapalnych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4578 Napisanych postów 7247 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39610
O rany ale waga Ci już ładnie zeszła
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336272
goldberg1982
O rany ale waga Ci już ładnie zeszła


Jak dokładnie zdiagnozuję to ramię to , zdecydowanie przez jakiś czas zmienię sposób treningów czyli lżej ale więcej powtórzeń.

Muszę jednak zrobić jeszcze kilka dodatkowych badań , bo mam podejrzenie o nowotwór kości ramiennej tzw. chrzęstniak śródkostny ...nie jest to jakieś groźne schorzenie ale wymaga odpowiedniego działania farmakologicznego ale czekam na potwierdzenie lub zaprzeczenie .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium