SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybkie newsy ze świata sportów walki

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1572114

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
No cóż... my chcemy podziwiać sportowców, a Ci sportowcy chcą być biznesmenami. Wy robilibyście inaczej? Kto w wieku 30 lat chce być turbo killerem? Nikt, każdy chce być ustawiony. W pewnym wieku rozumie się, że samiec alfa to człowiek bogaty i wpływowy, a nie bokesr/mma/junejmit
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Wojownik prawdziwy jest wojownikiem cale zycie, nie sie przerzuca na biznes-chociaz to moze tez rownolegle robic, byc tym i tym. Jak to sie mowi, zawsze ciagnie wilka do lasu. Taki mcgregor nigdy nie byl moim zdaniem wojownikiem-to po prostu dobry atleta, ale jak zarobi potrzeby walki nie widzi. Sa inni ktorzy mogliby nie walczyc a walcza wciaz. Na przyklad Alistair, zarobil tyle ze nie musi walczyc. A wciaz zmienia obozy, ewoluuje i walczy. Bo to urodzony wojownik

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Michael Dodge/Zuffa LLC/Zuffa LLC

Robert Whittaker ocenił zachowanie Israela Adesanyi i wyraził chęć stoczenia pojedynku z Jonem Jonesem

Mistrz wagi średniej UFC Robert Whittaker zmierzy się w swojej kolejnej walce w obronie tytułu z nowo koronowanym tymczasowym mistrzem Israelem Adesanya, który wywalczył pas na minionej gali UFC 236 na której pokonał Kelvina Gasteluma. Whittaker myśli jednak nie tylko o tej walce, ale wybiega w przyszłość otwierając się na potencjalny pojedynek z mistrzem wagi półciężkiej Jonem Jonesem.

Przy okazji walki Adesanyi z Gastelumem, Adesanya i Jones wdali się w trash talk w wywiadach i w mediach społecznościowych. Obydwaj zawodnicy zaszli tak daleko w tych słownych potyczkach, że Nigeryjczyk zapowiedział polowanie na Amerykanina, a ten stwierdził, że Adesanya porywa się z motyką na słońce i nie zdaje sobie sprawy na co się pisze.

Jednak najpierw musi dojść do innych walk. Jon Jones będzie bronił swojego tytułu przed Thiago Santosem na gali UFC 239 w lipcu, podczas gdy Adesanya czeka na walkę o unifikację tytułu wagi średniej z niekwestionowanym mistrzem, Robertem Whittakerem.

Zapytany o ten trash talk pomiędzy Jonesem i Adesanyą, Żniwiarz nie omieszkał wypowiedzieć się w tej kwestii i stanąć po jednej ze stron.

Robert Whittaker
"Myślę, że Jon Jones by go zabił. Tak, myślę, że to głupie, ale Israel po prostu uderza i kąsa wszystkich, prawda? Tak, ma niewyparzoną gębę.

On (Jones) tak jakby wyczyścił swoją dywizję. To jedna z tych rzeczy, na którą będziemy musieli poczekać i zobaczyć. Będę walczył z Adesanyą, wtedy sam będę wolny. Na pewno pójdę w górę, a nie w dół. Ale jeśli Jones szuka przeciwników, to byłaby to ta walka, to byłaby świetna walka.”


Brzmi to tak, jakby Whittaker sugerował, że kiedyś mógłby stoczyć super walkę z Jonesem. I w dodatku, czuje się całkiem pewny siebie, gdyby do niej doszło.

Robert Whittaker
"Tak, człowieku, dlaczego nie. Myślę, że mógłbym po prostu dać mu szansę na zarobienie dużych pieniędzy. Zaskakuję wielu ludzi i jestem pełen niespodzianek i myślę, że natężenie akcji i emocji, które wnoszę w walkę, jest czymś, na co wielu ludzi nie jest przygotowanych. Ale on jest świetnym zawodnikiem, jest niezwykle niebezpieczny. Nie mam złudzeń, co do tego, jak trudno byłoby to zrobić, ale tak, myślę, że byłoby fajnie.”


Dla pierwszego w historii australijskiego mistrza UFC Roberta Whittakera, walka w obronie mistrzowskiego pasa będzie pierwszą walką od czerwca ubiegłego roku. Biorąc pod uwagę, że nie ogłoszono jeszcze daty tej walki, przerwa w rywalizacji może trwać ponad rok. W ostatnich trzech pojedynkach, Whittaker pokonał Ronaldo Souzę oraz dwukrotnie Yoela Romero.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
O lol, no ma jaja trzeba przyznać, ale jakos go nie wiedzę z JJ
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Dave Mandel/Sherdog.com

Była zawodniczka UFC Angela Magana zapadła w śpiączkę po operacji

W środę pojawiła się wiadomość, że była zawodniczka UFC Angela Magana (11-10) zapadła w śpiączkę po operacji przepukliny dysku.

35-letnia Magana miała stoczyć swoją kolejną walkę 26 kwietnia z Kyrą Batara na gali Combate Americas, ale w związku z bólem pleców musiała się z niej wycofać. Angela starała się nadal trenować, ale kiedy ból był coraz większy zdecydowała się na blokadę nerwu w nadziei, że to jej pomoże. Niestety to nic nie dało i Magana musiała poddać się operacji we wtorek.

Chociaż sama operacja przebiegła pomyślnie, jej organizm źle zareagował na narkozę, co skutkowało zapadnięciem w śpiączkę.

Trener Gabriel Lamastus wydał oświadczenie w rozmowie z MMAJunkie.com dotyczące aktualnego stanu w jakim znajduje się Angela Magana:

Gabriel Lamastus
„Jest w śpiączce i czekamy na pozytywne wieści. Operacja poszła dobrze. Problemem była narkoza. Bardzo rzadko zdarza się, że pacjenci źle reagują na narkozę, ale tak się dzieje i sądzę, że jest to jeden z tych rzadkich przypadków. Jestem pozytywnie nastawiony. Nic jej nie będzie i obudzi się. Ona ciężko pracuje. Angela jest bardzo, bardzo pracowita. Wiele osób zna Angelę tylko z mediów społecznościowych. Oni tak naprawdę nie znają prawdziwej Angeli. Ta kobieta urabia sobie ręce po łokcie, żeby utrzymać rodzinę.”


Trener Lamastus umieścił w środę wieczorem na Twitterze film w którym ponownie zaktualizował informacje o swojej podopiecznej i opowiedział o pozytywnych reakcjach Angeli Magany.

Gabriel Lamastus
„Miała blokadę nerwową i przeszła od tego do operacji. Operacja przebiegła doskonale, ale znieczulenie wywołało u niej złą reakcję. Nie obudziła się po narkozie, co jest czymś bardzo rzadkim. Właśnie w takim momencie się znajdujemy. Lekarze próbują odwrócić działania leków i sprawdzić, czy reaguje na to. [Angela] porusza rękami, otwiera oczy, porusza palcami. Wszyscy mają nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie dotyczące jej stanu zdrowia.”

https://twitter.com/AngelaMagana1/status/1118616913377222656

Co ciekawe, jeszcze przed operacją został nagrany film z Angelą Maganą, która przygotowywała się do zabiegu i która wyraziła obawy przed tym, że może źle zareagować na narkozę.
https://twitter.com/AngelaMagana1/status/1118319422920450048

Angela Magana nie walczyła w UFC od grudnia 2017 roku, kiedy to Amanda Cooper pokonała ją przez TKO w drugiej rundzie na gali UFC 218. Była to trzecia walka Magany w UFC i trzecia porażka, co poskutkowało rozstaniem z organizacją. Dwie poprzednie walki przegrała z Tecią Torres przez jednogłośną decyzję i Michelle Waterson przez poddanie duszeniem zza pleców w trzeciej rundzie.

Po tych niepowodzeniach, Jej Wysokość stoczyła następną walkę na gali RIZIN 12 w sierpniu ubiegłego roku na której poniosła kolejną porażkę przez duszenie Von Flue w drugiej rundzie w pojedynku z Kanako m****ą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Nie powinno sie tak mowic, ale tej poj**usce to sie chyba nalezalo. Jak wspomne co odp*****lala to mnie sie brzytwa w kieszeni otwiera

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
A co robiła?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Już się wybudziła ze śpiączki i według informacji jej trenera jest wszystko ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Artem Lobov vs Paul Malignaggi w walce bokserskiej na gołe pięści w czerwcu. Zarąbiście będzie zobaczyć jak będzie tam walczył ktoś kto ciągle walczył w dużych rękawicach. Jaką taktykę przyjmie i tak dalej. Oby więcej dobrych bokserów tam przechodziło

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Brandon Vera o potencjalnej walce z Vitorem Belfortem w ONE Championship i pojedynku jego marzeń

Mistrz wagi ciężkiej ONE Championship Brandon Vera (16-7, 1 NC) przygotowuje się obecnie do pojedynku z mistrzem wagi półciężkiej i średniej Aung La N Sang (24-10, 1 NC), który odbędzie się w Tokio w październiku tego roku.

Ta walka z Aung La pochłania obecnie całą uwagę posiadacza tytułu wagi ciężkiej, ale nie oznacza to wcale, że Vera nie myśli o przyszłości. Jeśli chodzi o przyszłość i kolejną walkę, to Brandon Vera jest zainteresowany pojedynkiem z nową gwiazdą ONE Championship, byłym mistrzem wagi półciężkiej UFC Vitorem Belfortem (26-14, 1 NC).

Oto, co powiedział Vera w rozmowie z BJPenn.com, kiedy zapytano go, czy byłby zainteresowany pojedynkiem z Belfortem.

Brandon Vera
"Oczywiście. Każdy, kto chciałby walczyć o tytuł, byłby dla mnie interesującym zestawieniem. Nie obchodzi mnie, kto to jest i jak się nazywa, jeśli przychodzisz po tytuł, to tak, wtedy zatańczymy ty i ja.”


Vitor Belfort nie ma jeszcze zaplanowanego debiutu w organizacji ONE, ale brazylijska legenda prowadzi kampanię na rzecz pokazowego ppojedynku bokserskiego z Royem Jonesem Jr. Brandon Vera uważa, że ta walka byłaby fantastycznym debiutem dla Belforta i twierdzi, że szefostwo ONE Championship jest w stanie to zrobić.

Brandon Vera
"Myślę, że to naprawdę fajne. ONE Championship, będąc największą firmą medialno-sportową w Azji, jest idealna do zorganizowania tego. To idealne wydarzenie, to idealni ludzie. Wszystko jest zbyt idealne, aby mogło do tego nie dojść. Roy Jones wykazał zainteresowanie i Fenomen, człowiek, który może zrobić wiele, kiedy jest w formie, kiedy jego ręce zaczynają zadawać ciosy... Był naszą największą nadzieją dla profesjonalnego boksera w świecie MMA przez długi czas. Byłoby bardzo, bardzo interesujące zobaczyć, co się wydarzy.

Myślę, że mogą to zrobić. Nigdy nie wykluczałem tych facetów i nigdy nie wątpiłem w kogokolwiek w ONE Championship. Oni po prostu sprawiają, że rzeczy się dzieją. Wierzę, że to się może zdarzyć.”


Vitor Belfort jest jednym z wielu wysokiej klasy wolnych strzelców, którzy podpisali kontrakt z ONE Championship. Kiedy zapytano Brandona Verę o to, czy są jakieś inne gwiazdy MMA z którymi chciałby się zmierzyć - Vera szybko odpowiedział, że idealnie byłoby, gdyby mógł stoczyć rewanż z mistrzem wagi półciężkiej UFC, Jonem Jonesem.

Brandon Vera
"Człowieku, wiesz, byłbym absolutnie zachwycony możliwością ponownego stoczenia walki z Panem Jonesem.”


Vera przyznaje jednak, że Jon Jones może nie być idealnym kandydatem na zawodnika ONE Championship.

Brandon Vera
"Z tymi wszystkimi problemami i kłopotami, nie sądzę, żeby kiedykolwiek trafił do ONE Championship. Nie jest naszym typem zawodnika. Nie jest materiałem na artystę walki. Ale to pewnie on byłby tym jedynym z którym chciałbym się zmierzyć i gdybym mógł spełnić życzenie od dżina, to byłoby to.”


Podczas gdy Jones prawdopodobnie nie trafi do ONE Championship – przynajmniej nie teraz, Vera uważa, że organizacja podpisze w niedalekiej przyszłości kontrakty z wieloma innymi wolnymi zawodnikami. Jako jeden z pierwszych znanych zawodników, którzy podpisali kontrakt z ONE, Verra mówi, że często słyszy od innych zawodników, że są zainteresowani dołączeniem do organizacji.

Brandon Vera
"To bardzo satysfakcjonujące, zwłaszcza gdy słyszymy to od innych zawodników z całego świata. Mówią, "Brandon, wyprzedziłeś wszystkich innych i dawno temu wykonałeś właściwy ruch, a wszyscy inni powinni byli podążać za Twoimi wskazówkami". To sprawia, że czuję się, jakbym postąpił słusznie.

Codziennie słyszę to od innych zawodników. Kiedy Chatri [Sityodtong] i [Victor] Cui mówią o tym, jak sportowcy każdego dnia się z nimi kontaktują... Mogę sobie tylko wyobrazić. Ludzie, którzy mnie to mówią... Mogę sobie tylko wyobrazić, ilu ludzi mówi im to każdego dnia. Nie mogę sobie tego wyobrazić. Oni są wszędzie w mediach społecznościowych, próbując dostać się do ONE Championship.”


Wyraźnie widać, że organizacja ONE Championship z miesiąca na miesiąc rozwija się coraz bardziej. Poziom sportowy również wcale nie ustępuje temu, jaki widzimy w największych amerykańskich i europejskich organizacjach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uzupelnienie treningu

Następny temat

Zaczęcie trenowania boksu w wieku 18 lat

WHEY premium