SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1419868

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3760
Mam pytanko sprawie treningu z etapu 6,wybrałem Push /Pull.Czy rampa oznacza progresję z obciążeniem?Mam rozumieć,że te liczby przy każdym ćwiczeniu oznaczają powtórzenia,w każdym ćwiczeniu 4 serie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 677 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29702
Rampa to progresja. Zakładasz określoną liczbe powtórzeń (np. 10) i robisz je w każdej serii dokładając na sztangę do momentu w którym nie wyrobisz tych 10 powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3760
w etapie 5 ćwiczyłem 75%cm,80%cm 85% i potem zjeżdżałem na 70%cm to teraz w etapie 6 tez tak mogę trenować?
I jeszcze jedno w etapie 6 mam napisane np. Martwy ciąg rampa 10 czyli 10 oznacza powtórzenia czy serię?

Zmieniony przez - hubi84 w dniu 2013-07-15 16:32:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2321
Ronnie bez kitu oje*bałeś sprawę ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 764 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17259
hubi84
w etapie 5 ćwiczyłem 75%cm,80%cm 85% i potem zjeżdżałem na 70%cm to teraz w etapie 6 tez tak mogę trenować?
I jeszcze jedno w etapie 6 mam napisane np. Martwy ciąg rampa 10 czyli 10 oznacza powtórzenia czy serię?

Zmieniony przez - hubi84 w dniu 2013-07-15 16:32:18


10 powt. Rampa czyli robisz tyle serii aż w końcu nie dasz rady zrobić danej ilości powtórzeń wtedy kończysz. Ale najlepiej tak celować w granicach 6-10serii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3760
oki, a mogę po ostatniej serii gdzie nie dałem rady danej ilości, zmniejszyć ciężar i powtórzyc na maks?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 679 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3873
czy jak będę przechodził z etapu 3 do etapu 4 moge zrobic sobie przerwe 1/2 tyg??? I zmienic dni treningu? Teraz cwicze tak:
pon- cwicze
wt- wolne
sr- cwicze
czw-wolne
pt-cwicze
sobota, niedziela 2 dni przerwy

a jak zaczne etap 4 będzie początek wrzesnia czyli wiadomo rok szkolny i mozliwe ze będę musiał zmienic te dni treningu na takie:
pon-wolne
wt-cwicze
sr-wolne
czw-wolne
pt-cwicze
sb-wolne
nd-cwicze.
lub podobny. To mozna taką zmiane oddzielic 2 tygodniową przerwą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
cycor
Ronnie mam pytanie jeszcze co do etapu 6. tam jest :

Upper body 2

1.Wyciskanie sztangielek na skosie 5x10p
2.Wiosłowanie w pełnym opadzie 5x10p
3.Pompki na poręczach w wersji na klatkę 4x12p
4.Arnold press siedząc 4x12p
5.Francuz ze sztangą łamaną 5x12p
6.Modlitewnik 4x15p


Wiosło w pełnym opadzie, chodzi o to w którym sztangę podnosimy do klatki piersiowej? Czy niżej do brzucha.

A arnoldki, sztangielki mają być prowadzone z pozycji stratowej od razu pioowo w górę ,czy po łuku?

I czy w sztangielkach skos górny, na górze łączyć sztangielki czy po prostu wyciskać je w przód i z powrotem?

Zmieniony przez - cycor w dniu 2013-07-11 23:53:56


Pełny opad,czyli tułów niemalże równoległy do podłoża.

W arnoldkach ruch odbywa się po łuku-startujesz mając przedramiona ustawione przed Tobą,prostopadle do ziemi.Później następuje wycisk + rotacja.Sztangielki znajdują się pod koniec ruchu w jednej linii z barkiem.


W wyciskaniu sztangielki mogą się lekko zbliżyć(efekt ścisku piersiowych).

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Pepe90
ronie220



Piszesz o uginaniu sztangi podchwytem?

Jaka szerokość chwytu?
Nie robisz łychy z nadgarstków?
Jakie ciężary zakładasz?
To ból mięśniowy czy czujesz dziwny naciąg w ścięgnach/więzadłach?Które dokładnie miejsce?




Szerokość - staram się wąsko - mniej wiecej na szerokość barków. Nie umiem powiedzieć czy to ból ścięgna czy mięśnia, ale jest to właśnie takie uczucie skręcania i rwania. Ciężary brałem na razie 15 i 20, może przesadziłem... Łychy staram się nie robić, nadgarstki są proste.


Spróbuj zmniejszyć obciążenie/nie bujać tułowiem.

Choć film byłby pomocny.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Khorrne
Witam
Prośba wielka do autora, bądź kogoś znającego się na temacie o wstawienie filmików z poprawnie wykonywanymi ćwiczeniami,
Najbardziej interesują mnie te z etapu 4
Jest w temacie kilka-naście filmików, wałkuje już któryś raz od początku wszystko bo cały czas staram się upewnić że robię ćwiczenia poprawnie, za każdym razem odkrywam coś nowego, ale jakby dało radę gdzieś podkleić filmiki instruktażowe. było by naprawdę super
bo przedzieranie się przez coraz większą ilość stron za każdym razem jak nie jestem czegoś pewien to masakra.
A może i pytań by się mniej pojawiało

Zmieniony przez - Khorrne w dniu 2013-07-13 01:09:09



Na forum i na yT wszystko znajdziesz.
Nie będę odwalał całej roboty za was.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium