SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1418549

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3760
Witam.Chciałbym się dowiedzieć,czy progresją będzie zrobienie o jedno powtórzenie więcej niż tydzień wcześniej w ostatniej serii(np.w WL) czy tylko liczy się dokładanie ciężaru.Czytałem,że trzeba zwiększać ciężar co tydzień.Ja mam tak,że w ostatniej serii wyciskania zrobię np.4 i póżniej nawet z miesiąc albo dłużej trwa dojście do 10 powt. i zwiększenie ciężaru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Oczywiście,że tak.
Progresem jest nawet zrobienie takiej samej ilości powtórzeń,natomiast z lepszą techniką/wolniejszym tempem/lepszym czuciem partii docelowej czy krótszą przerwą wypoczynkową

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3760
Dzięki za odpowiedz.Jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje,jeżeli robiąc co 6 miesięcy maksy,mając w nich zawsze progresję mogę być spokojny,że trening jest dobry?czy też patrzy się przez pryzmat stażu po jakim czasie jakie powinienem mieć maksy czy to sprawa indywidualna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Sprawa indywidualna.

Warto dodać,że przyrost siłowy nie musi być żadnym wyznacznikiem.
Po kilku latach treningu przychodzi czas,że musisz określić swoje cele i pójśc odpowiednią drogą.Jeśli interesuje Cię stricte kulturystyka-ciężary traktujesz jak narzędzie,a nie cel sam w sobie.Bywa,że w przeciągu roku Twoje wyniki się nie zmienią,a masy mięśniowej przybędzie bardzo dużo.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5663
Jak nogi rowizjają się lepiej niż góra to co powinienem zrobić? Etap 5 obecnie reverse diet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 351
Witam, czy moge sprobowac cwiczyc tym planem mimo iz kiedys juz cwiczylem na silowni? Ogolnie mialem teraz przerwe kilka lat, teraz okolo 3 miesiecy pocwiczylem i znowu mialem przerwe okolo 2 miesiace i chetnie bym sobie zrobil trening powiedzmy od 0 czyli te podstawowe cwiczenia, przysiad,martwy, lawka,wioslowanie, tylko czy to cos da jak kiedys juz dosc porzadnie trenowalem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
staruh
Jak nogi rowizjają się lepiej niż góra to co powinienem zrobić? Etap 5 obecnie reverse diet


Może po prostu ciesz się,że masz dobre predyspozycje do nóg?


Trenuj i się nie przejmuj.Na zbyt szybko rozwijającą się klatkę nigdy byś nie narzekał

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Sportowiecrekreacyjny
Witam, czy moge sprobowac cwiczyc tym planem mimo iz kiedys juz cwiczylem na silowni? Ogolnie mialem teraz przerwe kilka lat, teraz okolo 3 miesiecy pocwiczylem i znowu mialem przerwe okolo 2 miesiace i chetnie bym sobie zrobil trening powiedzmy od 0 czyli te podstawowe cwiczenia, przysiad,martwy, lawka,wioslowanie, tylko czy to cos da jak kiedys juz dosc porzadnie trenowalem?


Jak najbardziej.
Natomiast może skrócić się czas poszczególnych etapów.Możliwe,iż przez pierwsze etapy przejdziesz w kilka tygodni,gdyż nie będą stanowiły dla organizmu żadnego wyzwania.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 485
Ja mam takie pytanko w push/pull najpierw robić wyciskanie żołnierskie i potem wyciskanie na klate? Czy można sobie to zamienić? zawsze wole barki na końcu dobić, ale nie mam pojęcia co jest korzystniejsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 172
Kilka postów temu pytałem, czy warto zaczynać od wolnych ciężarów, a nie maszyn, dysponując małą siłą statyczną. Zgodnie z Twoją odpowiedzią ronie220 zacząłem od wolnych ciężarów. Stosuję bardzo małe obciążenia (20kg) w zasadzie do wszystkich ćwiczeń. Czuję, że MC, wiosłowanie i wyciskanie idzie mi całkiem dobrze. Przysiad wykonuję z podkładkami pod pięty (obciążenie 2.5kg), bo ciężko mi utrzymać równowagę. Pozwala mi to również zejść głębiej z siadem (mam problem z wypchnięciem tyłka do tyłu, chociaż plecy potrafię utrzymać proste).

Mam jedno pytanie, dotyczące właśnie przysiadu. Słyszałem różne teorie co do kolan wystających poza linię palców stóp. Jedni mówią, że wypychając kolana poza tą linię, kontuzja jest bankowa. Inni natomiast, że to zależy od budowy człowieka i często bardzo ciężko utrzymać kolana w linii z palcami stóp. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?


Zmieniony przez - Michau1 w dniu 2014-06-09 19:27:40
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium