SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1419743

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 9694
Przysiad
Wyciskanie sztangi leżąc
Martwy ciąg
Podciąganie na drążku lub Wiosłowanie

3x w tygodniu.

Tylko tyle i aż tyle.
Wszędzie 4/5s po 10/12 powtórzeń.Może być stały ciężar.

Ile twoim zdaniem powinien trwać taki trening, zakładając, że dopiero zaczynam i jeszcze skupiam się na technice i nie przesadzam z ciężarami? 90 minut?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
izopropanol
Przysiad
Wyciskanie sztangi leżąc
Martwy ciąg
Podciąganie na drążku lub Wiosłowanie

3x w tygodniu.

Tylko tyle i aż tyle.
Wszędzie 4/5s po 10/12 powtórzeń.Może być stały ciężar.

Ile twoim zdaniem powinien trwać taki trening, zakładając, że dopiero zaczynam i jeszcze skupiam się na technice i nie przesadzam z ciężarami? 90 minut?



Nie wliczając rozgrzewki ? 40-50 minut to maks.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Usunięty przez TomQ-MAG za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1791
Przysiad
Wyciskanie sztangi leżąc
Martwy ciąg
Podciąganie na drążku lub Wiosłowanie

3x w tygodniu.

Tylko tyle i aż tyle.
Wszędzie 4/5s po 10/12 powtórzeń.Może być stały ciężar.


PRZYSIADY: Jak według Ciebie powinny wyglądać "przysiady" dla osoby początkującej ?
Na sucho, czy może z hantlami w dłoni, czy raczej ze sztangą ?

WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC: Dobieramy ciężar taki, który jesteśmy w stanie podnieść w każdej serii po 10 razy?
Podciąganie na drążku jest raczej dla mnie ciężkim zadaniem, natomiast WIOSŁOWANIE bardziej polecasz na początek sztangą czy może hantlami ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Przysiad ze sztangą to najbardziej podstawowe ćwiczenie i to miałem na myśli. Jeśli jesteś młody i masz problemy z techniką to wtedy być może lepiej sprawdzi się goblet squat, by nauczyć się poprawnych wzorców ruchowych.

Wyciskanie tak, o to chodzi.


W przypadku wiosła przeważnie stosuję sztagielki ze swoimi klientami, bo osobie początkującej, która najczęsciej ma mocne przykurcze, ciężko utrzymać pozycje w wersji ze sztangą.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2017-09-02 20:29:21
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1791
ronie220
Przysiad ze sztangą to najbardziej podstawowe ćwiczenie i to miałem na myśli. Jeśli jesteś młody i masz problemy z techniką to wtedy być może lepiej sprawdzi się goblet squat, by nauczyć się poprawnych wzorców ruchowych.

Wyciskanie tak, o to chodzi.


W przypadku wiosła przeważnie stosuję sztagielki ze swoimi klientami, bo osobie początkującej, która najczęsciej ma mocne przykurcze, ciężko utrzymać pozycje w wersji ze sztangą.



Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2017-09-02 20:29:21



Ćwiczyłem 2 lata temu (Rok czasu), tak więc podejrzewam że mięśnie są w "dziewiczym" stanie jak to nazwałeś.
Czy do w/w treningu polecałbyś zakupić HMB ? - Od jutra zaczynam swój pierwszy trening?

Czy po takim treningu (trwającym około 1h) polecałbyś na "koniec" 15minut rowerek stacjonarny/ bieżnia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
HMB nie działa, więc szkoda pieniędzy. Zainwestuj w dietę to najlepiej na tym wyjdziesz.


Rowerek jak chcesz. Budowania masy to nie przyśpieszy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1791
Jestem aktualnie po PIERWSZYM treningu (Według Twoich zaleceń) i wygląda to następująco:
1. Wyciskanie sztangi leżąc (15KG) udało mnie się zrobić 5 serii (4 serie po 10 podnoszeń) ostatnia już niestety tylko 6 razy.
2. Martwy ciąg - sugerowałem się jedynie Video z Internetu. Jednak grupa bardziej "doświadczonych" na siłowni stwierdziła że technika wykonywania tego ćwiczenia jest do Bani że prędzej narobię sobie krzywdy. Więc z tego aktualnie zrezygnowałem.
Grupa na siłowni stwierdziła, że łatwiej będzie położyć się na brzuchu (na ławce) i ponosić sztangielki i tym sposobem udało mi się zrobić 5 serii po 10 razy
3. Przysiady - było to samo - problem z techniką wykonywania, jednak "pomocnik" pokazał w jaki sposób należy wykonać i tym sposobem udało mi się zrobić 5 serii po 12 przysiadów (sztanga łamana z za karku)
4. Na koniec polecono mi zamiast "Wiosła" zrobić ćwiczenie na maszynie (ściągając nachwytem za plecy) i tutaj również udało mi się zrobić 5 serii po 10 razy
5. Na koniec również miałem ćwiczenie "wyciskanie nogami" również tutaj udało mi się zrobić komplet.

Aktualnie: Nie jestem w stanie się ruszać (Bóle)
Pytanie do Ciebie: Czy kontynuować tym w/w planem przez okres 4-8 tygodni ?
Oraz czy ćwiczenia na maszynach (na początek) ?






Zmieniony przez - Lukazie w dniu 2017-09-05 12:30:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10
Witam,
Czy jest szansa zamienić/dać inne jakieś ćwiczenia, gdy mam nie do końca sprawna rękę, czy jednak sobie darować z siłownia/etc? Chodzili o to, że miałem wypadek w wyniku którego złamałem rękę i obecnie nie mogę wyprostować do końca ręki (brakuje około 15-20 stopni do pełnego wyprostu)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A konsultowałeś się z lekarzem ? Pozwolił obciążać tę rękę ?

Zawsze możesz ćwiczyć dół ciała. Na pewno lepsze to niż siedzenie na dupie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium