SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1421501

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Luki155
Przeczytałem wszystkie 42 strony w nadziei że ktoś pochwali sie przyrostami, nic takiego jednak nie znalazłem. Chciałbym poznać wasze opinie wasze przyrosty masy i siły. Ćwiczyłem na siłce 3 lata, jednak z braku kaski nie prowadziłem ścisłej diety czytaj DIETA ŚMIECIOWA. Chciałbym znowu po 3 latach przerwy rozpocząć moją przygodę z tym sportem. Właśnie z tym rocznym planem treningowym zaczynając od 1 etapu (tym razem z ułożoną dietą ;] )


Artykuł był pisany nie tak dawno,więc co ty byś chciał relacje na każdej stronie?

Choć słabo czytałeś.Z tego co pamiętam ktoś już wyrażał pozytywne opinie o tym planie.


Skoro wcześniej trenowałeś-zacznij od etapu 3,z dobrą dietą.
Posiedź na tym kilka tygodni,dopóki będzie progres i wspinaj się wyżej.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
AdzioTHC
Hmm wierzę Ci na słowo, że twoi podopieczni osiągali znakomite przyrosty, a raczej wierzę w twoje doświadczenie, którego z tego co widzę nie mało. Mam 181cm, i 68kg,dopiero zapisałem się na siłownie,ale nie jestem laikiem ćwiczeń, i tu moje pytanie, czy miałeś takich podopiecznych o podobnych proporcjach ? Jakie efekty osiągali po pierwszych etapach ? Bo wspominaleś, że efekty były świetne, chodzi mi bardziej o kontkrety.


Ale nie musisz mi wierzyć.Ja tego nie pisałem bazując tylko i wyłącznie na własnym doświadczeniu.Możesz czytać również rady innych moderatorów tu na forum.Zapewniam cię,że nikt nie pośle świeżaka na objętościowego split'a

Jeżeli nie miałeś wcześniej do czynienia z jakimikolwiek sportami-zacznij od planu z etapu 3.Etap 2 był pisany z myślą o osobach żywcem wyrwanych z przed komputera.


Prowadziłem osobę o podobnych parametrach,co twoje.Tyle że była ciut wyższa i ważyła mniej.Koleś niezbyt wysportowany,więc zaczął od 3 siłowych bojów w skali treningu(etap 2).

Konkrety?

Na początku było naprawdę kiepsko.Nie potrafił zrobić poprawnie nawet 1/3 przysiadu,bowiem od razu rotował kolana i podwijał ogon.
Wyciskanie udało się w miarę sprawnie opanować,ale 20kg w serii sprawiało problemy.Martwy ciąg robilismy z podwyższenia bo nie było mowy z zachowaniu naturalnej krzywizny kręgosłupa,unosząc ciężar z ziemi.

Kolega ćwiczy od września.

Jak sytuacja wygląda aktualnie?

W przysiadzie 65 czy 70kg na serię.Zejście do połowy z czystą techniką.

Wyciskanie-55kg na serię.

Martwy ciąg-82,5kg na serię z SAMEJ ZIEMI i prostymi plecami.

Efekty masowe są również zadowalające.Namówiłem go,aby zrobił sobie fotki before.Poczekaj jeszcze parę miesięcy i zrobimy porównanie

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 113 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1279
ronie mam pytanie jeśli chodzi o przerwy między seriami czy między każdą serią robić taką samą przerwe jeśli chodzi o czas nawet w tych co nie sprawiają wielkiego trudu ? i czy dokładając ciężar dokładać do każdej serii czy tylko do końcowej 5 serii ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
A jak myślisz?

Jest sens odpoczywać 2/3 min. po serii z samym gryfem?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 113 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1279
okk a co z tą progresją ? do każdej serii ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 416
mam pytanie bo ja mało czasu właśnie spędzam przed komputerem
i jestem dosyć wysportowany codziennie gram w piłke reczną albo halową na w-f dużo się ruszam
to od którego etapu mam zacząć ????

Zmieniony przez - xxMichalLsxx w dniu 2013-02-20 21:50:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1544
Cześć.

Pytanie odnośnie Etapu III: co będzie lepsze na początek: sugerowane wyciskanie wąskim chwytem czy pompki na poręczach?

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
artek88067
okk a co z tą progresją ? do każdej serii ?


Tak.I co trening oczywiście.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
xxMichalLsxx
mam pytanie bo ja mało czasu właśnie spędzam przed komputerem
i jestem dosyć wysportowany codziennie gram w piłke reczną albo halową na w-f dużo się ruszam
to od którego etapu mam zacząć ????

Zmieniony przez - xxMichalLsxx w dniu 2013-02-20 21:50:32


Posiedź na etapie 2 ,2/3 tygodnie i wskocz wyżej.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
krs411
Cześć.

Pytanie odnośnie Etapu III: co będzie lepsze na początek: sugerowane wyciskanie wąskim chwytem czy pompki na poręczach?

Pozdrawiam.


Oba ćwiczenia są świetne.
Tylko że większość początkujących ma problemy z wykonaniem pełnej pompki na poręczach,gdzie na start dźwigasz 100% swojego ciała.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium